تکواندو یکی از سه فدراسیون برتر است، در المپیک انتظار مدال داریم

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مهدی علی نژاد، معاونت توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در مراسم رونمایی از اپلیکیشن تخصصی تکواندو گفت: شادم در روز رونمایی از اپلیکیشن تکواندو در جمع قهرمانان، پیشکسوتان و خانواده این رشته حضور دارم. تکواندو یکی از پیروز ترین فدراسیون های ایران است و در ارزیابی اجرا شده در سال 98 یکی از سه فدراسیون برتر کشور بود. توفیقاتی که این رشته در تمامی رده های سنی و در بخش آقایان و بانوان داشت، ویژه بوده است. شاد هستیم که مسئولان فدراسیون تکواندو همچون گذشته به کلام حضرت امیر (ع) عمل کردند که فرزند زمانه خویش باش. امروز زمانه ما، عصر تکنولوژی و اطلاعات است و اگر بخواهیم در راستا پیشرفت گام برداریم باید از این ابزارها استفاده کنیم و ویروس کرونا مزید بر علت شد تا یادمان باشد از روش های دیگر می توانیم برای زندگی خود استفاده کنیم.

تکواندو یکی از سه فدراسیون برتر است، در المپیک انتظار مدال داریم

وی افزود: راه اندازی اپلیکیشن تخصصی تکواندو تدبیر مناسب و خوبی است و جا دارد همه فدراسیون ها چنین امکانی را فراهم کنند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش افزود: واقعا ارزشمند است که در دوره ای که ویروس کرونا فعالیت ها را تحت شعاع خود قرار داده، فدراسیون تکواندو بیش از 60 دوره بازآموزی و دانش آفزایی را به صورت آنلاین برگزار کرده و این نشان می دهد واقعا تدبیر اجرا شده و کار متوقف نشده است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش گفت: چشم برهم بزنیم المپیک رسیده است. در بخش مردان دو سهمیه توسط تکواندو کسب شده است و امیدواریم در بخش بانوان نیز دو سهمیه کسب کنیم، چرا که ما روی افتخارآفرینی تکواندو حساب کردیم. در تلاش هستیم هر چه زودتر مجوز شروع فعالیت ها و شروع اردوها دریافت کنیم و در اولین فرصت تمرینات متمرکز را با رعایت پروتکل ها شروع کنیم. قطعا سلامت ورزشکاران اولویت است و این ویروس کرونا نشان داد در موج دوم رفتارهای متفاوتی دارد و جوان، پیر یا ورزشکار نمی شناسد؛ تعدادی از قهرمانان ما شرایط حادی پیدا کردند و به هیچ وجه نمی توان این ریسک را بکنیم که ورزشکاران که سرمایه های ملی ما هستند را در معرض خطر قرار دهیم.

وی با توصیه به قهرمانان تکواندو بیان نمود: ورزشکاران عزیز، دوران قهرمانی دوران کوتاهی از زندگی ورزشی است و اگر دوره ورزشی را 100 سانتی متر یک خط کش لحاظ کنیم، دوران قهرمانی تنها 15 سانتی متر این خط کش است و باقی ان به دوره پس از قهرمانی است، بنابراین آن چیز که برای ورزشکار می ماند اخلاق، منش پهلوانی و راه درست است و کسانی که به حاشیه رفتند، دوران قهرمانی کوتاهی داشتند و خواهش می کنم بحث اخلاق و فروتنی سرلوحه ورزشکاران باشد و شرایط الگو بودن را داشته باشد. شرایط الگو بودن شرایط یک زندگی درست است؛ امثال شهید زمانی نیا حجت های تکواندو هستند که در خطیرترین موقعیت ها از آب و خاک این مرز و بوم دفاع کردند و در نهایت به فیض شهادت رسیدند. امیدوارم این شهدا الگوی قهرمانان باشند و قهرمانان الگوی جوانان نیز باشند. خانواده تکواندو خانواده باشخصیت و با شناسنامه ای است و به عنوان کسی که در نوجوانی تکواندو کار کردم از حضور در این خانواده به خود می بالم.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22217

به "تکواندو یکی از سه فدراسیون برتر است، در المپیک انتظار مدال داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکواندو یکی از سه فدراسیون برتر است، در المپیک انتظار مدال داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید