با ویزای شینگن به کدام کشورها می توان سفر کرد؟

به گزارش شیوا مارکت، اگر پیروز شده اید ویزای شینگن را دریافت کنید قدر آن را بدانید چرا که شما الان دارای یکی از معتبرترین مجوزهای دنیا هستید. مجوزی که به شما اجازه می دهد بدون دریافت ویزای مجدد به بیش از 26 کشور دنیا سفر کنید. اما با ویزای شینگن به کدام کشورها می توان سفر کرد؟ در ادامه می خوانیم.

با ویزای شینگن به کدام کشورها می توان سفر کرد؟

یکی از معتبرترین ویزاهای جهان است چرا که با داشتن آن می توانید به راحتی نیمی از اروپا را بگردید. در واقع دارندگان این نوع ویزا می توانند آزادانه به مناطقی که عضو پیمان شینگن هستند سفر کنند. در ادامه مطلب با کشورهای عضو در این پیمان و شرایط دریافت ویزا شینگن آشنا می شویم.

تعریف ویزای شینگن

شینگن توافق نامه ای است که بین 26 کشور اروپایی جهت لغو ویزا بین مرزهای مشترک داخلی و شرایط یکسان اعطای ویزا به متقاضیان ورود به این مرزها به امضا رسید. بر طبق این قرارداد شهروندان کشورهای عضو این پیمان می توانند به راحتی و آزادانه در محدوده این مناطق رفت و آمد کنند و افرادی که تابعیت خارج این کشورهای عضو را دارند بایستی برای ورود به این مناطق ویزای شینگن را دریافت کنند. دارندگان این ویزا می توانند به تمام کشورهای عضو شینگن سفر کنند.

ویزا شینگن به انواع مختلف از جمله ویزای USV (ویزای اتحادیه شینگن)، ویزای نوع A و B (ویزاهای ترانزیت)، ویزای نوع C (ویزاهای توریستی یک و چند بار ورود) و ویزای نوع D (ویزاهای کاری و دانشجویی) تقسیم بندی می شود. تعریف هر کدام از انواع ویزا را می توانید در مطلب مطالعه کنید.

دارندگان ویزای توریستی شینگن می توانند تا خاتمه مدت اعتبار ویزا در هر کدام از کشورهای عضو اتحادیه شینگن اقامت داشته باشند. نکته مهم اینکه مسافران بایستی پس از تمام شدن اعتبار ویزا حوزه شینگن را ترک کنند در غیر اینصورت طبق قوانین با آن ها برخورد شده و برای دریافت مجدد ویزا دچار محدودیت خواهند شد.

با ویزای شینگن به کدام کشورها می توان سفر کرد؟

کشورهای آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن اشتاین و سوئیس 26 کشور عضو در اتحادیه شینگن هستند شما از هر یک از این کشورها برای دریافت ویزا اقدام کنید می توانید تا زمان اتمام اعتبار ویزا در 25 کشور دیگر نیز اقامت داشته باشید.

شرایط اخذ ویزا شینگن از تمامی این 26 کشور یکسان است اما برخی از سفارت ها با توجه به قوانین کشور خود شرایط ویژه داشته و مدارک بیشتری را از متقاضی دریافت می کنند. از این رو بهتر است قبل از اقدام برای دریافت ویزا به وبسایت سفارت مورد نظر مراجعه کرده و شرایط را به طور دقیق مطالعه کنید. کارشناسان ما در واحد ویزای نیز آماده اند تا مشاوره رایگان و کامل را در این خصوص ارائه دهند.

علاوه بر 26 کشور ذکر شده 4 کشور بلغارستان، کرواسی، قبرس و رومانی هم در حال رایزنی برای پیوستن به پیمان شینگن می باشند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا شینگن

همانطور که گفته شد در کل مدارک دریافت ویزای شینگن در تمامی سفارت ها یکسان است اما برخی از سفارت ها قوانین خاص خود را دارند. بنابراین قبل از هر گونه اقدامی با همکاران ما تماس گرفته تا از شرایط و قوانین به طور دقیق اطلاع پیدا کنید.

 • اصل پاسپورت با 6 ماه اعتبار از زمان خروج از کشور با امضا شخص مسافر
 • دو قطعه عکس 3*4 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه یکی نباشد)
 • اصل شناسنامه و ترجمه از کلیه صفحات آن.
 • اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک فقط به زبان انگلیسی (با مانده حساب بالای 500.000.000 ریال)
 • اصل و ترجمه سند مالکیت به نام مسافر (چنانچه خانواده باشند سند مالکیت به نام سرپرست خانواده کافی است)
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی:
 • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی.
 • وکلا: پروانه وکالت.
 • مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان
 • بازنشسته ها: حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی
 • مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان، در صورت خویش فرما بودن جواز کسب/آخرین آگهی تغییرات
 • معلمان، اساتید و اعضا هیئت علمی: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوقی و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان.
 • دانش آموزان و دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل.
 • جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه برنامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت نامه از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.
 • برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی یکی از والدین سفر می کنند رضایت نامه محضری الزامی است نیاز
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم های خانه دار.
 • همراه داشتن بلیط و واچر معتبر

اولین ورود با ویزا شینگن

درست است که دارندگان ویزا شینگن می توانند بدون نگرانی به کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنند اما این ویزا قوانین خاص خود را دارد. یکی از این قوانین ورود اولیه به خاک شینگن است. طبق این قانون، ورود متقاضی به حوزه شینگن باید از کشوری باشد که که ویزا را دریافت کرده است. به عنوان مثال چنانچه شما ویزای خود را فرانسه دریافت کرده اید، ورودتان به حوزه شینگن باید از کشور فرانسه باشد و بعد از آن می توانید سفرتان را به سایر مناطق ادامه دهید. پس از خاتمه سفر یا خاتمه اعتبار ویزا می توانید از هر کدام از کشورهای عضو خارج شوید و در این مورد محدودیتی وجود ندارد.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: ستاره ونک
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21240

به "با ویزای شینگن به کدام کشورها می توان سفر کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با ویزای شینگن به کدام کشورها می توان سفر کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید