جوانان والیبال ایران به دنبال دومین سکوی جهانی، مبارزه در گروه مرگ

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، مسابقات والیبال قهرمانی جوانان دنیا یکی از میادین بسیار مهم این رشته ورزشی است که کشورهای شرکت کننده با بهترین نفرات خود در آن حضور می یابند.

جوانان والیبال ایران به دنبال دومین سکوی جهانی، مبارزه در گروه مرگ

نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر 21 سال دنیا با حضور 16 تیم برتر از قاره های مختلف از دوم تا یازدهم تیرماه به میزبانی شهرهای چسکه بوجویتسه و برنو در کشور جمهوری چک برگزار می گردد.

تیم ملی والیبال جوانان ایران در دور مقدماتی این رقابت ها در گروه سوم با تیم های ایتالیا، آرژانتین و اوکراین همگروه است که به گروه مرگ مشهور است. ایتایا تیم چهارم اروپاست، اوکراین نایب قهرمان اروپاست و آرژانتین نیز علاوه بر عنوان قهرمان آمریکای جنوبی، نایب قهرمان دوره گذشته این رقابت ها است.

* دور مقدماتی در چهار گروه چهار تیمی

دور مقدماتی نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان دنیا در چهار گروه چهار تیمی برگزار می گردد که گروه بندی آن به قرار زیر است:

گروه A: جمهوری چک، لهستان، کانادا و مراکش

گروه B: روسیه، ترکیه، کوبا و آمریکا

گروه C: آرژانتین، ایتالیا، ایران و اوکراین

گروه D: چین، برزیل، مصر و ژاپن

جواد کریمی، علی رمضانی، رسول آقچه لی، پوریا یلی، امیرحسین اسفندیار، اسماعیل مسافر، شایان شاهسوند، میثم صالحی، علی اصغر مجرد، علی یوسف پور، طیب عینی و اسماعیل طالبی 12 بازیکن شرکت نماینده ایران در این دوره از رقابت ها هستند.

اکبر محمدی (سرپرست)، بهروز عطایی (سرمربی) مسعود آرمات، احمد لاهوتی، علیرضا طلوع کیان (مربیان)، حسین خوریانی (آنالیزور)، مهدی احمدی (پزشک) و محمود محمدی (ماساژور) اعضای کادر فنی تیم ملی در مسابقات قهرمانی جوانان دنیا هستند.

شاگردان بهروز عطایی بازی های مرحله مقدماتی خود را در شهر چسکه بوجویتسه برگزار می نمایند. تیم ایران در روزهای دوم تا چهارم تیرماه به ترتیب به مصاف ایتالیا، اوکراین و آرژانتین خواهد رفت.

تیم ملی والیبال جوانان ایران قبل از آغاز این رقابت ها در اردوی برون مرزی ترکیه و اسلوونی حضور یافت.

* روسیه پرافتخارترین کشور رقابت های دنیای

تیم والیبال جوانان روسیه مدافع عنوان قهرمانی این رقابت ها با رفتن بر روی سکوی در 15 دوره مسابقات قهرمانی دنیا شامل 10 مدال طلا، دو نایب قهرمانی و سه نشان برنز، عنوان پرافتخارترین کشور این رقابت ها را در 18 دوره گذشته این مسابقات در پرونده کاری خود دارد.

جوانان برزیل با کسب چهار مقام قهرمانی، 6 نایب قهرمانی و سه عنوان سومی در مجموع در 13 دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان دنیا بر روی سکو رفته است و از نظر آمار کسب مدال، رتبه دوم دنیا را به خود اختصاص داده است. لهستان نیز با دو قهرمانی در مقام سوم این رده بندی نهاده شده است.

در بین کشورهای آسیایی کره جنوبی با کسب یک مدال طلا در سال 1987 و یک عنوان سومی در سال 1981 بهترین تیم این رده سنی در قاره کهن آسیا است و به همراه بلغارستان در رتبه چهارم مدال آوران مسابقات والیبال قهرمانی جوانان دنیا نهاده شده است.

تیم والیبال جوانان چین نیز که در سال 1977 و در نخستین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان دنیا پیروز به کسب مقام نایب قهرمانی شد، این تیم در دوره گذشته این رقابت ها و در کشور مکزیک، عنوان سومی را به دست آورد و برنزی شد. جوانان چین با یک نقره و یک برنز در رتبه نهم مدال آوران این رقابت ها قرار دارند.

در قاره آسیا چین با دو مدال دنیای جوانان در رتبه دوم این داده آماری نهاده شده است. ژاپن (یک نقره) و ایران با یک مقام سومی در رتبه های سوم و چهارم آسیا هستند.

** عملکرد والیبال ایران در مسابقات دنیای جوانان

جوانان والیبال ایران تا کنون در 10 دوره مسابقات قهرمانی دنیا حضور داشتند که کسب عنوان سومی در سال 2007 با شکست ایتالیا در مراکش، بهترین عملکرد آنان در 10 دوره حضور در رقابت های دنیای است.

تیم ملی والیبال جوانان ایران در سال 1993 برای نخستین بار مجوز حضور در رقابت های دنیای را به دست آورد که با کسب عنوان پنجمی به کار خود سرانجام داد. جوانان ایران در سال های 2005 در پنجمین حضور خود و 2013 هشتمین حضور خود نیز پیروز به کسب عنوان پنجم دنیا شدند.

سال 2003 مسابقات والیبال قهرمانی جوانان دنیا به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در تهران برگزار گردید و تیم ایران پیروز به کسب عنوان ششمی شد. در سال 2011 تیم ایران در برزیل نیز پیروز به کسب عنوان ششمی شد.

تیم ملی والیبال جوانان ایران در مسابقات سال 2009 (هفتم)، رقابت های سال 1999 هشتم و سال 1997 عنوان نهم رقابت های دنیای را به دست آورد.

جوانان ایران در دوره قبلی این رقابت ها در سال 2015 و در کشور مکزیک با راهنمایی فرهاد نفرزاده در رتبه دوازدهم نهاده شد.

دوره گذشته مسابقات والیبال قهرمانی جوانان دنیا (سال 2015) با حضور 16 تیم در مکزیک برگزار گردید که تیم های روسیه، آرژانتین و چین مقام های اول تا سوم را به دست آوردند.

برزیل، ایتالیا، ترکیه، اسلوونی، کانادا، لهستان، فرانسه، آمریکا، ایران، کوبا، ژاپن، مصر و مکزیک دیگر کشورهای شرکت نماینده در دوره قبل این رقابت ها بودند که به ترتیب در صندلی های چهارم تا شانزدهم نهاده شدند.

تیم های اول تا چهارم 18 دوره قبلی مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر 21 سال دنیا به قرار زیر است:

1977: شوروی - چین - برزیل - مکزیک

1981: شوروی - برزیل - کره جنوبی - چین

1985: شوروی - ایتالیا - کوبا - کره جنوبی

1987: کره جنوبی - کوبا - شوروی - آلمان غربی

1989: شوروی - ژاپن - برزیل - بلغارستان

1991: بلغارستان - ایتالیا - شوروی - برزیل

1993: برزیل - ایتالیا - چک و اسلواکی - آرژانتین

1995: روسیه - برزیل - ایتالیا - فنلاند

1997: لهستان - برزیل - روسیه - ونزوئلا

1999: روسیه - فرانسه - برزیل - ونزوئلا

2001: برزیل، روسیه - ونزوئلا - ایتالیا

2003: لهستان - برزیل - بلغارستان - کره جنوبی

2005: روسیه - برزیل - کوبا - هلند

2007: برزیل - روسیه - ایران - ایتالیا

2009: برزیل - کوبا - آرژانتین - هند

2011: روسیه - آرژانتین - صربستان - آمریکا

2013: روسیه - برزیل - ایتالیا - فرانسه

2015: روسیه - آرژانتین - چین - برزیل

2017: ؟؟؟

kurdeblog.ir: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12397

به "جوانان والیبال ایران به دنبال دومین سکوی جهانی، مبارزه در گروه مرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوانان والیبال ایران به دنبال دومین سکوی جهانی، مبارزه در گروه مرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید