ثبت ازدواج در خراسان رضوی بدون آزمایش ژنتیک ممنوع می گردد

به گزارش شیوا مارکت، استاندار خراسان رضوی گفت: به زودی و با هدف پیشگیری از معلولیت های ژنتیکی، ثبت ازدواج در استان، بدون ارائه گواهی انجام آزمایش های ژنتیک برای زوجین، ممنوع خواهد شد.

ثبت ازدواج در خراسان رضوی بدون آزمایش ژنتیک ممنوع می گردد

به گزارش تسنیم از مشهدمقدس، به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رزم حسینی در جریان بازدید از موسسه خیریه توانبخشی همدم فتح المبین مشهد گفت: موسسات خیریه با مشارکت خیران بسترهای خوبی را در زمینه نگهداری از معلولان فراهم نموده اند و دولت هم در حد توان از این گونه فعالیت ها حمایت خواهد نمود.

وی اضافه نمود: امیدواریم یاری های خیران و دولت بیش از پیش زمینه مراقبت، آموزش و نگه داری از معلولان را فراهم کند اما با این حال ضرورت دارد که در حوزه پیشگیری از بروز معلولیت ها هم اقدامات جدی انجام گیرد.

استاندار خراسان رضوی توضیح داد: به زودی با هدف پیشگیری از معلولیت های ژنتیکی، دفاتر ثبت ازدواج را مکلف خواهیم کرد که در صورت ارائه گواهی انجام آزمایش های ژنتیک، نسبت به ثبت تقاضای ازدواج متقاضیان اقدام کند.

وی با بیان اینکه این طرح در یکی دیگر از استان های کشور با موفقیت اجرایی شده گفت: ممنوعیت ثبت ازدواج در مراجع رسمی قبل از ارائه گواهی انجام آزمایش های ژنتیک، قطعا در کاهش معلولیت ها موثر خواهد بود لذا با جدیت این موضوع را دنبال خواهیم کرد. در حال حاضر آزمایش های ژنتیک برای متقاضیان در مراکز مشخص شده به صورت رایگان انجام می گیرد.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6035

به "ثبت ازدواج در خراسان رضوی بدون آزمایش ژنتیک ممنوع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت ازدواج در خراسان رضوی بدون آزمایش ژنتیک ممنوع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید