تعمیق روابط با همسایگان اولویت وزارت امور خارجه است

به گزارش شیوا مارکت، بیرجند - ایرنا:رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی گفت: با توجه به شرایط حساس و تحریم های ظالمانه ای که بر کشور تحمیل شده، اولویت نخست ما در دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه تعمیق روابط با همسایگان است.

تعمیق روابط با همسایگان اولویت وزارت امور خارجه است

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی گفت: با توجه به شرایط حساس و تحریم های ظالمانه ای که بر کشور تحمیل شده، اولویت نخست ما در دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه تعمیق روابط با همسایگان است.

به گزارش ایرنا محمد عجم روز پنجشنبه در آیین معارفه رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی که با حضور معاون استاندار خراسان جنوبی برگزار گردید اضافه کرد: برای معرفی ظرفیت های مالی استان به خارج همه کوشش خود را به کار می بندیم.

وی اعلام کرد: خراسان جنوبی نزدیک به 400 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد و اگر بتوانیم روابط خود را به حد انتظار با افغانستان برسانیم کار بزرگی اجرا شده و با پاکستان هم کارهای زیادی می گردد، انجام داد.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی گفت: ارتباط مردمی و دانشگاهی را تقویت می کنیم و این موضوع از توصیه های وزارت امور خارجه است که امیدواریم بتوانیم تعداد زیادی بورسه تحصیلی از دانشگاه های بیرجند را برای دانشجویان افغان بگیریم چون یک سرمایه گذاری است.

وی گفت: هندوستان 10 هزار دانشجوی افغان بورسیه می نماید چون از این کار بهره می گیرد و اگر ما برای دانشجوی افغانستان هزینه کنیم حتما جواب می گیریم.

عجم گفت: با همکاری سرکنسول ها و سفرای ما در دیگر کشورها و همچنین سرکنسول های کشورهای همسایه به ویژه سرکنسول افغانستان در مشهد که قرار است از وی دعوت کنیم با ظرفیت های استان آشنا شوند، این اقدامات را آغاز می کنیم.

وی اضافه کرد: توفیق خدمت در دانشگاه، وزارت کشور و وزارت امور خارجه را داشته ام و هر جایی خدمت کردم آثاری به جا گذاشتم که هم خودم و هم کسانی که بعد از بنده به آن مجموعه آمدند، راضی بودند و خدا را شکر می کنم در این مسئولیت هم به آرمان ها و آرزوهای خود برسیم.

عجم گفت: بعد از اینکه معاونت مالی در وزارت امور خارجه تشکیل شد در آن مجموعه چندین اداره وجود دارد که در نمایندگی های داخلی نماینده همه ادارات مربوط مثل اداره مالی و سرمایه گذاری و اداره تسهیل جذب گردشگر هست و همین 2 موضوع در خراسان جنوبی ظرفیت های زیادی دارد.

وی اعلام کرد: خراسان جنوبی به لحاظ ظرفیت های معدنی و مالی فرصت و قابلیت های فراوانی برای سرمایه گذاری دارد که نسبت به جمعیت خود قابل توجه است و در حوزه گردشگری هم خراسان جنوبی جذابیت زیادی دارد که ممکن است ما متوجه آن نباشیم.

نماینده وزارت امور خارجه در استان گفت: وقتی گردشگر به خراسان جنوبی می آید بسیاری از چیزهایی که برای ما جذابیت ندارد برای او جذاب است.

وی اضافه کرد: وقتی دبی بتازگی از یک روستا به شهر تبدیل می شد به آنجا رفتم که به دلیل گرما و خشکی اش برای گروهی از جمعیت هدف در جهان مثل مردم انگلستان و کشورهایی که آفتاب و گرما ندارند، جذاب بود.

نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی که پیش از این راه اندازی شده بود، مدتی فاقد مسئول و تعطیل بود که با پیگیری استاندار و مساعدت وزارتخانه دکتر محمد عجم به عنوان رئیس این نمایندگی معرفی گردید.

خراسان جنوبی با افغانستان و 6 استان کشور همجوار است و چهار بازارچه مرزی دارد.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3719

به "تعمیق روابط با همسایگان اولویت وزارت امور خارجه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعمیق روابط با همسایگان اولویت وزارت امور خارجه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید