تحقیق در خصوص مرگ مشکوک وال های خاکستری در آمریکا

به گزارش شیوا مارکت، مرگ ده ها وال خاکستری در آمریکا و به گل نشستن جسدهای بزرگ و تنومند آنها در سواحل غربی آمریکا موجب شده تا گروهی از زیست شناسان این کشور به تحقیق در این زمینه بپردازند.

تحقیق در خصوص مرگ مشکوک وال های خاکستری در آمریکا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از ایندیپندنت، دولت آمریکا افزایش مرگ و میر وال های خاکستری آمریکایی را در ماه های اخیر تایید نموده و کارشناسان می گویند پی بردن به علت این ضایعه زیست محیطی احتیاج به تحقیقات و آنالیز های بیشتری دارد.

بر اساس این گزارش، از ابتدای سال 2019 بدین سو حداقل 70 وال خاکستری در سواحل غربی آمریکا به گل نشسته و جسدشان کشف شده است. این بیشترین رقم ثبت شده مرگ ومیر وال های خاکستری در یک سال از ابتدای سال 2000 بدین سو بوده و باعث نگرانی جدی جانورشناسان و زیست شناسان شده است.

از مجموع این وال های مرده، 37 مورد در کالیفرنیا، سه مورد در اورگان، 25 مورد در سواحل واشنگتن و 5 مورد در آلاسکا شناسایی شده اند. آخرین وال از این گروه هفته گذشته در نزدیکی ساحل چیگنیک در آلاسکا کشف شد. مقدار چربی بدن بسیاری از این وال ها اندک بوده که احتمالا علت این مساله افزایش گرمای آب های اقیانوس ها باشد. بنابراین به نظر می رسد تغییرات زیست محیطی در این زمینه نقش اصلی را ایفا می نماید.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6452

به "تحقیق در خصوص مرگ مشکوک وال های خاکستری در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیق در خصوص مرگ مشکوک وال های خاکستری در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید