ایده ها را نباید نابود کرد

به گزارش شیوا مارکت، حاجی میرزایی گفت: برای مراقبت از ایده ها باید تمام واقعیت ها را دید و نباید آن ها را نابود کرد.

ایده ها را نباید نابود کرد

به گزارش محسن حاجی میرزایی صبح امروز در دیدار با کارکنان معاونت آموزش ابتدایی با اشاره به روایتی از ائمه اطهار علیهم السلام، اظهار کرد: اگر گوهری در دست دارید که دیگران آن را خزف می دانند از گوهر بودن آن کاسته نخواهد شد و اگر خزفی دارید و تصوری می کنید که گوهر است بر ارزش آن افزوده نخواهد شد. گوهر آموزش وپرورش در دست آموزش ابتدایی است و اولویت این موضوع در علوم تربیتی، روانشناسی و اجتماعی تاکید شده است.

وزیرآموزش وپرورش بابیان این پرسش که چگونه می توان ارزش این دوره را بالا برد، اظهار داشت: برای احیای جایگاه و منزلت باید خودمان دست به کار شویم چراکه اگر منتظر باشیم دیگران به اهمیت کار ما پی ببرند باید بدانیم که اهمیت در کلام نیست. باید فایده مندی خود را آشکار کنیم و دیدن خود را به دیگران تحمیل کنیم؛ بنابراین باید کارآمدی و اثربخشی خود را آشکار کنیم و برای مسائل جامعه راه چاره داشته باشیم.

حاجی میرزایی بابیان اینکه زیربنایی ترین و اساس ترین جایگاه های تحول در جامعه، دوره ابتدایی است، گفت: هیچ تحول پایداری در جامعه اتفاق نمی افتد مگر اینکه از دوره آموزش ابتدایی آغاز شود. آینده کشور را آموزش وپرورش می سازد و اگر امروز جامعه ما کاستی ها و نارسایی هایی دارد باید بررسی کنیم که در جریان یادگیری چه اتفاقی افتاده است و چه اثری از ما بر جامعه سایه انداخته است.

وزیرآموزش وپرورش بابیان اینکه برای انسان های اندیشمند و خلاق بهترین مجال، عرصه مسائل است؛ چراکه بروز و ظهور استعداد ها و توانمندی ها را ممکن می سازد، اظهار کرد: عرصه هنرنمایی و توانمندی ما در حل مسئله است و در معیار های حکمرانی شایسته گفته می شود که حکمرانی خوب بر اساس حل مسائل جامعه است، اما در فرهنگ ما انتقال و حمل مسائل شایع شده است و معتقدم با حذف میم در واژه حمل به حل مسائل بپردازیم؛ بنابراین باید مسائل را باهم حل کنیم و در حل مسائل به اندیشه شما نیازمندیم چراکه از اینجا باید جرقه هایی ایجاد شود تا ما انرژی بگذاریم و به سمت حل کردن مسائل پیش برویم.

او تأکید کرد: ایده ها را نابود نکنید و برای مراقبت از ایده ها باید تمام واقعیت ها را دید و باید ببینیم چگونه می توان از نداشته های موجود داشته خلق کنیم و افرادی که این کار را می کنند و گام بزرگ برمی دارند خلاق و نوآور هستند.

وزیرآموزش وپرورش بابیان اینکه یک ایده را به انتها و به نتیجه برسانید، گفت: امروز نیازمند شناسایی نقاطی هستیم که باید به آن رسیدگی شود؛ چراکه نگرش معطوف به یک نتیجه روشن، انرژی بخش است.

حاجی میرزایی با اشاره به طرح خواندن با خانواده، اظهارکرد: هرچه زمینه تعامل دانش آموزان را با خانواده و محیط پیرامون بیشتر کنیم تجربه فضای واقعی تر را برای آنان فراهم کرده ایم.

او بابیان اینکه در دوره ابتدایی کرامت دانش آموز در اختیار ما است، اظهار کرد: انسانی که از دوران کودکی با وی باکرامت برخورد شده است از آفت ها و آسیب ها ایمن خواهد بود و آنچه به یاس، دلزدگی و آسیب تبدیل می شود، در مواقعی است که فرد به لحاظ شخصیتی مورد اعتنا قرار نمی گیرد.

وزیرآموزش وپرورش با اشاره به اهمیت دوره پیش دبستانی، گفت: باید تجربیات را مرور کرد تا برای اصلاح امور گام برداریم و پوشش پیش دبستانی را گسترده تر کنیم.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید در انتها گفت: بر نتایج کلیدی حساس باشید و برای خلق نتایج واقعی تلاش کنید، نگرش معطوف به یک چشم انداز شوق انگیز را بیشتر کنید و پوشش پیش دبستانی را کیفی تر کرده و برای افزایش سطح پوشش پیش دبستانی تلاش کنید.

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16015

به "ایده ها را نباید نابود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده ها را نباید نابود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید