خبرنگار فوتبال اسپانیا: نکونام بهترین بازیکن چند فصل اوساسونا و شجاعی بسیار بااستعداد بود

به گزارش شیوا مارکت، سید لو، خبرنگار فوتبال اسپانیا در مصاحبه با سایت AFC از دو بازیکن ایرانی پیشین تیم فوتبال اوساسونای اسپانیا تمجید کرد.

خبرنگار فوتبال اسپانیا: نکونام بهترین بازیکن چند فصل اوساسونا و شجاعی بسیار بااستعداد بود

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا روز گذشته (جمعه)، نظرسنجی انتخاب بهترین بازیکن آسیایی تاریخ مسابقات فوتبال لالیگا را به نظرسنجی کاربران گذشت که جواد نکونام و مسعود شجاعی، دو بازیکن ایرانی پیشین تیم اوساسونای اسپانیا هم در میان این گزینه ها هستند.

AFC امروز با سید لو، خبرنگار انگلیسی فوتبال اسپانیا درباره این گزینه ها گفت وگو کرد. لو درخصوص نکونام و شجاعی گفت: تیم شهر پمپلونا، سه نامزد در این نظرسنجی دارد و نقشی کلیدی برای بازیکنان آسیایی ایفا کرده است. اوساسونا باشگاهی است که هواداران نقش مهمی در آن ایفا می کنند و به همین خاطر، حس نزدیکی، اجتماعی و شناخت از یکدیگر وجود دارد.

وی در ادامه افزود: اگر بازیکنان بتوانند با این حس ارتباط برقرار کنند، در موقعیت بسیار قدرتمندی برای موفقیت هستند. اوساسونا باشگاه کوچکتری است که انتظارات و فشارها در آن کمتر است. ذهنیتی در آنجا وجود دارد که این باشگاه با سایر باشگاه های اسپانیا متفاوت است و بنابرین، نگرشی متفاوتی برای بازیکنان خارجی خود دارد؛ به خصوص کسانی که می خواهند با اجتماع نزدیک باشند.

این خبرنگار شرح داد: اگر یک بازیکن خارجی تازه وارد خوب بازی نکند، تیم را ترک خواهد کرد و اگر عملکرد خوبی داشته باشد، به تیم های بزرگتری می رود، حتی اگر او معمولی باشد، یک سال به بطالت بازی می کند و سپس از تیم جدا می شود. نکته قابل توجه درباره جواد نکونام این است که او مدت زیادی در اوساسونا ماند. تداوم حضور نکونام به شما می گوید که او در تیم این ارتباط لازم را داشت و باشگاهی را پیدا کرد که توانست در آن نمایش خوبی داشته باشد اما این بازیکن فقط با مردم نزدیک نبود و مدتی به صورت بی فایده در تیم نماند. او بازیکن بسیار خوبی بود و واقعاً خوب بازی می کرد. نکونام حداقل دو یا سه فصل، بهترین بازیکن اوساسونا بود.

لو با تمجید از مسعود شجاعی گفت: شجاعی نسبت به هموطن خود بازیکن دفاعی تری بود، اما بسیار بااستعداد که مدتی در اوساسونا ماند. آنها دو شخصیت در سطح بین المللی برای کشور خود بودند و چند فصل در لالیگا به میدان رفتند. همچنین شاید سر و صدای زیادی درباره این دو بازیکن در آن زمان در لالیگا ایجاد نشد. اگر شما از مردم پمپلونا بپرسید، علاقه بسیار زیادی میان آنها و آنچه که نکونام و شجاعی در باشگاه به دست آوردند، ایجاد شده است.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20716

به "خبرنگار فوتبال اسپانیا: نکونام بهترین بازیکن چند فصل اوساسونا و شجاعی بسیار بااستعداد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگار فوتبال اسپانیا: نکونام بهترین بازیکن چند فصل اوساسونا و شجاعی بسیار بااستعداد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید