ایزوستیا: روسیه به دنبال جزئیات گفت وگوهای قطر؛ توافق آمریکا و طالبان در افغانستان صلح نمی آورد

به گزارش شیوا مارکت، روزنامه روسی نوشت که مسکو در پی دستیابی به جزئیات توافق احتمالی آمریکا با طالبان است و حتی توافق دو طرف برقراری صلح و امنیت را در افغانستان به همراه نخواهد داشت.

ایزوستیا: روسیه به دنبال جزئیات گفت وگوهای قطر؛ توافق آمریکا و طالبان در افغانستان صلح نمی آورد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، ضمیر کابلوف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در افغانستان به ایزوستیا گفت: مسکو انتظار دارد که واشنگتن بزودی نتیجه گفت وگوهایش با طالبان را به اشتراک بگذارد.

این روزنامه چاپ روسیه به نقل از کارشناسان نوشت که توافق احتمالی بین آمریکا و طالبان، صلح و امنیت را برای افغانستان به ارمغان نخواهد آورد و تنها برای دو طرف دستیابی به اهدافشان را ممکن می سازد.

طالبان در گفت وگوها خواهان خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان است و در مقابل آمریکا نیز از این گروه خواسته تا اجازه استفاده از خاک افغانستان به دیگر کشورها را ندهد و با آتش بس و گفت وگوهای بین الافغانی نیز موافقت کند.

اندری سرنکو کارشناس مطالعات معاصر افغانستان می گوید: این شرایط تنها درباره خروج نیروهای آمریکایی توافق شده است و روند آن ممکن است دو یا سه سال زمان ببرد. اکنون پرسش این است که طالبان در این دوره چه می نمایند، آیا آرام نشسته و منتظر خروج آمریکایی ها خواهند بود؟

ایزوستیا به نقل از یکی از منابع در ارگ ریاست جمهوری نیز می نویسد که پس از اشتراک طالبان در قدرت صلح در افغانستان برقرار نمی گردد و شاید افراد مسلح به داعش بپیوندد.

سرنکو کوشش آمریکا برای توافق با طالبان را اقدامی رسانه ای برای خروج آبرومندانه از افغانستان دانست که به وسیله آن بدنبال رسیدن به اهداف سیاسی داخلی اش است.

وی ادامه داد که در مقابل طالبان پبا امضای توافق به عنوان نیرویی که آمریکا را شکست داده مشروعیت خود را نهایی خواهد نمود.

وی توضیح داد: این توافق هیچ تاثیر واقعی بر صلح و امنیت در افغانستان نخواهد داشت.

.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9057

به "ایزوستیا: روسیه به دنبال جزئیات گفت وگوهای قطر؛ توافق آمریکا و طالبان در افغانستان صلح نمی آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایزوستیا: روسیه به دنبال جزئیات گفت وگوهای قطر؛ توافق آمریکا و طالبان در افغانستان صلح نمی آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید