بهره برداری از آزمایشگاه معتمد محیط زیست جهاد دانشگاهی اراک

به گزارش شیوا مارکت، آزمایشگاه معتمد محیط زیست جهاد دانشگاهی استان مرکزی با حضور فرماندار شهرستان اراک، رییس جهاد دانشگاهی و مدیر کل سازمان محیط زیست استان مرکزی به بهره برداری رسید.

بهره برداری از آزمایشگاه معتمد محیط زیست جهاد دانشگاهی اراک

به گزارش خبرنگاران، مسعود شهرجردی در آئین بهره برداری از این آزمایشگاه با بیان اینکه ایده شکل گیری مجموعه آزمایشگاه معتمد محیط زیست جهاد دانشگاهی استان در سال 96 شکل گرفته است، گفت: در مورد تأمین و بروز رسانی تجهیزات و اخذ مجوزهای لازم از سازمان های مربوطه برای این آزمایشگاه، پیگیری های بسیاری صورت گرفت و این موضوع در سال 97 با جدیت دنبال شد و امروز شاهد راه اندازی رسمی این آزمایشگاه در مجموعه جهاد دانشگاهی استان مرکزی هستیم.

شهرجردی رسالت اصلی جهاد دانشگاهی را یاری به دستگاه های دولتی و غیر دولتی برای انجام طرح ها و پروژه های مختلف مطرح نمود و گفت: با توجه به ظرفیت های صنعتی استان مرکزی، جهت ارائه خدمات در حوزه آزمایش و پایش های زیست محیطی، مجموعه جهاد دانشگاهی با سازمان حفاظت محیط زیست استان مرکزی وارد همکاری شده است.

وی توضیح داد: برای راه اندازی اولیه این آزمایشگاه، اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال پیش بینی شده بود که با تأمین تجهیزات مربوطه، امروز این مجموعه در حال بهره برداری از امکانات موجود است. در زمینه انجام آزمایش هایی در حوزه بیولوژی، فیزیک، شیمی، هوا و صدا مجوزهای لازم از سازمان حفاظت محیط زیست استان اخذ شده است که امیدواریم بتوانیم در این راستا خدمات خوبی را به مجموعه استان ارائه دهیم.

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی ابراز امیدواری کرد تا با انجام آزمایش های مربوطه در این مجموعه بتوان نیازهای واحدهای صنعتی استان را در بخش های زیست محیطی تأمین کرد.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4087

به "بهره برداری از آزمایشگاه معتمد محیط زیست جهاد دانشگاهی اراک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از آزمایشگاه معتمد محیط زیست جهاد دانشگاهی اراک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید