بیمه خدمات سرپایی و بستری بیماران سقف گذاری گردد، بیمه پایه بدون بیمه تکمیلی کارایی ندارد

به گزارش شیوا مارکت، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: باید سیاست یکسان و ثابت در موارد ضروری جهت پوشش بیمه ای مردم اتخاذ گردد، عنوان نمود: باید برای خدمات سرپایی و بستری بیماران سقف گذاری گردد.

بیمه خدمات سرپایی و بستری بیماران سقف گذاری گردد، بیمه پایه بدون بیمه تکمیلی کارایی ندارد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در تشریح دستور کار کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، از حضور طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اطلاع داد و گفت: دستور کار کمیسیون بهداشت استماع گزارش ریاست سازمان بیمه سلامت ایران در مورد اقدامات صورت گرفته و برنامه های آینده سازمان بود که پس از آن اعضای کمیسیون نیز ابهامات و نقدها خود را نسبت به مباحث مربوط به بیمه سلامت مطرح کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به سؤالات مطرح شده توسط اعضای کمیسیون بهداشت، ادامه داد: نمایندگان تأکید داشتند که نظام حمایتی درمانی بیمه تأمین اجتماعی باید جزو اولویت ها قرار داده گردد چرا که افراد دارای این بیمه خدمات مطلوبی دریافت نمی نمایند.

وی با بیان اینکه نمایندگان معتقدند باید سیاست یکسان و ثابت در موارد ضروری جهت پوشش بیمه ای مردم اتخاذ گردد، مطرح نمود: باید برای خدمات سرپایی و بستری بیماران سقف گذاری گردد. از طرفی نمایندگان به بیمه های روستایی انتقادی اساسی داشتند چرا که رسمیت کافی نداشته و بیماران نمی توانند به خوبی از خدمات آن بهره مند شوند. همچنین محدودیت بیمه ها موجب شده خدمات ارزان در اختیار مردم قرار نگیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم محدودیت های بیمه ای برای بیماران توان بخشی را از نقدها دیگر نمایندگان به سازمان بیمه سلامت برشمرد و اضافه نمود: متأسفانه بیماران توان بخشی آن طور که باید توسط بیمه ها شناخته نشده اند. از این رو بیمه بیماری های اسکلتی، عضلانی، عصبی و یا عارضه های خاصی که برای بیماری های صعب العلاج وجود دارد و به شدت هم نیازمند خدمات بیمه ای هستند، مورد توجه قرار نگرفته و یا با محدودیت هایی همراه است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن انتقاد از عملکرد سازمان های بیمه ای برای رعایت موردی و بخشی قوانین اضافه نمود: بیمه ها تمامی قوانین مربوطه را رعایت نکرده و تنها ساده ترین قوانین را برای اجرا انتخاب می نمایند. به عنوان مثال بیمه ها از نظام ارجاع استفاده نمی نمایند و همین موضوع موجب شده حق بسیاری از افراد تضییع شده و از خدمات بیمه خود محروم شوند. بنا بر این بسته خدمات دهی به بیماران باید مورد بازبینی قرار گرفته و پس از اصلاح، ابلاغ گردد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس در سرانجام اضافه نمود: روش های متفاوت بیمه ها یکی دیگر از موارد انتقادی نمایندگان به رئیس سازمان بیمه سلامت بود چرا که بیمه های پایه بدون بیمه تکمیلی کارایی لازم را ندارد. این موارد بخشی از سؤالات اعضای کمیسیون بهداشت و درمان بود که متأسفانه به دلیل محدودیت زمانی ریاست سازمان بیمه سلامت فرصت ارائه شرح پیدا نکرد. از این رو مقرر شد در جلسه دیگری ضمن پاسخ به سؤالات نمایندگان، راه چاره مناسبی برای برطرف مسائل اتخاذ گردد.

4129/

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 23519

به "بیمه خدمات سرپایی و بستری بیماران سقف گذاری گردد، بیمه پایه بدون بیمه تکمیلی کارایی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه خدمات سرپایی و بستری بیماران سقف گذاری گردد، بیمه پایه بدون بیمه تکمیلی کارایی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید