بخاطر سلامتی کبدتان از مصرف بی رویه مکمل ها خودداری کنید

به گزارش شیوا مارکت، بهداشت نیوز/ جلال الدین میرزای رزاز اضافه کرد: ویتامین ها و مکمل ها در طبقه بندی داروهای بدون نسخه قرار می گیرند و بدون نسخه در همه جا جهان در تمام داروخانه ها به راحتی در اختیار مردم می گیرند.

بخاطر سلامتی کبدتان از مصرف بی رویه مکمل ها خودداری کنید

وی گفت: سالمندان و زنان باردار از جمله گروه هایی هستند که بیشتر در معرض خطر ویروس کرونا هستند و ضروری است اصول تغذیه ای خاص خود را رعایت نمایند و مشورت با متخصص تغذیه را برای استفاده از یک رژیم درمانی مناسب برای این افراد توصیه می کنیم.

وی درباره شایعه درمان بیماری کووید 19 با مصرف لیموشیرین یا زنجبیل گفت: هیچ منبع و ماخذ علمی که نشان دهد لیموترش و زنجبیل راه چاره درمان ویروس کرونا است نداریم، مصرف این مواد می تواند سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد اما به این معنی نیست که زنجبیل بخوریم و نکات بهداشتی را رعایت نکنیم.

میرزای رزاز در مورد فعالیت های علمی انستیتو درخصوص بیماری کرونا گفت: سه کارگروه برای مقابله با ویروس کرونا در انستیتو تعذیه تشکیل شده که شامل: کارگروه پیشگیری از ویروس کرونا، کارگروه تهیه بسته های حمایتی تغذیه ای راهنمای جامع حمایتی تغذیه ای در بیماران بستری از جمله در بیماران بستری در تخت های ویژه ICU و کارگروه تدوین دستورالعمل شرایطی که بیمار بعد از کرونا دوران بازتوانی خود را طی می نماید، است.

وی توضیح داد: این سه کارگروه با بهره گیری از دانش هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور تهیه شد و انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور پایگاه همکار سازمانی جهانی بهداشت در منطقه emro است.

میرزای رزار اضافه کرد: این دستورالعمل ها به زبان انگلیسی ترجمه شده است و آن را به نماینده WHO در ایران داده ایم و به مصر (مرکز منطقه ای سازمان بهداشت جهانی) فرستادیم و بعد به ژنو (مقر سازمان رفت.

وی گفت: با توجه به احتیاج روزافزون مردم به تکمیل اطلاعات غذایی و نیز استفاده از مکمل ها، انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور در حال حاضر در تکاپوی راه اندازی یک اپلیکیشن برای ارتباط سیستم، مردم با مشاوران و متخصصین تغذیه در سطح کشور است که اخبار تکمیلی آن طی روزهای آینده اعلام می گردد.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: همگردی
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17285

به "بخاطر سلامتی کبدتان از مصرف بی رویه مکمل ها خودداری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخاطر سلامتی کبدتان از مصرف بی رویه مکمل ها خودداری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید