تاسیس دانشگاه فوریت های پزشکی

به گزارش شیوا مارکت، رییس سازمان اورژانس کشور از تاسیس دانشگاه فوریت های پزشکی در آینده خبر داد.

تاسیس دانشگاه فوریت های پزشکی

به گزارش خبرنگاران دکتر پیرحسین کولیوند با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به مصوبه ای که برای اورژانس کشور اخذ شد تا سال آینده نیروی فوریتهای پزشکی برای اورژانس استخدام می کنیم که در مرحله اول 1000 و در مرحله دوم 2000 نفر خواهد بود.

وی ادامه داد: بحث تربیت نیروی انسانی خواهر هم مطرح شد. با توجه به اینکه سال گذشته تعدادی از پایگاه های اورژانس را راه اندازی کردیم، قرار شد تا نیروی فوریت های پزشکی خانم هم به سازمان بپیوندند و برای انجام عملیات به تیم های ما اضافه شوند.

رییس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه کار جدید دیگر هم این است که قرار شده دانشکده فوریت های پزشکی تاسیس شود و به صورت اختصاصی کار کند، گفت: قصد داریم این دانشکده از نظر تکنیکی و تاکتیکی به صورت شبانه روزی فعالیت کند. خوشبختانه این کارها به زودی انجام می شود و در حال حاضر در حال رایزنی با یکی از دانشگاه ها هستیم.

وی درباره اورژانس ریلی نیز گفت: قصد داریم تا بهمن ماه با همکاری سازمان راه آهن اولین سری اورژانس ریلی - که قرار است پنج یا هفت دستگاه و در صورت امکان 10 دستگاه باشد - را افتتاح کنیم همچنین در دو هفته آینده نیز پنج شناور هم در استان هرمزگان راه اندازی می شود تا اورژانس دریایی مجهزتر شود.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10546

به "تاسیس دانشگاه فوریت های پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاسیس دانشگاه فوریت های پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید