بیشتر ثروت دنیا در اختیار چه کسانی است ، آمازون در صدر

به گزارش شیوا مارکت، بانک کردیت سوئیس در گزارشی به آنالیز توزیع ثروت و تعداد میلیونرها در دنیا پرداخته است. گزارش سالانه موسسه تحقیقاتی این بانک، حدود ده سال است منتشر می گردد و مرجع ارزیابی رشد و توزیع ثروت در کشورهای مختلف دنیا است.

بیشتر ثروت دنیا در اختیار چه کسانی است ، آمازون در صدر

در گزارش سال جاری آمریکا با بیش از 18 میلیون نفر، کماکان بالاترین تعداد میلیونرها (بر حسب دلار) را در دنیا دارد؛ حدود چهل درصد کل میلیونرهای دنیا و چهل درصد کسانی که از 99 درصد مردم دنیا پولدارترند آمریکایی هستند.

دارایی ها و تعداد ثروتمندان چین در سال های اخیر افزایش یافته؛ تعداد میلیونرهای چینی در سال 2010 میلادی فقط 38 هزار نفر بود که حالا به نزدیک چهار و نیم میلیون نفر رسیده است. چین همچنین سال جاری از نظر تعداد افرادی که از سال گذشته به جمع میلیونرها پیوسته اند، از آمریکا پیشی گرفته است.

تعداد شهروندان چینی که در ده درصد ثروتمندترین های دنیا قرار می گیرند اکنون به حدود صد میلیون نفر رسیده؛ این رقم برای آمریکا 99 میلیون نفر است.

جف بزوس، موسس و مدیر عامل آمازون کماکان لقب ثروتمندترین فرد دنیا را یدک می کشد؛ مجله فوربس ثروت او را نزدیک به 110 میلیارد دلار اعلام نموده است. بیل گیتس، مدیر عامل مایکروسافت با 103 و نیم میلیارد دلار دارایی در رتبه دوم است.

تعداد کسانی که سال جاری به جمع میلیونرهای دنیا پیوسته اند در مقایسه با پارسال حدود یک میلیون و صد هزار نفر افزایش داشته است. هم اکنون 46 میلیون و 800 هزار نفر در دنیا بالای یک میلیون دلار ثروت دارند.

در حالی که آمریکا، چین و ژاپن از سال گذشته بر تعداد اعضای باشگاه میلیون دلاری خود افزوده اند؛ استرالیا از پارسال 124 هزار نفر از میلیونرهای خود را از دست داده است.

بریتانیا نیز سال جاری 27 هزار میلیونر از دست داده که علت آن کاهش ارزش پوند و عدم قطعیت مالی به دلیل برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) بوده است.

از جمله ارقام قابل توجه در این گزارش، افزایش شکاف طبقاتی در دنیاست؛ ده درصد ثروتمندترین های دنیا، 82 درصد و یک درصد ثروتمندترین ها 45 درصد کل ثروت دنیا را در اختیار دارند.

علاوه بر این، حدود 56 هزار نفر در دنیا ثروتی بالای حداقل 100 میلیون دلار دارند و دارایی نزدیک به پنج هزار نفر به بیش پانصد میلیون دلار می رسد.

  • منبع: پایگاه اطلاع رسانی تحلیل روز

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12760

به "بیشتر ثروت دنیا در اختیار چه کسانی است ، آمازون در صدر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشتر ثروت دنیا در اختیار چه کسانی است ، آمازون در صدر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید