انتخاب ویلموتس خوب و هوشمندانه است، باید به او زمان بدهیم

به گزارش شیوا مارکت، جلال چراغپور در تبادل نظر با خبرنگاران، در مورد حضور مارک ویلموتس در تهران برای قبول سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران گفت: فکر می کنم تیم ملی در یک مرحله انتقالی بسیار مهمی قرار گرفته است. این مرحله انتقالی شرایط خیلی خاصی دارد که تا به حال در پنجاه سال گذشته تجربه نکردیم.

انتخاب ویلموتس خوب و هوشمندانه است، باید به او زمان بدهیم

کارشناس فوتبال ایران ادامه داد: چون هیچ وقت تیم ملی ایران به مدت هشت سال تحت نظر یک فرد کار ننموده بود که به فکر پس از آن باشیم. در واقع اتفاقی که اکنون افتاده است در دنیا نادر است. در دنیا کشورهای کمی هستند که عمر مربی تیم ملی کشورشان طولانی باشد.

وی در ادامه به آنالیز شخصیت مارک ویلموتس پرداخت و گفت: برای آنالیز آقای ویلموتس باید به چند موضوع توجه کنیم. می توانیم به ویلموتس بیمه ای با دادن زمان بدهیم. می توانیم پیش بینی کنیم در یک سال آینده، ویلموتس در فوتبال ایران با چه چیزهایی روبرو می گردد.

چراغپور اضافه نمود: انتخاب ویلموتس انتخاب هوشمندانه و درستی بوده است. او از فوتبال سطح بالای بلژیک می آید. نوع نگرش او به فوتبال بسیار مهم است. سن ویلموتس هم فوق العاده مناسب است. او انتخاب مناسبی برای تیم ملی است. به شخصه هیچ اشکالی در شرایط ویلموتس چه در دوره بازیکنی و چه دوره مربیگری نمی بینم. او کاریزما و شخصیت بسیار بالایی دارد. ویلموتس با بازیکنان بسیار خوبی کار نموده است که می تواند به فوتبال ایران یاری کند.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران درباره مسائل پیش روی این مربی برای انتخاب بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران توضیح داد: در بخش دوم باید کلاه خودمان را برای نحوه مدیریت تیم ملی قاضی کنیم. باید به خودمان نگاه کنیم نه ویلموتس! ما چه چیزی داریم.

چراغپور ادامه داد: تیم ملی فوتبال ایران پس از بازی با ژاپن در جام ملت های آسیا فهمیدیم نقطه شکست یک الماس از کجاست که وقتی ضربه می خورد پودر می گردد. آیا ما در حال حاضر تیم ملی داریم که به سرمربی بدهیم و از او بخواهیم مسائل فنی را سامان ببخشد؟

وی درباره وضعیت بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران گفت: در خصوص بازیکنان تیم ملی به سه موضوع توجه کنیم. در درجه اول با بازیکنان بازنشسته روبرو می شدیم. آنها با توجه به تفکر کی روش برای جام ملت های آسیا در تیم ملی ماندند. او برای اینکه طلای جام ملت ها را بیاورد آنها را نگه داشت تا با تجربیات آنها کلکسیون کی روش در تیم ملی را تکمیل نمایند اما نتوانستند. روی این اسامی باید خط قرمز بکشیم.

کارشناس فوتبال ایران صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: دسته دوم بازیکنانی هستند که اگر نگاهی به لیست آخر کی روش کنیم متوجه می شویم او به جام دنیای 2022 قطر فکر ننموده بود. آنها به هیچ وجه نمی توانند شرایط خوب سنی برای جام دنیای 2022 داشته باشند. اگر قرار است ما با این مربی برای مقدماتی جام دنیای آماده شویم باید خط نارنجی روی این افراد بکشیم. دسته دوم بازیکنانی هستند که 29 یا 30 ساله هستند.

چراغپور اضافه نمود: عمر فوتبال دنیا باز هم پایین آمده است که به 23 - 24 سال رسیده است. اگر این توجهات را به تیم ملی کنیم و آینده نگری داشته باشیم می فهمیم که افراد نارنجی هم به دردمان نمی خورد. قسمت سوم هم بازیکنانی هستند که شاید سبک بازی آنها مورد پسند ویلموتس نباشد. آنهایی که کمترین بازی را در لیگ می کردند اما بازی های ملی بیشتری می نمایند. شاید ویلموتس آنها را نخواهد. البته تعداد این بازیکنان کم است و دو سه نفر هستند. این چند نفر کسانی بودند که کی روش بدون اینکه عملکرد باشگاهی آنها را در نظر بگیرند دعوت می کرد چون اعتقاد داشت.

وی در ابتدای حضور ویلموتس به وی توصیه ای کرد و گفت: سرمربی جدید تیم ملی باید شش تا هشت ساعت روزانه، فیلم بازی های این بازیکنان را ببیند. او در ابتدا باید مجموعه 40 نفری بازیکنان اخیر تیم ملی را آنالیز کند تا بداند کدام بازیکن از مجموعه قبلی به درد می خورد. برندِ فکری او با دادن زمان معین می گردد.

چراغپور در خاتمه گفت: او در حالی می تواند خودش را نشان دهد که با دستیاران خود لیگ برتر را تجربه کند. حداقل شش الی نه ماه وقت دارد تا بازیکن جدید خود را از لیگ انتخاب کند.

tour-malaysia.ir: تور مالزی | تور مالزی ارزان، تور لحظه آخری مالزی، تور مالزی نوروز، بهار، پاییز، تابستان، زمستان مالزی را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6019

به "انتخاب ویلموتس خوب و هوشمندانه است، باید به او زمان بدهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب ویلموتس خوب و هوشمندانه است، باید به او زمان بدهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید