دادستان مسلمان مینه سوتا مسوول پرونده سیاهپوست کشته شده

به گزارش شیوا مارکت، الیسون نخستین مسلمانی است که توانسته در آمریکا به یک سِمت ایالتی انتخاب شود. او همچنین نخستین مسلمانی است که در کنگره ایالات متحده انتخاب شده است.

دادستان مسلمان مینه سوتا مسوول پرونده سیاهپوست کشته شده

با کشته شدن جورج فلوید به دست یک افسر سفیدپوست آمریکایی و آغاز موجی از اعتراضات در سراسر ایالات متحده، دادستان کل مسلمان مینیاپولیس مسوول رهبری تحقیقات و پیگرد قضایی علیه این افسر خاطی شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه سی بی اس نیوز، تیم والز، فرماندار مینه سوتا از حضور کیت الیسون، دادستان کل مینیاپولیس در پرونده قتل جورج فلوید و رهبری تیم تحقیقات و پیگرد از سوی او خبر داده است.

الیسون نخستین مسلمانی است که توانسته در آمریکا به یک سِمت ایالتی انتخاب شود. او همچنین نخستین مسلمانی است که در کنگره ایالات متحده انتخاب شده است.

از زمان مرگ جورج فلوید شماری از شهرهای ایالات متحده صحنه اعتراضات شدید بوده است. مخالفان می گویند مرگ فلوید نمونه ای از رویه تبعیض آمیز پلیس آمریکا با سیاه پوستان است.

درک شووین، افسر سابق پلیس در مینیاپولیس آمریکا که به قتل درجه سه متهم شده و در بازداشت به سر می برد، یکشنبه 31 مه به زندان فوق امنیتی اوک پارک هایتس در مینه سوتا منتقل شد.

به گزارش فاکس نیوز پل شنل، کمیسر اداره اقدامات تنبیهی دادگستری فدرال آمریکا، گفته است که شووین در ابتدا یکشنبه در زندان رامسی کاونتی با قتل درجه سه تفهیم اتهام شده و سپس به زندان فوق امنیتی اوک پارک هایتس منتقل شده است. این مرکز تنها زندان ایالتی است که به لحاظ برخورداری از اقدامات فوق حفاظتی با درجه 5 طبقه بندی شده است.

به گزارش رسانه های آمریکا، درک شووین در زندان قبلی به صورت پیوسته تحت نظر قرار داشت تا دست به خودکشی نزند. همچنین پیش از انتقال در سلولی مجزا نگهداری می شد و نگهبانان هر 15 دقیقه او را چک می کردند.

پس از انتشار تصاویری از لحظات بازداشت منجر به مرگ سیاهپوستی 46 ساله به نام جورج فلوید از سوی پلیس در مینیاپولیس، اعتراض و ناآرامی های گسترده ای در شماری از ایالت های آمریکا آغاز شد.

در تصاویر منتشر شده از لحظات مرگ فلوید، یک مامور پلیس که بعدا معین شد درک شووین نام دارد در حال فشار دادن زانوی خود بر روی گردن او دیده می شود. این مامور به همراه سه مامور دیگر که در بازداشت منجر به قتل جورج فلوید نقش داشتند از کار اخراج شده و تحت بازپرسی قرار دارند.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: عصر ایران
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20584

به "دادستان مسلمان مینه سوتا مسوول پرونده سیاهپوست کشته شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادستان مسلمان مینه سوتا مسوول پرونده سیاهپوست کشته شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید