تهدید و ضرب الاجل 30 روزه ترامپ برای سازمان بهداشت جهانی

به گزارش شیوا مارکت، دونالد ترامپ امروز (سه شنبه) به سازمان بهداشت جهانی 30 روز مهلت داد تا دست به اصلاحات ریشه ای بزند در غیر این صورت تامین مالی آن را متوقف و در تعلیق عضویت آمریکا در این سازمان بازنگری خواهد کرد.

تهدید و ضرب الاجل 30 روزه ترامپ برای سازمان بهداشت جهانی

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در پیامی خطاب به سازمان بهداشت جهانی مجددا اتهامات خود علیه آن را تکرار کرد و گفت، این سازمان گزارش ها درباره شیوع کرونا در ووهان در دسامبر 2019 را نادیده گرفت.

وی خاطرنشان کرد، سازمان بهداشت جهانی اطلاعات گمراه کننده ای از ویروس کرونا به خصوص درباره انتقال بین انسانی منتشر کرد.

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد، سازمان بهداشت جهانی در دعوت علنی از چین برای گشودن تحقیقات مستقل درباره منبع شیوع کرونا مغلوب گردید.

ترامپ همچنین شی جیپینگ، همتای چینی خود را به اعمال فشار بر سازمان بهداشت جهانی متهم کرد که بگوید کرونا خطری بر بهداشت جهانی نیست.

آمریکا یکی از بزرگترین تامین کنندگان مالی سازمان بهداشت جهانی است به طوریکه میزان مشارکت مالی آمریکا در این سازمان سالانه به حدود 450 میلیون دلار می رسد.

آمریکا با انتقاد شدید از سازمان بهداشت جهانی به دلیل واکنش این سازمان به همه گیری ویروس کرونا این نهاد وابسته به سازمان ملل را به ناکامی در کنترل شیوع بیماری متهم کرده است.

به گزارش بی بی سی، الکس ایزار، وزیر بهداشت آمریکا در نشست مجازی مجمع جهانی بهداشت گفت که سازمان بهداشت جهانی در دسترسی به اطلاعاتی که جهان برای مقابله با شیوع کووید-19 نیاز داشته ناکام بوده و مدعی شد که این کوتاهی به قیمت جان بسکمک در جهان تمام شده است.

دونالد ترامپ بارها از عملکرد این سازمان انتقاد کرده و کمک های آمریکا به این سازمان را تعلیق کرده است.

آمریکا، سازمان بهداشت جهانی را متهم می کند که به جای اطلاع رسانی شفاف درباره همه گیری کرونا، جلب رضایت چین، مرکز اصلی شیوع بیماری را در دستور کار خود قرار داده است.

سازمان بهداشت جهانی این اتهامات را رد می کند و می گوید بر اساس اطلاعات و توصیه های علمی عمل کرده است.

این در حالی است که دولت آمریکا خود به دلیل شیوه مدیریت بحران کرونا و بی توجهی به هشدارها، در داخل و خارج این کشور هدف انتقاد بوده است.

اولین نشست مجازی مجمع جهانی بهداشت در حالی برگزار شده است که حملات آمریکا به سازمان بهداشت جهانی و اختلاف شدید ایالات متحده و چین تنش سیاسی را به بحران سلامتی افزوده است.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: عصر ایران
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20311

به "تهدید و ضرب الاجل 30 روزه ترامپ برای سازمان بهداشت جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید و ضرب الاجل 30 روزه ترامپ برای سازمان بهداشت جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید