ترامپ خواستار تعویق انتخابات آمریکا شد

به گزارش شیوا مارکت، این نخستین بار است که ترامپ پیشنهاد تعویق انتخابات را مطرح می کند؛ آن هم در شرایطی که در نظرسنجی های انتخاباتی 10 درصد از جو بایدن عقب است.

ترامپ خواستار تعویق انتخابات آمریکا شد

دونالد ترامپ ایده تعویق انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا را مطرح کرده است.

به گزارش خبرنگاران، ترامپ در توییتی که بوی درخواست تعویق انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا از آن می آید، نوشت: با رأی گیری سراسری به صورت پستی (نه رأی گیری غیابی که کار خوبی است)، انتخابات 2020 غیردقیق ترین و متقلبانه ترین انتخابات در تاریخ خواهد بود و به مایه خجالت برای ایالات متحده بدل خواهد شد. آیا بهتر نیست که انتخابات را تا زمانی که مردم بتوانند به نحوی مناسب و دقیق و امن رأی بدهند، به تعویق بیندازیم؟؟؟

این نخستین بار است که ترامپ به صراحت پیشنهاد تعویق انتخابات امسال را مطرح کرده و این ایده در شرایطی مطرح شده که بر اساس نظر سنجی های هفته های گذشته فاصله او با جو بایدن رقیب انتخاباتی اش روز به روز بیشتر شده و به بیش از 10 درصد رسیده است.

عملکرد ترامپ در مواجهه با بحران کرونا از سویی و اعتراضات ضدنژادپرستی در 2 ماه گذشته از سوی دیگر دو عاملی بوده اند که محبوبیت ترامپ را در افکار عمومی آمریکا به فرسایش و چالش کشیده اند.

ترامپ پیشتر نیز بارها در توییت ها و اظهارنظرهایی با رای گیری پُستی مخالفت کرده و این کار را سبب تقلب گسترده در نتیجه انتخابات دانسته است.

جو بایدن رقیب ترامپ پیشتر درباره احتمال عدم پذیرش شکست انتخابات از سوی ترامپ هشدار داده است. بایدن گفته مطمئن است در صورتی که ترامپ شکست را نپذیرد فرماندهان قوای مسلح آمریکا او را به بیرون کاخ سفید هدایت خواهند کرد.

برگزاری انتخابات در شرایط همه گیری ویروس کرونا چالش بزرگی است که دولت ایالات متحده آمریکا و دو حزب اصلی این کشور باید برای آن راه چاره ای پیدا کنند.

رای گیری پُستی یکی از روش هایی است که می تواند بر این چالش فائق آید؛ اما ترامپ با هشدارها و نقدها خود درباره این شیوه رای گیری راستا توافق و اجماع دو حزب اصلی آمریکا درباره نحوه برگزاری انتخابات آبان ماه امسال را سخت کرده است.

عکس آرشیوی/نیویورک تایمز

جو بایدن 15 درصد از ترامپ پیش افتاد

جو بایدن: ترامپ به دنبال دزدی نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست

زمزمه های کناره گیری ترامپ از انتخابات

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: عصر ایران
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21942

به "ترامپ خواستار تعویق انتخابات آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ خواستار تعویق انتخابات آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید