ثبت نام اصناف و مشاغل کم خطر در سامانه سلامت از امروز

به گزارش شیوا مارکت، کمیته اطلاع رسانی ستادملی مقابله با کرونا درباره نحوه ثبت نام اصناف و مشاغل کم خطر در سامانه سلامت از امروز برای آغاز به کارمشروط و اخذ تعهد التزام اطلاعیه ای صار کرد.

ثبت نام اصناف و مشاغل کم خطر در سامانه سلامت از امروز

به گزارش خبرنگاران، در اطلاعیه شماره 4 کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا از همراهی مردم در کاهش ترددهای غیرضروری قدردانی و تاکید براستمرار اجرای فاصله گذاری اجتماعی به عنوان مهم ترین راه چاره کنترل همه گیری بیماری کرونا شده است .

در این اطلاعیه آغاز به کار مشاغل غیر پر خطر مشروط به اخذ تعهد برای اجرای دستورالعملهای بهداشتی مصوب وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا از تاریخ 23 فرودین در استان های کشور و از 30 فروردین در تهران ذکر شده و آمده است:

1. برای آغاز فعالیت مشاغل کم خطر در طرح فاصله گذاری هوشمند، کلیه واحدهای صنفی از صبح امروز آدینه می توانند در سامانه salamat.gov.ir به منظور دریافت دستورالعمل سلامت محیط کار، شاغلین، مشتریان و تایید تعهدنامه بصورت الکترونیکی برای التزام به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا ثبت نام کنند.

2. اصناف پس از تایید تعهدنامه ، التزام به رعایت دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا بصورت الکترونیکی - اخذ کد بهداشتی به وسیله سامانه salamat.gov.ir و نصب در واحد صنفی می توانند به فعالیت آغاز کنند

3. دستورالعمل های سلامت محیط کار، شاغلین و مشتریان کلیه مشاغل و اصناف برای مقابله با کرونا درسامانه : https://markazsalamat.behdasht.gov.ir دردسترس عموم اصناف ومردم می باشد .

4. تدابیر لازم برای بازرسی و نظارت دستگاههای ذیربط و مردم بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا مصوب وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی توسط اصناف و مشاغل اتخاذ شده که در اطلاعیه بعدی به اطلاع عموم خواهد رسید

5.یاداوری می شود کلیه واحدهای فراوری در بخش های مختلف صنف، صنعت، توزیعی و خدمات فنی که برای تامین مایحتاج عمومی و احتیاج ضروری مردم از جمله مواد غذایی، خدمات فنی و تعمیر لوازم خانگی و منزل از بدو آغاز بحران بیماری کرونا در حال خدمات رسانی به مردم بوده اند کماکان در چارچوب دستورالعمل بهداشتی ابلاغی مجاز به فعالیت دراین حوزه ها می باشند.

6.فعالیت های صنفی که از بدو آغاز بحران بیماری کرونا بدلیل شرایط محیطی و تجمع جمعیت در آن واحدها فعالیت های پرخطر اعلام و تعطیل شده اند تا اعلام عادی شدن شرایط از طرف وزارت بهداشت کماکان تعطیل اعلام می شود.

7.براساس اعلام وزارت بهداشت فعالیتهای پرخطر برای شیوع کرونا در حوزه اصناف شامل آرایشگاه های مردانه و زنانه ، رستوران ها ، تالار پذیرایی و سالن مراسم ، مراکز بازی ، تفریحی ، گیم نت ، قهوه خانه ها ،چایخانه ها و تریا ، اماکن اقامتی ، هتل ها ، استخر، سونا و ماساژ و باشگاه های بدنسازی و ورزشی - سینما ها -جشنواره ها و نمایشگاهای هنری و فرهنگی می باشند.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18516

به "ثبت نام اصناف و مشاغل کم خطر در سامانه سلامت از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام اصناف و مشاغل کم خطر در سامانه سلامت از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید