ترامپ: سی ان ان معترضان را تحریک می نماید؛ از سرویس مخفی سپاسگزارم

به گزارش شیوا مارکت، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیغام های توئیتری تازه درباره ادامه اعتراضات علیه تبعیض نژادی در این کشور، دو رسانه آمریکایی را به تحریک کردن معترضان متهم کرد.

ترامپ: سی ان ان معترضان را تحریک می نماید؛ از سرویس مخفی سپاسگزارم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ادامه اعتراضات سراسری در آمریکا در محکومیت قتل نژادپرستانه جورج فلوید شهروند سیاه پوست 46 ساله، دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را عصبانی نموده و او در تازه ترین اظهارنظر در این باره، به شبکه های سی ان ان و ام اس ان بی سی به اتهام کوشش برای تحریک معترضان تاخت.

ساعتی بعد از تازه ترین تظاهرات ده ها هزار نفری مردم آمریکا در محکومیت تبعیض نژادی و قتل جورج فلوید سیاه پوست 46 ساله توسط ماموران پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس، دونالد ترامپ در دو پیغام توئیتری به ادامه اعتراضات سراسری در این کشور واکنش نشان داد.

در تظاهرات روز شنبه (به وقت آمریکا) ده ها هزار نفر از مردم این کشور به اعتراضات سراسری علیه خشونت و تبعیض نژادی پلیس آمریکا پیوستند و بیشترین جمعیت معترضان در واشنگتن دی سی پایتخت آمریکا حضور پیدا کردند (جزئیات بیشتر).

رئیس جمهور آمریکا در یک پیغام توئیتری درباره این تظاهرات سراسری نوشت: جمعیت بسیار کمتر از آنچه که پیش بینی شده بود، در (واشنگتن) دی سی حضور یافتند. گارد ملی، سرویس مخفی و پلیس دی سی دارند فوق العاده کار می نمایند از شما سپاسگزارم.

آنطور که رسانه های غربی و راشاتودی گزارش نموده اند، تظاهرات های روز شنبه در بیشتر شهرهای آمریکا به صورت کاملاً آرام و صلح آمیز برگزار گردید.

هزاران معترض آمریکایی برای اعتراض به قتل فلوید در مقابل یادبود لینکلن (Lincoln Memorial) از بناهای مشهور شهر واشنگتن دی سی در آمریکا، تجمع کردند و سپس با عبور از خیابان پنسیلوانیا مستقیماً به سمت کاخ سفید حرکت کردند اما به دلیل نرده هایی که به تازگی در پی اعتراضات سراسری آمریکا در اطراف میدان لافایت کشیده شده بود، پیروز نشدند، جلوتر پیش روی نمایند.

ترامپ در توئیت دیگری شبکه های سی ان ان و ام اس ان بی سی را به تحریک و برافروختن اعتراضات سراسری در این کشور متهم کرد و همچنین با تغییر نام شبکه ام اس ان بی سی به ام اس دی ان سی، این شبکه را به جانبداری از کمیته ملی حزب دموکرات متهم کرد.

رئیس جمهور آمریکا در این توئیت حروف ان بی سی را از نام ام اس ان بی سی حذف و دی ان سی را جایگزین آن کرد. دی ان سی معادل حروف اول کمیته ملی حزب دموکرات است.

او نوشت: سی ان ان و ام اس دی ان سی دارند هر کاری ممکن است برای برافروختن جمعیت انجام می دهند. خوشبختانه آنها مخاطبان خیلی کمی دارند.

توئیت های تازه ترامپ و کوشش او برای کم اهمیت جلوه دادن اعتراضات در شرایط صورت گرفته که از روز سه شنبه هفتم خرداد، این کشور به صحنه اعتراضات در محکومیت قتل جورج فلوید و تبعیض های نژادی تبدل شده و تجمعات اعتراضی همچنان ادامه دارد.

ص

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20626

به "ترامپ: سی ان ان معترضان را تحریک می نماید؛ از سرویس مخفی سپاسگزارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: سی ان ان معترضان را تحریک می نماید؛ از سرویس مخفی سپاسگزارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید