تداوم بارش برف و باران در روز آدینه

به گزارش شیوا مارکت، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی می گوید: آدینه در شمال غرب، غرب و جنوب غرب بارش خفیف و در سایر مناطق کشور بارش برف و باران و در مناطق جنوبی رگبار و رعد و برق و احتمال ریزش تگرگ و وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

تداوم بارش برف و باران در روز آدینه

صادق ضیائیان در گفت وگو با خبرنگاران، اعلام کرد: امروز در استان های واقع در شمال غرب، غرب، بعضی مناطق جنوب غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و شمالی، دامنه های البرز مرکزی و غربی، سواحل مرکزی و غربی دریای خزر و از اواخر وقت در جنوب کشور بارندگی پیش بینی می گردد که بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف بوده و در مناطق جنوبی با رعد و برق و وزش باد همراه خواهد بود.

وی اضافه کرد: آدینه در شمال غرب، غرب و جنوب غرب بارش خفیف و در سایر مناطق کشور بارش برف و باران و در مناطق جنوبی رگبار و رعد و برق و احتمال ریزش تگرگ و وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که شدت بارش آدینه در نیمه جنوبی کشور است، اظهار کرد: شنبه به جز نوار غربی کشور و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز در سایر مناطق کشور بارش باران و برف پیش بینی می گردد.

به گفته ضیائیان شنبه شدت بارش در نیمه شرقی کشور و سواحل مرکزی و غربی دریای خزر است. یکشنبه نیز در سواحل شمالی و در نوار شرقی کشور بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

وی اضافه کرد: دمای هوا از صبح آدینه در مناطق شمال غرب و غرب کشور حدود 3 تا 5 و در مناطق البرز جنوبی و نواحی مرکزی حدود 2 تا 3 درجه و به ویژه از شنبه صبح در شرق حدود 3 تا 7 درجه کاهش می یابد. آدینه و شنبه خلیج فارس و دریای عمان مواج است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خاتمه درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (20 دی) نیمه ابری تا ابری و مه صبحگاهی گاهی وزش باد با حداقل دمای یک و حداکثر دمای 8 درجه و در روز شنبه (21 دی ماه) کمی ابری و غبار صبحگاهی در بعد از ظهر افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای یک و حداکثر 8 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15257

به "تداوم بارش برف و باران در روز آدینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم بارش برف و باران در روز آدینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید