تعویق در مذاکرات تری کالر با سرمربی ایران ، کلمبیا به فکر تمرکز کی روش!

به گزارش شیوا مارکت، دو مقام بلندپایه فوتبال کلمبیا سفر به امارات را لغو نموده اند تا تمرکز کی روش در جریان جام ملت های آسیا بر هم نخورد.

تعویق در مذاکرات تری کالر با سرمربی ایران ، کلمبیا به فکر تمرکز کی روش!

بسیاری تصور می کردند که این هفته سرمربی جدید تیم ملی کلمبیا معرفی می گردد. در واقع بعضی از رسانه های محلی عنوان نموده بودند که با برگزاری یک جلسه که میان رئیس فدراسیون فوتبال کلمبیا و نایب رئیس این سازمان با کارلوس کی روش در امارات محل حضور تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا 2019، این مرد پرتغالی به عنوان جانشین قطعی خوسه پکرمن معرفی خواهد شد. با این حال فدراسیون فوتبال کلمبیا ادامه مذاکرات خود با کارلوس کی روش را به زمان دیگری موکول کرد.

دو مقام بلندپایه فوتبال کلمبیا سفر به امارات را لغو نموده اند چون آنها بر این باور هستند که دریافت تمرکز سرمربی تیم ملی ایران در اثنای برگزاری یک تورنمنت که در آن به مرحله یک هشتم نهایی آن هم راه پیدا نموده، کار درست و شایسته ای نیست. این در حالیست که هیچ خبری مبنی بر عدم تمایل کی روش برای ادامه مذاکراتش با فدراسیون فوتبال کلمبیا شنیده نشده است.

با این شرایط مقامات فدراسیون فوتبال کلمبیا منتظر خواهند ماند تا کار تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا به سرانجام برسد تا با سرمربی پرتغالی این تیم مذاکرات شان را ادامه دهند. در حال حاضر کی روش تنها گزینه قطعی فهرست 5 یا 6 نفره خسورون، رئیس فدراسیون فوتبال کلمبیا است. جام ملت های آسیا در نخستین روز از ماه فوریه (12 بهمن) به سرانجام می رسد و ایران در اولین مرحله حذفی این رقابت ها باید به مصاف عمان برود.

مخالفان کی روش، بیشتر از موافقان

در حالی که حضور کارلوس کی روش روی نیمکت کلمبیا محتمل به نظر می رسد، بعضی مربیان کلمبیایی با حضور او روی نیمکت سرمربیگری تری کالر موافق نیستند. روزنامه کلمبیایی ال هرالدو سراغ چند مربی کلمبیایی رفته و نظر آنها را در مورد انتخاب کی روش به عنوان سرمربی جدید تیم ملی کلمبیا جویا شده است.

سانتیاگو اسکوبار سرمربی 55 ساله کلمبیایی در این خصوص گفت: کی روش مربی باتجربه ای است، کسی که تجربه بین المللی دارد، در کشورهای مختلف کار نموده و قطعاً شناخت خوبی از بازیکنان کلمبیایی که در لیگ های خارجی بازی می نمایند دارد. من فکر می کنم در حال حاضر کی روش فرد کاملاً شایسته ای برای این پست است. خیلی مهم است که سرمربی جدید هم حمایت مردم کلمبیا را پشت خود داشته باشد و البته منطقی است که از کادرفنی استفاده کند که مدت طولانی با پکرمن کار نموده اند. برای کارلوس آرزوی موفقیت دارم.

هوبرت بودهرت سرمربی کلمبیایی تیم اونسه کالداس کلمبیا گفت: من موافق استفاده از سرمربی کلمبیایی هستم. ما در کلمبیا به اندازه کافی استعداد داریم و این قبلاً ثابت شده است.

پدرو سارمینتو سرمربی کلمبیایی که به عنوان مفسر ورزشی نیز فعالیت می نماید، هم گفت: گزینه هایی بهتر از خوسه پکرمن وجود دارد. در تیم ملی کلمبیا کارهای تاکتیکی زیادی صورت نگرفته و اکنون احتیاج است که کارهای تاکتیکی زیادی روی تیم صورت بگیرد تا از بازیکنان به صورت انفرادی بهتر بازی گرفته گردد. بر اساس نظراتی که داده شده کی روش مربی ای است که روی جنبه های تاکتیکی تیم کار می نماید که اگر اینطور باشد از حضور او در تیم ملی کلمبیا استقبال می کنم. اگر فدراسیون کی روش را انتخاب نموده که به او خوشامد می گوییم، اما به اعتقاد من سرمربی کلمبیایی گزینه ایده آلی است.

خوسه لوئیس پینتو سرمربی کلمبیایی تیم میلوناریوس کلمبیا هم اعلام نمود: واقعاً متأسفم چون سرمربی جدید فرصت آنچنانی برای آماده سازی تیم ملی کلمبیا برای حضور در مسابقات کوپا آمه ریکا نخواهد داشت و کی روش هیچ مفهوم تاکتیکی از تیم ندارد. او باید تیمی را بسازد که در دو یا سه پست تعیین نیست که چه بازیکنی مناسب آن پست است. با تمام احترامی که قائل هستم باید بگویم که مربیان کلمبیایی مثل لوئیس فرناندو سوارس که سابقه کار در دو کشور را دارد، شایسته سرمربیگری تیم ملی کلمبیا هستند. خوان کارلوس اوسوریو با آن سبک کاری اش نیز سزاوار سرمربیگری تری کالر هست، همانطور که رینالدو شایسته اش بود. با این حال اگر سرمربی خارجی انتخاب شد، به او خوشامد می گویم.

12

kurdeblog.ir: مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2803

به "تعویق در مذاکرات تری کالر با سرمربی ایران ، کلمبیا به فکر تمرکز کی روش!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق در مذاکرات تری کالر با سرمربی ایران ، کلمبیا به فکر تمرکز کی روش!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید