خانه تاریخی فرخی یزدی مرمت می گردد

به گزارش شیوا مارکت، مرمت خانه تاریخی فرخی یزدی با مشارکت شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی استان یزد از هفته آینده شروع می گردد.

خانه تاریخی فرخی یزدی مرمت می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، خانه تاریخی محمد فرخی یزدی، شاعر و روزنامه نگار عصر مشروطیت از هفته آینده با مشارکت شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی استان یزد شروع می گردد. این بنای تاریخی متعلق به اواخر قاجار و اوایل پهلوی است.

مصطفی فاطمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با اعلام این مطلب گفت: فاز نخست مرمت خانه فرخی یزدی دو سال پیش شروع شد که متاسفانه پس از مرمت یکی از حیاط ها متوقف شد.

او اضافه کرد: در حال حاضر طبق توافقی که با شهرداری یزد اجرا شده قرار شده که مرمت این بنا از هفته آینده شروع گردد و تا انتها آبان ماه به اتمام برسد.

فاطمی همچنین درخصوص نوع کاربری بنای تاریخی فرخی یزدی گفت: طبق توافقی که با عموزاده آقای فرخی یزدی اجرا شده قرار شده بخشی از بنا تبدیل به خانه هنرمندان و فرهیختگان و بخشی دیگر تبدیل به موزه فرخی یزدی گردد.

محمد فرخی یزدی، شاعر و روزنامه نگار دوره مشروطیت در سال 1267 در یزد دیده به دنیا گگردد. او سردبیر نشریات زیادی از جمله روزنامه طوفان بود. او همچنین نماینده مردم یزد در دوره هفتم مجلس شورای ملی بود و در شب25 مهر ماه 1318 در زندان قصر کشته شد. با اینکه مدفن فرخی یزدی نامعلوم است اما خانه اش در بافت تاریخی یزد سرپاست.

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: میراث آریا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 9623

به "خانه تاریخی فرخی یزدی مرمت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه تاریخی فرخی یزدی مرمت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید