خبرنگاران دعوت الزرفی از ایران برای سرمایه گذاری در عراق

به گزارش شیوا مارکت، بغداد- خبرنگاران- عدنان الزرفی نخست وزیر مکلف عراق با تاکیدبر این که تهران در مبارزه با داعش به بغداد کمک کرده است، گفت: من از جمهوری اسلامی ایران برای برای سرمایه گذاری در عراق دعوت می کنم.

خبرنگاران دعوت الزرفی از ایران برای سرمایه گذاری در عراق

الزرفی یکشنبه شب در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الشرقیه اظهار کرد که جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با داعش به عراق کمک کرده است و ما قدردان این کمک ها هستیم.

وی تاکید کرد که من به اقتصاد توجه خواهم کرد و از آمریکا و ایران برای سرمایه گذاری در عراق دعوت می کنیم، به همه اطمینان می دهم که می توانم تحولات اقتصادی ایجاد کنم و عراق را از درگیری ها دور نگه دارم.

وی ادامه داد : ما برای پیشرفت به شرکت های فناوری خارجی نیاز داریم و به دنبال تحقق واقعیتی جدید در عراق هستیم که از اقتصاد شروع خواهد شد.

الزرفی اضافه کرد که با چندین کشور برای دستیابی به کمک های فوری پزشکی تا زمان کنترل ویروس کرونا ارتباط برقرار کردیم.

وی درباره کابینه دولت گفت: ریاست مجلس بزودی زمان نشست رای اعتماد به کابینه دولت وی را معین خواهد کرد.

الزروقی اضافه کرد که با سفیران اعضای دائم شورای امنیت و اتحادیه اروپا دو نشست جداگانه برگزار کردم تا از آنها برای پیشرفت عراق در حوزه اقتصادی ضمانت بگیرم.

نخست وزیر مکلف با اشاره به این که عراق در مرحله جدیدی واقع شده است، اضافه کرد: ما نیازی به نظامی سازی و بحرانی کردن شرایط امنیتی منطقه نداریم و مشارکت با کشورها از طریق دریچه اقتصاد خواهد بود.

وی با اعلام این که یک اراده پنهانی در وزارتخانه ها وجود دارد تا هیچ پروژه مهمی در عراق اجرا نشود، تاکید کرد که باید این اراده های پنهان از بین بروند.

الزرفی در پاسخ به اتهاماتی که علیه او درباره نا آرامی های اخیر نجف در جریان تظاهرات مطرح شد، گفت که من فردی مسالمت جو هستم.

نخست وزیر مکلف گفت که سفیر آمریکا به من قول داد که نیمی از نیروهای آمریکایی را تا اواسط سال جاری میلادی از عراق خارج کند.

الزرفی مدعی شد که عقب نشینی نیروهای آمریکایی از عراق را کامل می کنم و فعالیت نظامی آنها را به فعالیت اقتصادی تبدیل خواهم کرد.

نخست وزیر مکلف عراق اضافه کرد که در حوزه اقتصاد جراحی انجام خواهیم داد و ممکن است سه ماه روی ما تأثیر بگذارد اما نتیجه مثبت خواهد داشت.

وی گفت که درآمدهای حاصل از واردات نفت، دارایی مردم است و در دولت وی فساد و هدر دادن وجود نخواهد داشت. الزرفی گفت که قول می دهم هیچ گونه هزینه برق از خانواده های فقیر و آسیب پذیر و کسانی که به حمایت های اجتماعی و رفاهی وابسته هستند، مطالبه نخواهد شد.

وی تاکید کرد که مبارزه با فساد را شروع خواهیم کرد و مانع هر کسی می شویم که در برابر ما بایستد و این همان چیزی است که من قول می دهم.

الزرفی مدعی شد که صادقون و جریان حکمت ملی سید (عمار حکیم) در تیم هفت نفره، نامزدی من را امضا کرده بودند.

وی از همه جریان های سیاسی مخالف و موافق خواست که به مجلس نمایندگان متوسل شوند.

نخست وزیر مکلف عراق گفت که جریان صدر از وی برای تشکیل دولت حمایت می کند و موضع آنها مثبت است.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18304

به "خبرنگاران دعوت الزرفی از ایران برای سرمایه گذاری در عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دعوت الزرفی از ایران برای سرمایه گذاری در عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید