تجلیل از نویسنده افغانستانی در اختتامیه جایزه جلال

به گزارش شیوا مارکت، در اختتامیه جایزه ادبی جلال آل احمد از احمد مدقق، نویسنده آوازهای روسی تجلیل می گردد.

تجلیل از نویسنده افغانستانی در اختتامیه جایزه جلال

به گزارش خبرنگاران بر اساس خبر رسیده، اعضای هیات داوران بخش رمان و داستان بلند یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد در جریان آنالیز آثار این بخش، کتاب آوازهای روسی نوشته احمد مدقق را شایسته تحسین دانسته و پیشنهاد تجلیل از این نویسنده و اثر ادبی او را به دبیرخانه این جایزه ارائه دادند. این گزارش می افزاید، دبیرخانه یازدهمین جایزه ادبی جلال آل احمد نیز با توجه به این پیشنهاد و در ادامه برنامه های خود مبنی بر توجه به ظرفیت های نویسندگان فارسی زبان غیرایرانی تجلیل از اثر احمد مدقق با عنوان آوازهای روسی را در برنامه های اختتامیه جایزه ادبی جلال آلاحمد قرار داد. مهدی قزلی، دبیر اجرایی این جایزه در این باره گفت: در ادامه مسیر توجه به زبان فارسی و تحکیم پیوندهای فرهنگی فارسی زبانان، در این دوره نیز از احمد مدقق نویسنده افغانستانی که کتابش توسط انتشارات شهرستان ادب منتشر شده است، تجلیل به عمل می آید.

وی اضافه کرد: سال گذشته نیز برنامه بخش ویژه یک دهه ادبیات داستانی تاجیکستان را داشتیم که در روزهای آخر به دلایل مخالفت دولت تاجیکستان برای حضور داستان نویسان این کشور در مراسم اختتامیه، پیگیری های ما برای میزبانی از نویسندگان این کشور به نتیجه نرسید.

یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد، شنبه 17 آذرماه، ساعت 18 در تالار قلم کتابخانه ملی ایران با معرفی برگزیدگان این دوره به کار خود انتها خواهد داد.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2435

به "تجلیل از نویسنده افغانستانی در اختتامیه جایزه جلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجلیل از نویسنده افغانستانی در اختتامیه جایزه جلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید