انواع آبسردکن و تعمیر و برطرف مسائل رایج در آبسردکن ها

به گزارش شیوا مارکت، تعمیر آبسردکن یکی از مهمترین و تخصصی ترین شاخه ها در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی است. زیرا این دستگاه دارای مکانیسم عملکردی مشابه با یخچال است و به این ترتیب هرگونه دستکاری توسط افراد غیرحرفه ای و آماتور ممکن است منجر به آسیب دیدن و از کار افتادن آن گردد.

انواع آبسردکن و تعمیر و برطرف مسائل رایج در آبسردکن ها

امروزه دستگاه آبسردکن تبدیل به یکی از لوازم پر مصرف در امکان عمومی و حتی منازل شده است. ادارات، سالن های ورزشی، شرکت ها، بانک ها، کلینیک های پزشکی و سایر اماکن عمومی از جمله رایج ترین مکان هایی هستند که از این دستگاه استفاده می نمایند.

از آن طرف نیز در زمینه گزارش خرابی و درخواست تعمیر آبسردکن نیز این مراکز حرف اول را می زنند. به خصوص با فرا رسیدن گرمای تابستان که هیچ چیز دلچسب تر از نوشیدن آب خنک نیست.

به هر حال در نتیجه استفاده طولانی مدت و استهلاک بوجود آمده پس از مدتی ممکن است که دستگاه آبسردکن شما دچار مشکل و خرابی شده و به خدمات تعمیراتی و سرویس دهی احتیاج داشته باشد. در این حالت توصیه میکنیم تا صرفا از تعمیرکاران و استادکاران مجرب و حرفه ای یاری بگیرید و قبل از هر اقدامی این مطلب را تا پایان بخوانید.

معرفی انواع آبسردکن موجود در بازار ایران

انواع مدل های آبسردکن که از گذشته تا به امروز طراحی شده اند و در بازار موجود می باشند به توضیح زیر است:

آبسردکن های بدون مخزن

این مدل دستگاه که آبسردکن آنی نیز نامیده می شوند فاقد مخزن برای نگهداری آب است و سیستم خنک نماینده آن مشابه یک پمپ حرارتی و یا چرخه تبرید یخچال است.

آبسردکن های مخرن دار

این مدل مجهز به شناور است و مستقیما به آب لوله کشی متصل می گردد. پر شدن مخزن توسط شیر انجام می گردد. یک نکته مهم در خصوص این نوع دستگاه آن است که چون پمپ حرارتی آن به شکل لوله مسی جوش خورده دور یک مخزن فلزی است، تعمیر آن اندکی سخت و پیچیده است.

آبسردکن های دو منظوره

چون هر دو نوع آب گرم و آب سرد را فراوری می نمایند تعمیر آنها نسبت به سایر مدل ها سخت تر است. البته آبسردکن دو منظوره خود به انواع زیر تقسیم می گردد:

آبسردکن رومیزی معمولی دیجیتالی

آبسردکن ایستاده یخچال دار معمولی دیجیتالی

آبسردکن ایستاده معمولی و دیجیتالی

آبسردکن ایستاده آب شهری

هنگام خرید آبسردکن به این موارد توجه کنید تا کمتر احتیاج به تعمیر آبسردکن پیدا کنید.

مدل ها و برندهای مختلفی از دستگاه آبسردکن در بازار وجود دارد که بهتر است تا متناسب با نوع احتیاجتان انتخاب و خریداری نمایید. برای مثال اگر محیط شما پر رفت و آمد است از آبسرد کنی بهره ببرید که ظرفیت و حجم آماده سازی آب توسط آن جوابگوی احتیاج شما باشد. عدم سازگاری میان این دو ممکن است به مرور زمان باعث افزایش سرعت استهلاک و خراب شدن آبسردکن گردد. همچنین توجه به نکات زیر خالی از فایده نیست:

تناسب مقدار آب مصرفی با تعداد جمعیت حاضر در محیط

دقت به کیفیت قطعات بکار رفته و به خصوص پدال های خروجی آب

وجود خدمات پس از فروش برای تعمیر آبسردکن

انتخاب آبسردکن مخزن دار و یا با قابلیت اتصال به آب شهری بر اساس کیفیت آب منطقه خود و یا امکان قرار دهی در مجاورت شیر آب (مدل های متصل به آب شهری دارای فیلتر تصفیه آب هستند).

شناخت مکانیسم عملکرد دستگاه آبسردکن و اجزای آن اولین قدم برای تعمیر اصولی و حرفه ای این دستگاه است. مهمترین اجزای تشکیل دهنده دستگاه آبسردکن و وظایف آنها به توضیح زیر است:

کمپرسور برای فشرده سازی گاز مبرد

لوله های پلیمری برای خنک نگه داشتن آب

کندانسور برای انتقال حرارت با محیط

فیلتر تصفیه برای پاکسازی آب

مخزن داخلی آبسردکن و بدنه آن که برای دوام بیشتر و جلوگیری از ایجاد رسوب از آلیاژ استیل باکیفیت ساخته می شوند.

مسائل رایج که به تعمیر آبسردکن منجر میشوند:

نشتی آب از آبسردکن که به دلایل زیر اتفاق می افتد:

شل شدن و باز شدن پیچ ها و درز لوله ها

بالا رفتن فشار آب به دلیل گرمای دستگاه و یا گرفتگی لوله ها

شل بودن اتصالات راستا آب ورودی به آبسردکن

افزایش فشار آب ناشی از گرفتگی لوله ها

تنظیم نبودن فشار آب آبسردکن به دلیل:

افزایش ناگهانی درجه حرارت و در نتیجه فشار آب

رسوب دریافت و تنگ شدن مجاری آب و در نتیجه افت فشار آب

مسدود شدن فیلترهای تصفیه آب به دلیل:

رسوب دریافت و اشباع شدن فیلترهای تصفیه که برای جلوگیری از ان باید هر 6 تا 12 ماه یکبار آنها را عوض کرد. عدم تعویض منجر به خرابی شیرها و اجزای داخلی آبسردکن می گردد.

اختلال در فراوری آب سرد به دلیل

قطع شدن سیم برق

نیم سوز شدن فیوز و یا سوختن کامل آن

خارج نشدن آب از شیر

علل بسیاری برای این مشکل وجود دارد که جهت عیب یابی دقیق ابتدا سطح آب مخزن آنالیز می گردد تا خالی نشده باشد. سپس شیر دستگاه چک می گردد که در صورت احتیاج رسوب زدایی یا تعویض گردد.

خوش طعم نبودن آب

علت این مسئله آلودگی میکروبی و رسوب دریافت مخزن است. بهتر است تا داخل مخزن با آب داغ لوله کشی کاملا شست و شو داده گردد. پس از خشک شدن کامل آن را جایگذاری کنید. برای تمیز کردن رسوبات از حوله کاغذی بهره ببرید. این کار را قبل از نصب مخزن روی آبسردکن انجام دهید.

نکات مراقبت از آبسردکن

برای افزایش طول عمر دستگاه آبسردکن و پیشگیری از احتیاج به تعمیر بهتر است تا به نکات زیر توجه داشته باشید:

پیش از جدا کردن محفظه ابتدا دوشاخه آبسردکن را از برق بکشید.

آبسرد کن را در مکانی با تهویه مناسب قرار دهید.

دستگاه را در مکان های نورگیر یا در محل های خیلی سرد نظیر زیر باد کولر قرار ندهید.

هر 6 هفته یکبار و یا پس از خالی شدن مخزن آن را تمیز نمایید.

بهتر است تا هرچند وقت یکبار فیلتر آبسرد توسط استادکار ماهر عوض گردد.

مخزن را زمانی عوض کنید که حتماً همه آب از مخزن خالی شده باشد و آبسرد کن از برق کشیده شده باشد.

برای ایمنی بهتر است تا آبسرد کن در فاصله کوتاهی از سیم متصل به پریز قرار بگیرد.

بطور مداوم گرد و غبار نشسته بر روی لوله های کندانسور آبسردکن تمیز گردد تا در انتقال حرارت مسئله ای پیش نیاد.

هزینه تعمیر آبسردکن

هزینه تعمیر آبسردکن توسط کارشناسان با تجربه و فنی کار قیمت گذاری می گردد. متناسب با شدت مشکل دستگاه و احتیاج به تعویض قطعات هزینه های تعمیر متفاوت خواهد بود.

آریا بهکار ارائه دهنده خدمات تعمیر آبسردکن در تهران با ملاحظه شرایط مالی حال حاضر و با هدف رضایت مندی مشتریان، هزینه های تعمیراتی را نسبت به دیگر مراکز پایین تر در نظر گرفته است که این مسئله را می توانید به وسیله تماس با مشاوران ما و اطلاع از خدمات پشتیبانی متوجه شوید که تا چه اندازه منطقی و به صرفه است.

روال درخواست خدمات تعمیراتی بدین صورت است که ایراد دستگاه خود را به کارشناسان ما توضیح می دهید. سپس مشکل دستگاه مثلا تحت عنوان نشتی آب از آبسردکن یا خراب شدن فیلتر ثبت شده و متعاقبا هزینه تعمیر به شما اعلام می گردد.

خدمات تخصصی آریابهکار برای تعمیر آبسردکن

آریابهکار یکی از بهترین شرکت های خدماتی برای تعمیر آبسردکن است که به دلیل داشتن تجهیزات و تیم اجرایی حرفه ای تعمیر دستگاه شما را در کوتاهترین زمان ممکن انجام می دهد.

داشتن مهارت و تجربه بالا در تعمیر انواع برندهای آبسردکن به همراه عیب یابی دقیق از مهمترین فاکتورها در تعمیر این دستگاه است.

در بسیاری از شرکت ها فرایند هماهنگی برای حضور تعمیرکار در محل و یا تحویل دستگاه تعمیر شده با صرف وقت بسیار همراه است. اما در آریا بهکار این مسائل به دلیل حضور نیروهای متخصص و استادکاران حرفه ای وجود ندارد و هماهنگی های لازم با شما در اسرع وقت انجام می گردد.

مهمترین مزیت آریابهکار آن است که احتیاجی نیست تا شما آبسردکن خود را با زحمت فراوان به مرکز تعمیراتی ما منتقل کنید.

سرویسکاران ما با تجربه و مهارتی که دارند در اسرع وقت در محل شما حضور پیدا نموده و تعمیر دستگاه شما را آغاز می نمایند.

مسلما این امر برای همگان بسیار مهم است که هر چه سریع تر بتوانند آبسردکن تعمیر شده خود را تحویل بگیرند که قطعا در آریابهکار عملیات تعمیراتی با صرف زمان اندک و در محل انجام می گردد.

اگر مشکل دستگاه با تعمیر در محل رفع نگردد و احتیاج به تعویض قطعات باشد، دستگاه شما به کارگاه مجهز منتقل می گردد. در این حالت برای تعویض قطعات حتما از همتای اورجینال و شرکتی استفاده می گردد. این امر به خصوص در خصوص آبسردکن های دو منظوره صدق می نماید. زیرا استهلاک بالاتری داشته و قطعات مورد استفاده در آنها بیشتر از انواع تک منظوره خراب می گردد.

گفتنی است که کلیه خدمات تعمیراتی آریابهکار با ضمانت 90 روزه به مشتریان عزیز ارائه می گردد. همچنین همکاران ما در ساعات اداری پاسخگویی سوالات شما در خصوص نگهداری و تعمیر آبسردکن هستند. برای این منظور می توانید با شماره های زیر ارتباط برقرار نمایید.

وبسایت : Ariabehkar.com

خط ویژه: 77902220-021

تلفن همراه: 09190111214

کالارنا: کالارنا | تا حالا از ارزانترین فروشگاه اینترنتی خرید کردید؟

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22945

به "انواع آبسردکن و تعمیر و برطرف مسائل رایج در آبسردکن ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع آبسردکن و تعمیر و برطرف مسائل رایج در آبسردکن ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید