خبرنگاران کرونا در مازندران جان کاردان بهداشت را گرفت

به گزارش شیوا مارکت، ساری - خبرنگاران - آریا سیگارودی کاردان فداکار بهداشت شهرستان ساری که از شروع شیوع کرونا در مازندران سرگرم خدمت رسانی به افراد مبتلا به این بیماری بود خاتمه پس از ابتلا به آن جان باخت.

خبرنگاران کرونا در مازندران جان کاردان بهداشت را گرفت

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، آریا سیگارودی که از 11 فروردین ماه امسال به دلیل مشکل حاد تنفسی ناشی از ویروس کرونا در یکی از بیمارستان های استان بستری بود، روز گذشته به جمع شهدای سلامت استان پیوست.

سیگارودی ششمین نفر از کادر درمانی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران است که هنگام خدمت رسانی به بیماران کرونایی به این بیماری دچار شد و به شهادت رسید.

حسن مکرمی رستمی مدیر نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی و آرایشی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران نخستین شهید سلامت استان بود که 22 اسفند ماه به جمع شهدای سلامت کشور پیوست.

دانشگاه علوم پزشکی بابل که مستقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران فعالیت دارد هم تا به امروز دستکم هفت تن از کادر درمانیش را به خاطر ابتلا به کرونا از دست داده است.

بیماری کرونا در مازندران نخستین بار با شناسایی 2 فرد مبتلا که سفری به قم داشتند از سوی دانشگاه علوم پزشکی بابل رسانه ای شد. فرایند شیوع این بیماری در اواخر اسفند ماه سال گذشته به نقطه پیک رسید و از سوم فروردین هم کاهشی شد که همچنان ادامه دارد.

طبق آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران در 24 منتهی به روز سه شنبه 19 فروردین 129 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان وابسته به این دانشگاه در استان بستری شدند و در همین مدت نیز 141 بیمار پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شدند.

هم اکنون 716 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در حوزه مدیریت دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران بستری هستند.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: ایرنا
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18402

به "خبرنگاران کرونا در مازندران جان کاردان بهداشت را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا در مازندران جان کاردان بهداشت را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید