اون 2022 را با غذا آغاز کرد، نه تسلیحات هسته ای

به گزارش شیوا مارکت، ایسنا نوشت: رهبر کره شمالی دهمین سال حضورش در عرصه قدرت را با سخنانی به سرانجام رساند که بیش از آنچه به تسلیحات هسته ای و ایالات متحده اشاره داشته باشد، روی کارخانه های تراکتورسازی و روپوش مدارس متمرکز بود.

اون 2022 را با غذا آغاز کرد، نه تسلیحات هسته ای

به نقل از خبرگزاری رویترز، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در خاتمه چهارمین نشست عمومی هشتمین کمیته مرکزی حزب کارگران کره که از دوشنبه آغاز شده بود، گفت مهمترین هدف پیونگ یانگ برای سال 2022 آغاز جهشی توسعه مالی و بهبود معیشت مردم در وضعیتی است که با مبارزه بزرگ مرگ و زندگی روبرو هستند.

این نشست ها با دهمین سالروز روی کار آمدن کیم در سال 2011 بعد از مرگ پدرش همزمان شد. او پیشتر از سخنرانی های نزدیک به سال نوی میلادی برای اعلام سیاست های مهم از جمله تعامل چشم گیر با کره جنوبی و ایالات متحده استفاده می کرد.

اما چکیده صحبت های کیم که امروز (شنبه) از رسانه دولتی کره شمالی منتشر شد، نشان می دهد او هیچ اشاره ای به ایالات متحده نداشته و تنها اشاره ای گذرا به گفت وگوهای نامعلوم درباره روابط بین دو کره و روابط خارجی دیده می گردد.

تمرکز داخلی این سخنرانی بر بحران های مالی بود که کیم در درون سرزمینش با آنها روبرو است، جایی که محدودیت های خودساخته در مرز برای مقابله با کرونا موجب شده تا این کشور منزوی تر از همواره گردد.

براساس این گزارش کیم جونگ اون گفته است: وظایف اساسی پیش روی حزب و مردم در سال آینده، ارائه یک ضمانت قطعی برای اجرای برنامه پنج ساله و ایجاد تحولات چشمگیر در توسعه ملی و معیشت مردم است.

سهم عمده ای از سخنرانی کیم به مسائل داخلی اشاره داشت، از برنامه ای بلندپروازانه برای توسعه روستایی تا خورد و خوراک مردم، روپوش مدارس و لزوم سرکوب تحرکات غیر سوسیالیستی.

او از پیشرفت های نظامی نامشخص به عنوان دستاوردی مهم در سال گذشته یاد کرد و درباره وظایف نظامی پیش روی دفاع ملی در سال 2022 هم سخنانی را مطرح نمود.

به گفته تحلیلگران، کارخانه تراکتورسازی مورد اشاره کیم جونگ اون هم احتمالا برای ساخت پرتابه هایی برای موشک مورد استفاده قرار می گیرند و گمان می رود کره شمالی به رغم محدویت های کرونا زرادخانه خودش را توسعه داده باشد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 فروردین 1401 بروزرسانی: 21 فروردین 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29828

به "اون 2022 را با غذا آغاز کرد، نه تسلیحات هسته ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اون 2022 را با غذا آغاز کرد، نه تسلیحات هسته ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید