خبر خوش نوبخت برای بازنشستگان ، افزایش حقوق بازنشستگان از فروردین اعمال می گردد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش تجارت نیوز، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و معاون رئیس جمهور پس از نشست با نمایندگان صندوق های بازنشستگی در پخش زنده از صفحه اینستاگرام شخصی خود گفت: در این جلسه بیش از 20 تشکل و کانون بازنشستگی بودند که به طور متناسب از هر وزارتخانه یک نفر به عنوان نماینده در این جلسه حضور داشتند.

خبر خوش نوبخت برای بازنشستگان ، افزایش حقوق بازنشستگان از فروردین اعمال می گردد

وی اضافه کرد: هدف از این جلسه این بود که حال که قرار است گام بلندی برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان انجام گردد، نظرات مختلفی را پذیرا باشیم تا بتوانیم این 10 هزار میلیارد تومان را با فرمول و ترتیب عادلانه این توزیع کنیم.

نوبخت تاکید نمود: از سال 92 کوشش شد تا با تناسب با نرخ تورم بتوانیم حقوق بازنشستگان را افزایش دهیم. مقرر شد تصمیمات جلسه عصر امروز با نمایندگان بازنشستگی به گونه ای تنظیم گردد تا افزایش حقوق ها در فیش واریزی فروردین سال جاری تعیین گردد. 4 کارگروه تخصصی تشکیل شد تا مزایا و امتیازات این گروه تعیین گردد. اولین کارگروه تعیین کرد که دولت، سازمان اداری استخدامی و سازمان برنامه و بودجه منابع را تامین نمایند و مسئولان این نهاد ها بحث پرداخت را انجام دهند تا در فیش حقوقی فروردین آن ها ظاهر گردد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به بحث بهداشت و درمان بازنشستگان در کشور اشاره نمود و گفت: کمیته دیگری موظف شد تا در موضوع بهداشت و درمان بازنشستگان دست به کار گردد. کمیته دیگر به مباحث امکانات رفاهی ورود خواهد نمود.

این مقام مسئول در ادامه بیان نمود: سازمان برنامه و بودجه در سال تشکیل دولت دوازدهم بودجه بازنشستگی را 22 هزار میلیارد تومان را تحویل گرفتیم و هم اکنون 111 هزار میلیارد تومان است. هیچگاه برای بازنشستگان بودجه کم نمی آوریم. جز 2 بند ط ماده 28 بودجه به سازمان برنامه اجازه افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان را می دهد.

وی اضافه کرد: ایثارگران، بازنشستگان و آموزش و پرورش از جمله دستگاه هایی هستند که بودجه آن ها صد در صد محقق شد.

نوبخت به رتبه بندی معلمان مناطق جنگی اشاره نمود و گفت: به جهت اهمیت موضوع کمیته ویژه از نیروهای مسلح تشکیل داده ایم و قرار شد این افراد مباحث را جمع آوری نموده و برای ما بیاورند و روز شنبه برای آنها تصمیم خواهیم گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از نحوه محاسبه افزایش حقوق بازنشستگان اشاره نمود و گفت: کانون های بازنشستگی با تصمیم کلی مسئول تقسیم بندی ها و رتبه بندی ها برای افزایش حقوق ها هستند.

وی گفت: تفاوت عمده ای بین هیات علمی دانشگاه ها با دانشگاه های علوم پزشکی ها وجود داشت. معتقد بودم که ما بر اساس مدارک تحصیلی و سنوات باید افزایش دهیم. طی یک بخشنامه به وزارت علوم اعلام کردم که تبعیص بین حقوق اعضا دانشگاه ها باید بر طرف گردد.

نوبخت با اشاره به بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: بحث این بازنشستگان محترم به وزارت تعاون, کار و رفاه اجتماعی است و ما نیز آمادگی ورود خواهیم داشت.

خبر خوش برای جانبازان در راه است

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از خبر خوشی برای قشر جانباز در فروردین ماه اطلاع داد و گفت: حکم قانونی در تبصره 12 قانون بودجه وجود دارد که حقوق افراد از 2 میلیون و 400 هزار تا 5 میلیون و 400 هزار تومان برای کارمندان افزایش خواهد داشت.

وی با اشاره به کادر درمانی و پرستاران گفت: راجع افزایش 50 درصد امتیازات فصل دهم کادر درمان هم استفاده خواهند کرد. همچنین فرهنگیان نیز از 2 مرحله برای رتبه بندی فرهنگیان استفاده کردیم و یک گام هم از وزارتخانه جلوتر عمل کردیم. بعد از بحث 50 درصد امتیاز فصل دهم آموزش و پرورش هم از این قانون استفاده کردند.

نوبخت بیان نمود: از نظر ما افزایش قابل توجه و مناسبی برای فرهنگیان اتفاق افتاده است.

منبع: خبرنگاران

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18036

به "خبر خوش نوبخت برای بازنشستگان ، افزایش حقوق بازنشستگان از فروردین اعمال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش نوبخت برای بازنشستگان ، افزایش حقوق بازنشستگان از فروردین اعمال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید