اوباما: اعتراضات فعلی با دهه 1960 قابل قیاس نیست

به گزارش شیوا مارکت، فارس نوشت: باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا روز چهارشنبه خطاب به معترضان به قتل یک شهروند سیاه پوست آمریکایی گفت، باید آرامش را از صاحبان قدرت در این کشور بگیرند.

اوباما: اعتراضات فعلی با دهه 1960 قابل قیاس نیست

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه ان بی سی، اوباما در پیامی ویدئویی گفت : برای ایجاد تغییر واقعی، از یک سو باید مشکل را برجسته کنیم و از سویی باید کاری کنیم که صاحبان قدرت نتوانند احساس راحتی نمایند. اما باید آن را به راه چاره هایی عملی و قوانینی قابل اجرا تبدیل کنیم.

رئیس جمهور سابق آمریکا گفت معترضان برای اولین بار در تاریخ اعتراضات این چنینی، تغییر در ساختار پلیس این کشور در سطح ملی و سازمانی را خواهان هستند.

اوباما گفت: به اندازه ای درباره تاریخ اطلاعات دارم که بگویم اعتراضات ضدنژادپرستی روزهای اخیر با اعتراضات دهه 1960 متفاوت و غیر قابل مقایسه است.

وی اعتراضات اخیر در آمریکا را نتیجه مستقیم فعالیت ها و سازماندهی و مشارکت شمار بالای جوانان سرتاسر این کشور دانست که به صف شده اند تا تفاوت هایی را ایجاد نمایند.

دوشنبه هفته گذشته فیلمی منتشر شد که نشان می داد یک افسر سفیدپوست زانویش را روی گردن یک مرد سیاه پوست گذاشته است. این حادثه به مرگ مظنون سیاه پوست که جورج فلوید نام داشت و همچنین به شروع تظاهرات هایی علیه تبعیض نژادی منجر شد.

تجمعات اعتراضی علیه قتل فلوید از سه شنبه شب در شهر مینیاپولیس شروع شده و تدریجاً به دیگر نقاط آمریکا و حتی دیگر کشورها نظیر انگلیس و فرانسه نیز کشیده شد.

310311

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20569

به "اوباما: اعتراضات فعلی با دهه 1960 قابل قیاس نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوباما: اعتراضات فعلی با دهه 1960 قابل قیاس نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید