توکلی: امیدوارم در پارالمپیک 2020 بهترین نتیجه را بگیریم، از پرورش استعدادهای جوان غافل نیستیم

به گزارش شیوا مارکت، سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری از اضافه شدن استعدادهای جوان به اردوی تیم ملی و علمی تر شدن تمرینات بدنسازی ملی پوشان اطلاع داد.

توکلی: امیدوارم در پارالمپیک 2020 بهترین نتیجه را بگیریم، از پرورش استعدادهای جوان غافل نیستیم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، حسین توکلی سرمربی تیم ملی پارا وزنه برداری گفت: علاوه بر حرکت در جهت توکیو 2020 و تمرکز بر پارالمپیک و مدال آوری، نمی توان از سرمایه های ملی غافل بود. ما با این هدف که وزنه برداران جوان سرمایه های آینده تیم ملی هستند و نباید رها شوند، آنها را به تیم ملی دعوت کردیم تا در مرحله جدید اردو کنار سایر ملی پوشان حضور داشته باشند و انگیزه آنها بیشتر گردد و مطمئن هستیم که به زودی می توانند به ترکیب اصلی تیم اضافه شوند. دنیای حرفه ای ورزش فقط توجه به ایستادن روی سکوی نخست نیست و باید حواس مان به مسئله مصدومیت و یا زمان خداحافظی قهرمانان هم باشد.

وی ادامه داد: پیش از مسابقات قزاقستان، برای حفظ شرایط روانی و فنی بازیکنان تغییرات خاصی ندادیم تا قهرمانی تیم ملی تحت الشعاع قرار نگیرد، اما اکنون تمرینات ورزشکاران را تا حدی که کلیات حفظ گردد، تغییر داده ایم و البته بدنسازی را به صورت علمی تر اجرا می کنیم.

توکلی اضافه کرد: پیش از قزاقستان نمی توانستیم شکل های مختلف تمرین را امتحان کنیم، چرا که 3 ماه با مسابقات فاصله داشتیم و در آن موقع تکنیک و تمرین بدنسازی را نباید تغییر می دادیم، اما اکنون تمرینات ورزشکاران را به روزتر تنظیم نموده ایم. جلسات بدنسازی صبح ها برگزار می گردد و در نوبت عصر تمرین وزنه به صورت کم فشار و با تکرار بیشتر صورت می گیرد که ملی پوشان نیز موظف هستند بعد از انتها اردو تمرینات خود را به همین شکل ادامه دهند.

سرمربی تیم ملی پارا وزنه برداری توضیح داد: قبلا ورزشکاران ما یک نوبت در روز تمرین داشتند که این برای سطح حرفه ای در حد تیم ملی کم بود و محتمل است که ورزشکاران مشکل اضافه وزن پیدا نمایند اما تمرینات در فاصله اردوها باعث می گردد نه تنها دچار اضافه وزن نشوند که چربی سوزی مناسبی داشته باشند و به هدف ما که عملکرد بهتر آنها در تمرینات و رکوردگیری است نزدیک تر شوند.

وی مطرح نمود: یک تیم، برای عملکرد حرفه ای، احتیاج به امکانات حرفه ای هم دارد. ما تمام کوشش خود برای فراهم کردن بستر مناسب می کنیم. خوشبختانه در حال حاضر ماساژور و فیزیوتراپ داریم. دو جلسه ماساژ در هفته هم، به برنامه ملی پوشان اضافه شده است که به آمادگی بیشتر آنها یاری می نماید.

توکلی تاکید نمود: عمدتا بزرگترین مشکل ورزشکار این است که در فاصله مسابقات از شرایط تمرین دور می گردد و زمان زیادی را به استراحت می پردازد، به همین دلیل بعد از رقابت های جهانی قزاقستان زمان کوتاهی را برای استراحت ورزشکاران در نظر گرفتیم و مجددا اردوها را شروع کردیم تا ملی پوشان ازشرایط ایده آل تمرین فاصله نگیرند و در حال حاضر هدف مان حفظ شرایط تمرینی و عدم مصدومیت آنها است.

دارنده نشان طلای وزنه برداری المپیک 2000 سیدنی گفت: فضای وزنه برداری با پاراوزنه برداری بسیار متفاوت است و البته به زاویه دید آدم ها بستگی دارد. به نظرم کاری که ملی پوشان پاراوزنه برداری انجام می دهند بسیار سخت تر است و معتقدم اراده انسانی را می توان به وضوح در ورزشکاران پارالمپیکی دید، چراکه با وجود معلولیت به خوبی ورزش می نمایند و باعث افتخار کشورمان در مسابقات مختلف می شوند که این موضوع بسیار ارزشمند است.

سرمربی تیم ملی پارا وزنه برداری در انتها گفت: برنامه ریزی که برای تیم ملی انجام دادیم قطعی است و همین که ورزشکاران ما بتوانند به دور از مصدومیت در اردوها تمرین خود را ادامه دهند و فضای تیم ملی حفظ می گردد که برای ما رضایت بخش است. امیدوارم که این روند ادامه داشته باشد و بتوانیم در رقابت های جهانی امارات و پارالمپیک 2020 توکیو نیز بهترین نتیجه را بدست آوریم.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9988

به "توکلی: امیدوارم در پارالمپیک 2020 بهترین نتیجه را بگیریم، از پرورش استعدادهای جوان غافل نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توکلی: امیدوارم در پارالمپیک 2020 بهترین نتیجه را بگیریم، از پرورش استعدادهای جوان غافل نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید