بهترین شهرها برای زندگی کدامند؟

به گزارش شیوا مارکت، هر ساله نشریه معتبر اکونومیست، با شش معیار خاص، فهرستی از بهترین شهرها را برای زندگی تهیه می کند. با خبرنگاران همراه باشید.

بهترین شهرها برای زندگی کدامند؟

اکونومیست اینتلیجنس یونیت رتبه بندی سالانه اش را برای بهترین شهرها برای زندگی منتشر کرد و صرفا جهت این که کسی سورپرایز نشود، ملبورن دوباره در صدر لیست جای دارد.

این نشان می دهد که این شهر استرالیایی که برای ششمین سال متوالی است که اول می شود، تا حد زیادی مرهون کیفیتش در مراقبت های بهداشتی ، محیط زندگی ، فرهنگ، آموزش، ثبات و زیرساخت است. این ها شش فاکتوری است که در زمان رتبه بندی مورد لحاظ قرار گرفته اند. در جایگاه بعد از ملبورن، وین، پایتخت اتریش قرار گرفته است که آن هم در دو سال گذشته در همین جایگاه قرار داده شده بود. در رتبه های بعد شهرهای کانادایی ونکوور، تورنتو و کلگری (به ترتیب) قرار دارند. ایالات متحده یک شهر هم در این لیست ده تایی نداشت.

این گزارش یادآور می شود در حالی که صدر این لیست سال به سال ثابت مانده، خبرهای جدی تری در شهرهای پایین لیست در جریان است.

خلاصه گزارش رتبه بندی سالانه ی اکونومیست اینتلیجنس یونیت، درباره ثبات سالانه می گوید:

اگرچه پنج شهر اول بدون تغییر باقی مانده اند، سال گذشته بی ثباتی رو به رشدی را شاهد بوده که موجب نوسان در امتیازات بسیاری از شهرها بوده است. یکی از آن شهرها پاریس است که در سایه حملات اخیری که گریبان گیر پایتخت آن شده بود، نمره زیست پذیری اش % 3/7 افت داشته است. کم شدن مداوم امتیاز ثبات جهانی به واسطه تعدادی از حوادث مهم که نشانی از کاهش در سال های اخیر نداشته اند، به طرز ناگواری هویدا شده است.

باقی موارد از لیست بهترین شهرها جهان برای زندگی را می توانید در زیر ملاحظه کنید:

  1. ملبورن، استرالیا
  2. وین، اتریش
  3. ونکوور، کانادا
  4. تورنتو، کانادا
  5. کلگری، کانادا
  6. آدلاید، استرالیا
  7. پرت، استرالیا
  8. اوکلند، نیوزیلند
  9. هلسینکی، فنلاند
  10. هامبورگ، آلمان

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: کجارو / mydomaine.com
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11336

به "بهترین شهرها برای زندگی کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین شهرها برای زندگی کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید