داورزنی: امروز و فردا تکلیف کشتی معین می گردد، هیئت مدیره پرسپولیس در مورد بازنشستگی گرشاسبی تصمیم گیری می نماید

به گزارش شیوا مارکت، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: اجازه دهید هفته آینده کار پرسپولیس در آسیا تمام گردد و پس از آن هیئت مدیره در مورد بازنشستگی گرشاسبی تصمیم می گیرد.

داورزنی: امروز و فردا تکلیف کشتی معین می گردد، هیئت مدیره پرسپولیس در مورد بازنشستگی گرشاسبی تصمیم گیری می نماید

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مسابقات اسلالوم قهرمانی آسیا در کرج در جمع خبرنگاران گفت: میزبانی ها می تواند ظرفیت ها را به خدمت بگیرد، آنها را شناسایی کند و باعث گردد از آنها به خوبی استفاده کنیم، به ویژه در قایقرانی. در گذشته تمام سرمایه گذاری ما در قایقرانی در دریاچه آزادی بود و بعضا در اسلالوم یکی دو مکانی که نزدیک تهران بود مورد توجه قرار داشت. با توجه به شرایط آب وهوایی علاوه بر سواحل خلیج فارس و دریای خزر، در کردستان و آذربایجان غربی و شرقی فرصت توسعه قایقرانی هست و باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: اینکه از طرف کشورهای مختلف با توجه به آب و هوای متنوع ایران، میزبانی کشورمان استقبال می گردد باید فضای برگزاری را برای مهمانان و تماشاگران استاندارد کنیم. ما در اسلالوم این امکانات طبیعی را در چند نقطه کشور داریم اما نیازمند سایر امکانات برای اقامت تیم ها، کادر فنی و محیط فنی هستیم که دوستان در فدراسیون با همکاری البرز کوشش کردند و این فضا را برای برگزاری ایجاد کردند.

داورزنی گفت: این میزبانی ارزشمند است و امیدوارم در سطح بزرگسالان در آسیا و جهانی میزبان باشیم که برای رشد سطح فنی این رشته موثر است و انگیره زیادی برای حضور نوجوانان و جوانان ایجاد می نماید و هر چه قدر علاقه مند بیشتر باشد فرصت سرمایه گذاری بیشتر خواهد بود.

وی درخصوص دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا و حمایت وزارت ورزش از تیم پرسپولیس تاکید نمود: طبیعی بود که تیم ژاپنی یک ویژگی هایی داشته که به فینال لیگ قهرمانان رسیده است و روی 45 هزار هوادارش حساب نموده بود. این تیم از بازیکنان خوبی در پست های مختلف برخوردار است و نماینده کره را از پیش رو برداشته است. کار پرسپولیس تمام نشده باید و باید دو تیم در تهران بازی نمایند و مردم و علاقه مندان می خواهند که بازی خوبی را ببینند، همین طور که در برابر السد قطر هم در دیدار برگشت پرسپولیس بازی خوبی انجام داد.

داورزنی توضیح داد: بچه های پرسپولیس جنگیدند اما فشار، استرس و انتظار مردم که باعث استرس می گردد تیم را شنماینده می نماید اما کار تمام نشده است. بازیکنان ژاپنی هم خوب کار می نمایند اما جنگندگی و تعصب پرسپولیس و حضور یک تیم ایرانی پس از مدت ها در فینال لیگ قهرمانان آسیا کار را برای ژاپن سخت می نماید.100 هزار نفر یار دوازدهم پرسپولیس خواهند بود و در آزادی در کنار آنها خواهند بود. 80 میلیون برای این تیم دعا می نمایند و یاری می نمایند در تهران شرایط پرسپولیس بهتر باشد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: پرواز به ژاپن و شرایط آب و هوایی سخت بود و امیدوارم شنبه پرسپولیس نتیجه خوبی بگیرد و قهرمان گردد. همین که پرسپولیس به فینال رسیده ارزشمند است. برگزاری فینال در تهران یاری کرد تا در زیر ساخت های استادیوم آزادی استانداردهای جدیدی را با همکاری وزارت ورزش و شرکت توسعه انجام دهیم تا بهترین میزبان باشیم.

داورزنی در مورد روسای بازنشسته فدراسیون ها گفت: خواستیم با یک تیر دو نشان بزنیم. می خواهیم ضمن احترام به الزامات بین المللی قوانین داخلی را به موقع انجام دهیم. امروز که سرپرست هندبال معرفی شده و باید بلافاصله ثبت نام شروع گردد.برای جودو هم امروز سرپرست جدید معرفی می گردد. امروز در مجمع تکلیف جودو تعیین می گردد. از زحمات درخشان و رحیمی و سایر روسای بازنشسته فدراسیون ها تشکر می کنم و باید از ظرفیت این عزیزان خوب استفاده کنیم. کسی که طبق قانون بازنشسته هست می تواند در اتاق فکر کنار فدراسیون باشد. رحیمی در طول خدمت خود زحمات زیادی برای هندبال کشیده و درخشان هم بعد از بازگشت به جودو دوباره در این رشته طلایی شدیم.

وی اضافه کرد: از زحمات ناخدا امینی در قایقرانی هم تشکر می کنم و امیدوارم کماکان به عنوان عضوی از این جامعه قایقرانی کنار این رشته باشد و شاهد حرکت رو به رشدی با توجه به نیروهای جوانی در فدراسیون ها باشیم و شاهد شتاب بیشتر در این رشته ها باشیم.

داورزنی در مورد استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی توضیح داد: ظرف امروز و فردا تکلیف کشتی تعیین می گردد. همه می خواهیم شاهد حضور قدرتمند تیم های ورزشی در مسابقات باشیم و منافع ملی برای ما اهمیت دارد. امیدوارم تغییرات باعث گردد شرایط بهتر گردد. همه کوشش می کنیم تا در المپیک ها و مسابقات پرچم ایران به اهتزار درآید و طبیعی است این دغدغه ها برای همه است و امیدوارم شاهد تحولات مثبت در کشتی باشیم و در المپیک و بازی های آسیایی بعدی شاهد عملکرد بهتری از این رشته باشیم.

وی گفت: المپیاد کشف استعداد با حضور بیش از 400 هزار جوان در 37 رشته در حال برگزاری است. جوانان زیادی در دوومیدانی خود را نشان دادند و می توان برای المپیک 2024 روی آنها سرمایه گذاری کرد. این اهمیت را برای همه رشته ها قائلیم برای همین هم امروز با مشغله زیاد در اینجا هستیم. قایقرانی رشته ای پر مدال است و شرایطی دارد که می تواند در آسیایی و المپیک سبد مدال را افزایش دهد اما نیازمند کشف استعدادها است. ما جوانان زیادی داریم که چون دیده نمی شوند استعدادسوزی می شوند. همایش استعدادیابی هم با همین منظور انجام می گردد. این فرایند المپیادها هر ساله خواهد شد تا نوجوانان دیده شوند. امیدوارم نقطه ضعف در شنا، شیرجه و واترپلو، ژیمناستیک، قایقرانی و دوومیدانی حل گردد چون این رشته ها به سایر رشته ها یاری می نمایند.

داورزنی در پاسخ به این سوال که آیا گرشاسبی، مدیرعامل پرسپولیس بازنشسته است و قرار است در مورد ایشان وزارت ورزش تصمیمی بگیرد، گفت: اجازه دهید هیئت مدیره پرسپولیس در این مورد اظهار نظر کند. فعلا تمام تمرکز ما برای دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان است. اجازه دهید هفته آینده کار این تیم در آسیا تمام گردد بعدا ان شالله هیئت مدیره تصمیم می گیرد. از کوشش گرشاسبی تشکر می کنم سنگ تمام گذاشت و کار بزرگی کرد، هیئت مدیره هم کنار وی بود. همچنین طرفداران این تیم سنگ تمام گذاشتند و یاری کردند علی رغم بسته شدن پنجره های نقل و انتقالات، تیم نتیجه خوبی گرفت، امیدوارم شنبه این نتیجه با قهرمانی آسیا تکمیل گردد .

kurdeblog.ir: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1694

به "داورزنی: امروز و فردا تکلیف کشتی معین می گردد، هیئت مدیره پرسپولیس در مورد بازنشستگی گرشاسبی تصمیم گیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: امروز و فردا تکلیف کشتی معین می گردد، هیئت مدیره پرسپولیس در مورد بازنشستگی گرشاسبی تصمیم گیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید