خبرنگاران واردات میوه از مناطق پرخطر به خوزستان ممنوع شد

به گزارش شیوا مارکت، اهواز-خبرنگاران- استاندار خوزستان گفت: واردات پرتقال به خوزستان از شمال کشور و مناطق پر خطر با توجه به شرایط حساس ویروس کرونا ممنوع می باشد و مسئولان تدبیری برای جایگزینی آن بیاندیشند.

خبرنگاران واردات میوه از مناطق پرخطر به خوزستان ممنوع شد

به گزارش خبرنگاران غلامرضا شریعتی شامگاه شنبه در ستاد تنظیم بازار خوزستان در سراسری استانداری این استان اعلام کرد:برای این کار سایر استانهای کشور برای واردات مرکبات شب عید مردم جایگزین شوند و برای تصویب نهایی این تصمیم در ستاد تنظیم بازار استان به صورت ویژه مطرح گردد.

استاندار خوزستان درادامه گفت : با توجه به اینکه کرونا از سطوح قابل انتقال است به همین دلیل باید در واردات کالا از مناطق پر خطر دقت لازم را به عمل آورد.

در ادامه این نشست معاون هماهنگی امور مالی استانداری خوزستان اعلام کرد: 212 تن گوشت و 50 تن مرغ تنظیم بازار در استان وجود دارد که یک ماه بیشتر تاریخ مصرف آن ها باقی نمانده و باید هر چه زودتر در بازار عرضه شوند.

نوراله حسن زاده اعلام کرد: این میزان کالا یک ماه بیشتر زمان مصرف ندارد و پیشنها دادیم که با کاهش قیمت این کالاها در بازار عرضه شوند ، این پیشنهاد برای تصمیم نهایی بازار به ستاد تنظیم بازار کشور اعلام خواهد شد.

وی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در استان تا جایی که امکان دارد باید از برپایی چادر توزیع میوه عید به دلیل اینکه امکان ضدعفونی کردن آن ها وجود ندارد جلوگیری گردد.

اعتراض اصناف نسبت به دریافت نکردن پول نقد توسط بانک ها

رییس اتحادیه بنکداران خوزستان در ادامه این نشست اعلام کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا بانک ها پول نقد دریافت نمینمایند و بسیاری از اصناف در استان برای پرداخت چک های خود با مشکل روبرو شده اند.

سودمند گفت: از ستاد تنظیم بازار استان تقاضا داریم که برای حل این اصناف راهکاری را بیندیشند.

وی اضافه نمود: همچنین در چند روز اخیر از ورود خودروهای حمل کالا به شهرستان ها و فعالیت ویزیتورها در بنکداران و بعضی از شهرستان ها جلوگیری شده است .

رییس اتحادیه بنکداران استان اعلام کرد: از ستاد تنظیم بازار استان تقاضا داریم که با پلیس راه و فرمانداران رایزنی نمایند تا مانع ورود خودوهای حمل کالا به درون شهرستان ها نشوند.

وی گفت: بعضی بنکداران به دلیل این شرایط تقاضای تعطیل کردن را دادند که مخالفت کردیم.

هشدار به کاهش عرضه مرغ در بازار خوزستان از اردیبهشت سال آینده

مدیرکل دامپزشکی خوزستان در ادامه این نشست اعلام کرد: در دی و بهمن ماه سال جاری میزان جوجه ریزی به ترتیب به منفی 2 درصد و منفی 16 درصد نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته رسید ،آرامشی که در حال حاضر در بازار وجود دارد به دلیل جوجه ریزی در آذر ماه است.

مصطفی کنارکوهی اضافه نمود: به دلیل کاهش جوجه ریزی در دی و بهمن ماه سال جاری با کمبود عرضه مرغ در بازار استان از اردیبهشت ماه به سال آینده به بعد و در ماه رمضان خواهیم بود.

وی با اشاره به عوامل تاثر گذار در کاهش جوجه ریزی ادامه داد: افزایش قیمت جوجه یک روزه و افزایش قیمت نهاده ها و در ماه های اخیر بحث کرونا در کاهش میزان جوجه ریزی تاثیر داشته است.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: ایرنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17270

به "خبرنگاران واردات میوه از مناطق پرخطر به خوزستان ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واردات میوه از مناطق پرخطر به خوزستان ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید