آنالیز وضعیت فرنگی کاران ایران در رنکینگ جهانی، عبدولی و علیاری تنها نفرات در جمع بهترین ها

به گزارش شیوا مارکت، در جدیدترین رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی، تنها سعید عبدولی و مهدی علیاری در جمع 4 نفر نخست اوزان خود جای دارند تا با این وجود کشتی فرنگی ایران کار بسیار سختی در رقابت های جهانی در پیش داشته باشد.

آنالیز وضعیت فرنگی کاران ایران در رنکینگ جهانی، عبدولی و علیاری تنها نفرات در جمع بهترین ها

به گزارش خبرنگاران، بر اساس طرح سید بندی اتحادیه دنیای، کشتی گیرانی که در رقابت های دنیای، قاره ای و رقابت های بین المللی دارای طرح سیستم رنکینگ شرکت نمایند با توجه به مقام بدست آورده امتیازاتی را بدست خواهند آورد که 4 نفر برتر هر وزن (از لحاظ کسب امتیاز) در رقابت های دنیای و یا المپیک به ترتیب در بالا و پایین جدول (دو نفر بالا و دو نفر پایین) قرار می گیرند.

بر اساس طرح سیستم رنکینگ اتحادیه دنیای کشتی، کشتی گیرانی که در رویدادهای قاره ای به مدال های طلا، نقره و برنز برسند به ترتیب صاحب 12، 10 و 8 امتیاز می شوند. همچنین کشتی گیرانی که در تورنمنت های موثر در رنکینگ حاضر شوند با کسب مدال طلا 8 امتیاز، نقره 6 امتیاز و برنز 4 امتیاز دریافت می نمایند، البته اگر در این تورنمنت ها در هر وزن تعداد کشتی گیران کمتر از 10 نفر باشد 6 امتیاز، بین 11 تا 20 نفر 8 امتیاز و بیشتر از 20 نفر 10 امتیاز به این تعداد امتیاز اضافه کرد می گردد.

همچنین بیشترین امتیاز رنکینگ برای حضور در رقابت های المپیک مربوط به مسابقات قهرمانی دنیا است که به ترتیب 50، 30 و 15 امتیاز به نفرات اول تا سوم تعلق می گیرد.

اما با توجه به در پیش بودن رقابت های قهرمانی دنیا 2019 که قرار است از 23 شهریور تا اول مهر ماه امسال در شهر نورسلطان پایتخت قزاقستان برگزار گردد، فرنگی کاران سراسر دنیا علاوه بر حضور در رقابت های قاره ای، می توانند در فرصت باقیمانده تا آغاز این رقابت ها در 2 تورنمنت ساساری ایتالیا (2 تا 4 خرداد) و اولگ کاراوایف بلاروس (4 تا 6 مرداد) حاضر شوند و برای کسب بیشترین امتیاز برای حضور در جمع 4 نفر برتر رقابت های دنیای کوشش نمایند.

وضعیت فرنگی کاران ایران در رنکینگ دنیای

اما در جدیدترین رنکینگ منتشر شده از سوی اتحادیه دنیای کشتی، از میان فرنگی کاران ایران تنها سعید عبدولی در وزن 82 و مهدی علیاری در وزن 97 کیلوگرم در بین 4 نفر برتر اوزان خود قرار دارند و سایر کشتی گیران ایران جایی در میان 4 نفر برتر اوزان خود ندارند تا کار سختی برای کسب مدال در رقابت های دنیای داشته باشند.

در ادامه به وضعیت فرنگی کاران ایران در جدیدترین رنکینگ ارائه شده از سوی اتحادیه دنیای کشتی می پردازیم.

وزن 55 کیلوگرم: خدری در رده هفتم

رضا خدری با 6 امتیازی که بواسطه پنجمی در رقابت های قهرمانی آسیا گرفت، با 24 امتیاز در رده هفتم جای دارد. خدری 13 امتیاز با اکرم اوزترک ترکیه ای که با 37 امتیاز در رده چهارم است فاصله دارد و می تواند با کسب مدال در 2 تورنمنت ساساری و بلاروس و با توجه به عملکرد رقبایش برای قرار دریافت در بین 4 نفر نخست خیز بردارد. خدری با کسب مدال در رقابت های قهرمانی آسیا می توانست از صندلی بهتری در رده بندی این وزن برخوردار گردد.

وزن 60 کیلوگرم: رضانژاد در رده نوزدهم

در این وزن میلاد رضا نژاد با 16 امتیاز در رده 19 جدول رده بندی جای دارد و با توجه به فاصله 22 امتیازی با سی اونگ ری از کره شمالی که در رده چهارم جای دارد، کار سخت و دور از انتظاری برای رسیدن به جمع مدعیان دارد. در این وزن کشتی گیر مولداوی با 60 امتیاز در صدر جای دارد.

مهرداد مردانی دیگر نماینده ایران در این وزن که با نمایشی ضعیف از رقابت های قهرمانی آسیا حذف شد، جایی در بین 20 نفر نخست رنکینگ ندارد.

وزن 63 کیلوگرم: ایران بدون نماینده در 20 نفر نخست!

هیچ کدام از فرنگی کاران ایران جایی در بین 20 نفر نخست رنکینگ ندارند تا شانسی برای قرار دریافت در بین 4 نفر نخست نداشته باشیم. سامان عبدولی نماینده وزن 63 کیلوگرم ایران در رقابت های قهرمانی آسیا بود که به مدال برنز آسیا رسید اما با این وجود جایی در بین 20 نفر نخست رنکینگ ندارد.

در این وزن استپان ماریانیان روس مقتدرانه با طلای دنیا 2018 و طلای اروپا 2019 مقتدرانه و با 80 امتیاز در صدر جای دارد.

وزن 67 کیلوگرم: جای خالی فرنگی کاران ایران در رنکینگ

در این وزن محمدرضا گرایی که تا سال گذشته در این وزن کشتی می گرفت در رده 18 جای دارد و به غیر از او هیچ کدام از فرنگی کاران ایران در جمع 20 نفر نخست رنکینگ جایی ندارند تا در این وزن نیز شانسی برای قرار دریافت در جمع برترین ها نداشته باشیم.

وزن 72 کیلوگرم: کار سخت محمدرضا گرایی برای قرار دریافت در جمع 4 نفر نخست

محمدرضا گرایی پس از حضور در وزن 72 کیلوگرم در جام تختی به عنوان قهرمانی رسید، وی سپس چند ماه پیش در رقابت های زیر 23 سال آسیا به وزن 77 کیلوگرم رفت و نقره آسیا را گرفت اما مجدداً در رقابت های قهرمانی آسیا در رده بزرگسالان به وزن 72 کیلوگرم بازگشت و به مدال طلا رسید تا با کسب 12 امتیاز این مدال و در مجموع با 18 امتیاز در رده 15 رنکینگ جای گیرد.

مانتسیگوف روس با 40 امتیاز در رده چهارم جدول واقع شده است و گرایی با ادامه همین روند و کسب مدال در 2 تورنمنت پیش رو می تواند نیم نگاهی به قرار دریافت در جمع 4 نفر نخست رنکینگ داشته باشد. در این وزن فرانک استابلر کهنه کار از آلمان با 60 امتیاز در صدر جای دارد.

وزن 77 کیلوگرم: ایران بدون نماینده در برترین های رنکینگ!

متاسفانه کشتی فرنگی ایران در این وزن نیز نماینده ای در جمع 20 نفر نخست رنکینگ ندارد. محمد علی گرایی چهره شاخص کشتی فرنگی ایران که مدال برنز دنیا را در کارنامه خود دارد در رقابت های قهرمانی آسیا با قبول شکست برابر قهرمان دنیا و المپیک از کره جنوبی به مدال برنز رسید.

گرایی با این مدال برنز آسیا 8 امتیاز گرفت اما با این وجود جایی در بین 20 نفر نخست رنکینگ ندارد تا کار بسیار سختی برای کسب موفقیت در رقابت های دنیای داشته باشد. در این وزن کیم هیون وو دارنده مدال های طلای دنیا و المپیک از کره جنوبی پس از کسب مدال طلای آسیا با 71 امتیاز مقتدرانه در صدر جای دارد.

وزن 82 کیلوگرم: سعید عبدولی بهترین فرنگی کار ایران در رنکینگ

سعید عبدولی دارنده مدال های طلای دنیا و برنز المپیک و شاخص ترین چهره حال حاضر کشتی فرنگی ایران که محمد بنا حساب ویژه ای را بر روی او برای مدال آوری در رقابت های دنیای باز نموده، با 38 امتیاز در رده سوم رنکینگ جای دارد که با توجه به خداحافظی امروز(شنبه) پیتر باشی مجارستانی که در رده دوم جای داشت، عبدولی به رده دوم رنکینگ صعود کرد تا شانس بیشتری برای قرار دریافت در جمع 4 نفر نخست رده بندی برای حضور در رقابت های دنیای داشته باشد.

در این وزن امره کوش ترک در صدر جای دارد.

وزن 87 کیلوگرم: نوری در رده هفتم رنکینگ

در وزن 87 کیلوگرم حسین نوری پس از کسب مدال طلای آسیا با مجموع 32 امتیاز در رده هفتم رنکینگ جای دارد و با اسلام عباس اف آذربایجانی که با 40 امتیاز چهارم است تنها 8 امتیاز فاصله دارد و می تواند با کسب مدال در 2 تورنمنت پیش رو این فاصله را جبران کند. در این وزن ژان بلنیوک اوکراینی با 62 امتیاز در صدر جای دارد.

وزن 97 کیلوگرم: علیاری دومین فرنگی کار برتر ایران در رنکینگ

مهدی علیاری تنها مدال آور ایران در رقابت های دنیای 2018 پس از کسب مدال برنز آسیا 2019 در مجموع با 39 امتیاز در رده چهارم رنکینگ جای گرفته است. خوزه پرز مورا از ونزوئلا و فاتح باسکوی از ترکیه هر کدام با 32 امتیاز در تعقیب علیاری چشم به صندلی او دوخته اند و مترصد کوچک ترین اشتباه از سوی این کشتی گیر هستند تا صندلی او را بدست بیاورند.

وزن 130 گیلوگرم: قاسمی منجزی در رده هفدهم

در سنگین وزن بر خلاف رقابت های قهرمانی آسیا ما کار بسیار سختی در رقابت های دنیای در پیش داریم. امیر قاسمی منجزی در رقابت های قهرمانی آسیا 2019 به مدال طلا رسید تا با 18 امتیاز در رده هفدهم رنکینگ جای گیرد. منجزی 19 امتیاز با کیم کره ای که با 37 امتیاز در رده چهارم است، فاصله دارد تا کار بسیار سختی برای قرار دریافت در جمع 4 نفر نخست داشته باشد. در این وزن سمنوف روس با 76 امتیاز در صدر جای دارد.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5825

به "آنالیز وضعیت فرنگی کاران ایران در رنکینگ جهانی، عبدولی و علیاری تنها نفرات در جمع بهترین ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز وضعیت فرنگی کاران ایران در رنکینگ جهانی، عبدولی و علیاری تنها نفرات در جمع بهترین ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید