جلوگیری از تاثیرات مخرب همسر سابق بر زندگی زناشویی

به گزارش شیوا مارکت، برای جلوگیری از اثرات منفی همسر سابق شوهرتان بر ازدواجتان، باید همسرتان رابطه اش را با وی قطع نموده و برای ارتباطات او حد و مرز مشخص کند.

جلوگیری از تاثیرات مخرب همسر سابق بر زندگی زناشویی

بیکی از مسائل ازدواج با افرادی که طلاق گرفته اند این است که در بعضی از مواقع همسر / نامزد سابق آن فرد ممکن است با کارهایش آرامش زندگی جدید شما را بر هم زده و به دلایل مختلف با همسر شما تماس بگیرد و این می تواند تأثیر منفی بر رابطه و ازدواج شما بگذارد. اما چگونه می توان از تاثیرات منفی و مخرب همسر سابق زن / شوهرتان بر رابطه و ازدواج تان جلوگیری کنید؟

همسر سابق زهرآگین چگونه زندگی شما را خراب می نماید؟

همسران سابقی که در زندگی جدید همسرشان اختلال ایجاد می نمایند را به اصطلاح همسر سابق زهرآگین می نامند. همسران سابق زهرآگین حدود و ثغور زن / شوهر سابق و همسر او را به رسمیت نمی شناسند و زندگی او را به جهنم تبدیل می نمایند. آنان این کار را به طرق زیر انجام می دهند:

 • خلوت و فضای شخصی تان را به رسمیت نمی شناسند و برای آن احترام قائل نیستند.
 • با احساس گناه دادن به شما سعی می نمایند میان شما و همسرتان فاصله و شکاف ایجاد نمایند.
 • وقت و انرژی تان را مثل زالو می مکند.
 • ازدواج تان را به رسمیت نمی شناسند.
 • به لحاظ مالی و مالی از همسرتان حق سکوت می گیرند و او را تهدید می نمایند تا او را بابت ازدواجش با شما تنبیه نمایند.
 • به لحاظ احساسی - عاطفی همسرتان را شکنجه می نمایند. و چنانچه چیزی مطابق میلشان نباشد تهدید می نمایند که برای کسب حضانت فرزندان و دریافت آنان از پدرشان اقدام قانونی خواهند کرد.
 • بچه ها را بر شما می شوراند.
 • به لحاظ جنسی همسرتان را تحریک می نمایند تا بدین وسیله پای خودشان را به زندگی شما باز نمایند.

مقصر کیست؟ همسرتان یا همسر سابقش؟

همسران سابق زهرآگین کسانی هستند که شوهر سابق خود را ترک ننموده اند و هنوز می خواهند او را به زندگی خود برگرداند و در این فرآیند زندگی شما و همسرتان را نیز خراب می نمایند. چنانچه شوهرتان همسر سابق زهرآگینی دارد شما در یک مثلث عشقی قرار خواهید گرفت. در این میان همسر قبلی شوهرتان را سرزنش نکنید. چنانچه او به لحاظ روحی - روانی مریض و بیمار نباشد شوهر شما نیز به همان اندازه مقصر و گناهکار است. چرا که حد و مرز ازدواجش با شما را برای او معین ننموده است.

چنانچه شوهرتان در قبال همسر قبلی خود موضع معین اتخاذ کند و احساسات خود را با وی در میان بگذارد و اینکه تحمل چه رفتاری را نخواهد داشت معین نمایند، هر قدر هم که همسر سابق خود بخواهد سمپاشی کند و ازدواج و رابطه شما را خراب کند پیروز نخواهد شد و مسئله ای جدی در این مورد نخواهید داشت.

کسانی که از همسران سابق زهرآگین شکایت می نمایند اغلب همان کسانی هستند که تمامی پیوندهای قبلی خود با همسر قبلی شان را قطع ننموده اند و هنوز به نوعی به لحاظ احساسی عاطفی درگیر هستند. می توان گفت به لحاظ روحی- روانی زن / شوهر سابق همسر خود هستند و به زندگی با او خاتمه نداده اند و می ترسند کاری نمایند که او را برنجاند.

این امکان نیز وجود دارد که شوهر شما همسر قبلی خود را رها نموده باشد اما همسر قبلی او به راستی بیمار و آزارگر است و دست از سر شما بر نمی دارد. چنانچه مورد شما هم این است اطمینان حاصل کنید که شوهرتان مشکل روانی - فکری همسر قبلی خود را انکار نمی نماید. هرگز عذر و بهانه هایی نظیر این را از اون پذیرید: کمی به او وقت بده، به ازدواج ما عادت خواهد نمود، یا چنانچه او را نادیده بگیریم و اهمیتی به او ندهیم دست از آزار و اذیت برخواهد داشت.

واکنش های طبیعی در مقابل همسر سابق زهرآگین

هنگامی که عاشق کسی هستید و همسر یا نامزد سابق او زهرآگین است بسیار طبیعی است که:

 • از دست همسرتان به این دلیل که برای احساسات همسر/ نامزد سابق خود بیشتر احترام قائل است تا احساسات شما عصبانی و منزجر شوید.
 • از دست او به دلیل اینکه به جای اینکه احساسات شما را درک نمایند شما را به حسادت متهم می نماید، عصبانی و از او منزجر شوید.
 • هنگامی که با گذشت زمان مسئله و مشکل تان برطرف نمی گردد یا تخفیف نمی یابد، بترسید و وحشت زده شوید.
 • از عذر و بهانه های همسرتان و ترحم و دلسوزی های نابجای او در قبال همسر / نامزد سابق خود خسته شوید و صبر و تحمل خود را از دست بدهید.
 • به همسرتان بدگمان و بدبین شوید که از همسر / نامزد سابق خود به عنوان ابزاری برای جلوگیری از فراوری صمیمیت و نزدیکی بیشتر با شما سوء استفاده می نماید.
 • از نامزد / همسرتان به این دلیل که هر بار که به دیدن همسر / نامزد سابق خود می رود تا بچه ها را برساند یا با خود به خانه شما بیاورد اما شما را با خود نمی برد و بادام را ناراحت نموده باشید ناراحت و منزجر شوید.

کسانی که همسر نامزد سابق زهرآگین دارند ممکن است بر اساس نوعی برنامه ریزی احساسی عظیم شده باشند که رها کردن گذشته را برای آنان مشکل می نماید. چنانچه در گذشته پدر یا مادر همسرتان دیگری را ترک نموده باشد امکان وجود دارد که او از اینکه نامزد / همسر سابق خود را ترک نمایند و از خود برانند احساس گناه نمایند. چنانچه پدر و مادر او از هم جدا شده باشند ممکن است همسر قبلی خود را با کودک تنها و ترسیده درون خود اشتباه بگیرد و احساس کند با ترک کردن او به همان پدر بی رحم تبدیل شده که او را ترک نموده است. این امکان نیز وجود دارد چنانچه دچاره احساس گناه شده باشد ناخودآگاهانه بخواهد با خراب کردن ازدواج و رابطه اش با شما خود را تنبیه کند.

چه باید کرد؟

 • چنانچه این مشکل مزمن شده باشد همسر شما باید به مدتی معین هرگونه تماس و ارتباط خود را با همسر سابق خود قطع کند. این بدین معناست که هر بار که باید دنبال بچه ها برود تا آنان را به خانه شما بیاورد، باید در خودروی خود بنشیند و بچه ها با پای خودشان به طرف خودرو بیایند نه اینکه به درون خانه برود و ده دقیقه آنجا بنشیند. هرگونه پیام باید به شکل نوشتاری یا نامه میان آن دو رد و بدل گردد و هرگونه گفت و گو میان آنان تا اطلاع ثانوی قطع گردد. این وظیفه همسر شماست که این الگو را بشکند. هرگز منتظر نشوید همسر قبلی او دست از این کارها بردارد، چون او هرگز این کار را نخواهد نمود.
 • چنانچه درباره این موضوع با همسرتان صحبت کردید و او از اینکه در مقابل همسر قبلی خود بایستد امتناع ورزید، می توانید به او پیشنهاد بدهید از مشاوره و روان درمانی یاری گیرد تا بتواند اطلاعات و داده های لازم را از متخصص دریافت کند. چنانچه از این کار امتناع ورزید باید از خود بپرسید چرا اجازه می دهید چنین رفتاری با شما گردد.
 • تا زمانی که همسرتان تمام و کمال به شما تعهد نداده است همیشه احساس بدبختی خواهید کرد. همسر شما به لحاظ روحی -عاطفی در دسترس شما نیست، چرا که انرژی و هوش و حواسش به نوعی درگیر همسر قبلی اش است. به او بگویید که می خواهید او را ترک کنید و هرگاه به رابطه خود با همسر سابقش به طور کامل خاتمه داد می تواند دوباره با شما تماس بگیرد و شما را آگاه سازد.

منبع: از باربارا بپرسید

مجله سایه: مجله سایه: وبلاگ سینما و سرگرمی

منبع: setare.com
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24923

به "جلوگیری از تاثیرات مخرب همسر سابق بر زندگی زناشویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از تاثیرات مخرب همسر سابق بر زندگی زناشویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید