بهترین و خوشمزه ترین دیزی تهران را کجا بخوریم؟

به گزارش شیوا مارکت، دیزی سراهای معروف تهران

آبگوشت یا دیزی یکی از غذاهای خوشمزه و سنتی ایرانی است که هنوز هم با وجود محبوبیتِ غذاهای فست فودی و غربی همچنان صندلی والای خود را حفظ نموده است. هرچقدر هم عاشق پیتزا و همبرگر و استیک باشید باز هم می دانید که هیچ چیز نمی تواند جای یک دیزی خوشمزه و جا افتاده به همراه نان سنگک تازه و ترشی و ماست و زیتون و … را بگیرد! از آن جا دیزی هواداران زیادی دارد در این مطلب تصمیم گرفتیم بهترین دیزی سراهای تهران را به شما معرفی کنیم. اگر روز آدینه یا تعطیل دلتان هوس یک دیزی خوشمزه و چرب و چیلی را کرد می توانید برای خوردن بهترین دیزی تهران به این مکان ها بروید. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

بهترین و خوشمزه ترین دیزی تهران را کجا بخوریم؟

دیزی سرای آذری

خب، ضروری است معرفی بهترین دیزی تهران را از یکی از قدیمی ترین و معروف ترین دیزی سراهای تهران آغاز کنیم که در این زمینه پیشکسوت به حساب می آید. دیزی سرای آذربایجان در جنوب تهران و میدان راه آهن و در فضایی قدیمی و سنتی قرار گرفته و یکی از بهترین دیزی سراهای تهران است. دکوراسیون و محیط سنتی و دلنشین این رستوران، تزئینات و اشیاء قدیمی که به در و دیوار آویخته شده اند، رفتار خوب و حرفه ای رستوران و صد البته دیزی خوشمزه و جاافتاده این رستوران آن را به مقصد اصلی بسیاری از عاشقان دیزی و آبگوشت تبدیل نموده است. این رستوران سرویس چای و قلیان هم دارد که اگر بعد از خوردن یک دیزی خوشمزه هوس قلیان نموده باشید می توانید سفارش بدهید. البته این نکته را از قلم نیاندازید که از آن جا که این دیزی سرا بسیار محبوب است پس همواره و به ویژه روزهای تعطیل بسیار شلوغ است و باید کمی زودتر بروید تا جایگاه خالی پیدا کنید.

  • آدرس: میدان راه آهن، ابتدای خیابان ولیعصر، روبروی شهرداری ناحیه 4، پلاک 30، دیزی سرای آذربایجان

دیزی سرای ایرانشهر

یکی دیگر از بهترین دیزی سراهای معروف تهران در خیابان ایرانشهر قرار گرفته است. این دیزی سرا هم محبوبیت و شهرت زیادی پیدا نموده و افراد زیادی از نقاط دور و نزدیک تهران برای خوردن دیزی های خوشمزه به این مکان می آیند. دکوراسیون و محیط این رستوران هم سنتی و پر از نقاشی های دیواری صحنه های شاهنامه و هزار و یکشب است. دیزی های این رستوران در ظروف سنگی سرو می شود و همراه با آن کلی مخلفات مثل ماست، ترشی، زیتون و … برایتان می آورند. البته این سرویس انتخابی نیست و همراه با هر دیزی تمامی این مخلفات سرو می شود و در آخر هم هزینه آن از شما دریافت می شود. بنابراین منتظر پرداخت مبلغ نسبتا بالایی باشید. با این حال، کیفیت خوب دیزی و محیط جالب و سنتی این رستوران باعث شده هواداران بسیار زیادی پیدا کند و همواره صفی طولانی جلو در رستوران تشکیل شده است.

  • آدرس: خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، خیابان آذری، دیزی سرای ایرانشهر

دیزی سرای طرشت

مورد بعدی در لیست دیزی سراهای معروف تهران یک رستوران مشتی و باصفاست که توسط فردی لوتی منش به اسم آقا ناصر اداره می شود. آقای ناصر قهرمانی از هواداران دو آتیشه هنرپیشه فیلم های قدیمی، ناصر ملک مطیعی است و در و دیوار این رستوران پر از تصاویر و پوسترهای این هنرپیشه و همین طور عکس های طهران قدیم است. حتی مرام و لحن حرف زدن آقا ناصر هم آدم را به یاد فیلم فارسی های قدیمی می اندازد. این رستوران تا حدودی حال و هوای مردانه دارد که شاید بعضی خانم ها محیط آن را نپسندند و کاغذی روی دیوار چسبانده شده که روی آن نوشته شده: در این مکان نمی خورم، نمی تونم، سیرم و با هم یک دیزی می خوریم نداریم! قیمت دیزی های این رستوران بسیار معقول و مناسب است و با توجه به طعم و مزه دلچسب و جاافتاده دیزی هایش واقعا می ارزد.

  • آدرس: ضلع شمالی میدان آزادی، خیابان شهید صالحی، چهارراه طرشت شمالی، انتهای کوچه اکبری، جنب حسینیه بزرگ، دیزی سرای طرشت

رستوران تیلیت

اگر دیزی دوست دارید، اما می خواهید آن را در محیطی شیک و مدرن و امروزی نوش جان کنید به رستوران تیلیت بروید. این رستوران همان طور که از اسمش معین است در زمینه طبخ دیزی تخصص دارد و با وجودی که دکوراسیون مدرنی دارد دیزی را در ظرف های سفالی و سنتی سرو می نماید. البته مدرن بودن یک جا بالاخره خودش را نشان می دهد و تفاوت آن در منوی رستوران دیده می شود: دیزی آجیل، دیزی فلفلی، دیزی بزباش، دیزی بدون چربی، دیزی زعفرانی و دیزی گیاهی (!) هم از ابداعات و انواع مختلف دیزی در این رستوران هستند. کلیه دیزی ها همراه با طیف متنوعی از ترشی سرو می شود و بعد از غذا هم با چای و نبات از شما پذیرایی می شود. برخورد پرسنل بسیار حرفه ای و مودبانه است و به همین دلیل خانواده هایی که می خواهند دیزی را در محیطی شیک و امروزی میل نمایند رستوران تیلیت را انتخاب می نمایند. البته از آن جا که این رستوران محبوبیت زیادی دارد در روزهای تعطیل حتما از قبل جایتان را رزرو کنید. به یاد داشته باشید که طیف قیمت های این رستوران بالاست و جزء دیزی سراهای گران قیمت و لاکچری دسته بندی می شود.

  • آدرس: سعدی شمالی، روبروی منوچهری، کوچه مصباح، پلاک 194، دیزی سرای تیلیت

رستوران دیزی بار

یکی دیگر از دیزی سراهای معروف تهران رستورانی بسیار شیک و مدرن به اسم دیزی بار است که در خیابان ملاصدرا قرار گرفته است. هر تصویری که از یک دیزی سرای سنتی و مشتی در ذهنتان دارید را کنار بگذارید. چون با یک رستوران بسیار شیک و مدرن روبرو خواهید شد. در این رستوران انواع دیزی و قلیان با دیزاینی مدرن و لوکس به مشتریان ارائه می شود. البته همان طور که می توان حدس زد قیمت دیزی های این رستوران شیک هم اصلا ارزان نیست و در رده رستوران های گران قیمت محسوب می شود. منوی این رستوران بسیار جالب و قابل توجه است و شامل دیزی سنتی، دیزی هندی، دیزی گردن، دیزی قلم، دیزی اعیونی، دیزی کم چرب رژیمی و … را شامل می شود. علاوه بر دیزی در این رستوران می توانید کوفته تبریزی، انواع دلمه بادمجان، برگ و فلفل، کشک بادمجان و میرزاقاسمی را هم سفارش بدهید.

  • آدرس: میدان ونک، خیابان ملاصدرا، بعد از شیخ بهایی، روبروی بیمارستان بقیه الله، رستوران دیزی بار

دیزی بار آتیش

دیزی بار آتیش با محیط و دکوراسیون سنتی و باصفا و دیزی های خوشمزه، پرگوشت و لذیذی که دارد در سال های اخیر به یکی از دیزی سراهای معروف تهران تبدیل شده است. دیزی ها را در ظروف سفالی سنتی سرو می نمایند و معمولا سرویس دیزی شامل انواع ترشی، ماست، سالاد، سبزی و نان سنگک تازه و البته دوغ خوشمزه و دلچسب است. طعم دیزی های این رستوران بسیار خوشمزه است و پرسنل مودب و سرویس دهی مناسب آن باعث شده تا افراد زیادی برای دیزی خوردن به این رستوران بیایند. این رستوران در میدان تجریش، خیابان مقصودبیک قرار گرفته و فضای پارک مناسبی هم دارد.

  • آدرس: میدان تجریش، خیابان امیرابراهیم دربندی (مقصودبیک سابق)، روبروی خروجی پارکینگ همت، پلاک 82، دیزی بار آتیش

دیزی لند

رستوران دیزی لند که بیشتر آدم را به یاد دیزنی لندهای مشهور می اندازد یکی دیگر از دیزی سراهای معروف تهران است. این رستوران در خیابان شریعتی، ظفر قرار گرفته و دو نوع دیزی سنگی (دیزی سنگی تشریفاتی و دیزی سنگی معمولی) را به مشتریانش ارائه می دهد. دکوراسیون و محیط داخل این رستوران به سبک و سیاق سنتی تزیین شده و همراه با دیزی ها معمولا با نان، سبزی، ماست محلی و انواع ترشی از شما پذیرایی می شود. البته در این رستوران به جز دیزی غذاهای دیگری مثل کوفته و کشک بادمجان و انواع کباب هم سرو می شود، اما عمده شهرت دیزی بار به خاطر دیزی های خوشمزه و لذیذش است.

  • آدرس: خیابان شریعتی، ظفر، گوی آبادی، خیابان راجیان، پلاک 17، رستوران دیزی لند

مستر دیزی

رستوران مستر دیزی با تمام دیزی سراها متفاوت است، با این حال به خاطر دیزی های خوشمزه و با کیفیتش در این لیست معرفی می شود. وقتی ظاهر این رستوران را می بینید فکر می کنید با یک رستوران فست فود روبرو هستید تا یک دیزی سرا و در واقع شعار این رستوران هم این است: اولین رستوران فست فود ایرانی! دکوراسیون مدرن و امروزی و ظرف و ظروف چینی و شیکی که در این رستوران ارائه می شود تجربه ای جدید از دیزی خوردن را به شما می دهد که شاید برای بسیاری جالب باشد. با این حال اگر هوادار دو آتشه دیزی سراهای سنتی و قدیمی هستید احتمالا از دکور و فضای این رستوران خوشتان نخواهد آمد. از طرفی دیزی های این رستوران هم خیلی چرب و چیلی نیست و بیشتر با دیزی های بهداشتی و سلامت روبرو هستیم. به هرحال این رستوران زنجیره ای هم با شعب مختلفی که در تهران و شهرستان ها دارد روز به روز معروف تر می شود. بعضی از شعبه های محبوب مستر دیزی عبارتند از شعبه پارک ملت، شعبه ستارخان، شعبه میدان ولیعصر و شعبه قیطریه.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: الی گشت
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4710

به "بهترین و خوشمزه ترین دیزی تهران را کجا بخوریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین و خوشمزه ترین دیزی تهران را کجا بخوریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید