حیواناتی که چندین ماه بدون غذا زنده می مانند

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران: انسان ها به سختی می توانند چند روز بدون آب و غذا زنده بمانند. غذاخوردن بخشی از وجود ماست و خوردن روزانه غذا، طبیعت انسان. اما آیا می دانستید که برخی حیوانات می توانند بدون آب و غذا زندگی کنند؟ بله آن ها می توانند ماه ها یا حتی سال ها بدون غذا زنده بمانند. شگفت انگیز است، نه؟ در این مطلب با این حیوانات بی نظیر آشنا می شوید.

حیواناتی که چندین ماه بدون غذا زنده می مانند

سمندر سفید

این مهره دار گوشتخوار، که معمولا در دریاچه بالکان و ایتالیا یافت می شود، یک پادشاه واقعی است! این حیوان می تواند 10 سال بدون غذا زنده بماند و فقط از لیپید ها و گلیکوژن های ذخیره شده در کبدش استفاده کند.

شتر

همان طور که می دانید در کوهان های شتر، چربی ذخیره شده است. این چربی به شتر کمک می کند 40 روز بدون آب زنده بماند در حالی که در بیابان هم سفر می کند.

کوسه

کوسه ها می توانند 8 تا 10 هفته بدون غذا زنده بمانند. مهارت های شکار آن ها در این دوره قوی تر می شود.

مار

سوخت و ساز بدن مار ها در زمستان و فصل سرد تا 70درصد کاهش می یابد و به آن ها این توانایی را می دهد که تا یک سال بدون غذا زنده بمانند.

عنکبوت

وقتی هیچ غذایی برای شکار یا خوردن وجود نداشته باشد، عنکبوت ها می توانند 3 تا 4 ماه زنده بمانند و حتی تا یک سال دوام بیاورند.

پنگوئن

در آب و هوای سرد، سوخت و ساز پنگوئن ها هم کاهش می یابد و به آن ها کمک می کند بدون آب و غذا، دو تا چهار ماه زنده بمانند. پنگوئن های نر وظیفه دارند بچه پنگوئن ها را گرم نگه دارند و پنگوئن های ماده وظیفه دارند در دمای زیر صفر دنبال شکار بروند.

قورباغه

قورباغه ها می توانند از چند هفته تا 16 ماه بدون غذا زنده بمانند.

تمساح

تمساح ها انرژی خود را با آرام خرکت کردن یا حتی ثابت و بی حرکت ماندن ذخیره می کنند. این استراتژی به آن ها کمک می کنند چند ماه بدون غذا زنده بمانند.

لاکپشت گالاپاگوس

بزرگترین لاکپشت دنیا می تواند بدون هیچ آب و غذایی دو تا سه سال زنده بماند.

خرس

خرس ها در زمستان یا فصل سرد بیشتر می خوابند. این کاهش فعالیت به آن ها کمک می کند سوخت و ساز خود را کاهش داده و انرژی خود را ذخیره کنند، که به آن ها کمک می کند تا 100 روز بدون آب و غذا زنده بمانند.

منبع: 10mosttoday

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: برترین ها
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14766

به "حیواناتی که چندین ماه بدون غذا زنده می مانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حیواناتی که چندین ماه بدون غذا زنده می مانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید