دانشگاه بیرجند در جمع دانشگاه های برتر دنیا

به گزارش شیوا مارکت، دانشگاه بیرجند بر اساس جدیدترین رتبه بندی تایمز 2020 در جمع دانشگاه های برتر جهان در حوزه علوم فیزیکی نهاده شد.

دانشگاه بیرجند در جمع دانشگاه های برتر دنیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه بیرجند، براساس تازه ترین رتبه بندی مؤسسه تایمز2020 نام دانشگاه بیرجند در جمع دانشگاه های برتر دنیا در حوزه علوم فیزیکی نهاده شد.

تازه ترین رتبه بندی تایمز در سال 2020 نشان می دهد 31 دانشگاه ایرانی در شاخه علمی علوم فیزیکی در جمع برترین های دنیا قرار دارند.

بر اساس این رتبه بندی، دانشگاه بیرجند با کسب رتبه 21 در بین دانشگاه های کشور و رتبه دنیای 801+ در حوزه علوم فیزیکی در جمع برترین های این رشته در دنیا نهاده شد.

در این رتبه بندی دانشگاه بیرجند توانست بالاتر از دانشگاه های اصفهان، خوارزمی، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و باهنر کرمان قرار گیرد.

ارزیابی حوزه علوم فیزیکی در 13 شاخص عملکردی از جمله شیمی، فیزیک و نجوم، علوم زمین و دریا، ریاضیات و آمار و زمین شناسی مورد آنالیز نهاده شده است.

دانشگاه پرینستون از آمریکا، مؤسسه فناوری کالیفرنیا از آمریکا، دانشگاه کمبریج از انگلستان، دانشگاه استانفورد از آمریکا، دانشگاه هاروارد از آمریکا، مؤسسه فناوری ماساچوست MIT از آمریکا، دانشگاه آکسفورد از انگلستان، مؤسسه فناوری زوریخ سوئیس، دانشگاه کالیفرنیا برکلی از آمریکا، دانشگاه شیکاگو از آمریکا جزء، 10 دانشگاه برتر دنیا در رده بندی تایمز 2020 حوزه علوم فیزیکی نهاده شده اند.

این رتبه بندی شامل یک هزار و 54 دانشگاه است و سال گذشته تعداد 963 دانشگاه از سوی این مؤسسه معتبر بین المللی مورد ارزیابی نهاده شد.

سیستم رتبه بندی دانشگاه ها و مؤسسه های آموزش عالی تایمز، یکی از مشهورترین نظام های رتبه بندی بین المللی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی است. این رتبه بندی اولین بار در سال 2004 با همکاری تایمز و کیواس منتشر شد. این همکاری تا

سال 2010 تحت عنوان رتبه بندی تایمز کیواس ادامه داشت. در سال 2010 تایمز همکاری خود با کیواس را قطع نموده و قرارداد همکاری را با مؤسسه تامسون رویترز امضاء کرد. در سال 2010 روش شناسی جدیدی برای این رتبه بندی ارائه شد که در سال 2011 در این روش شناسی تغییرهای زیادی انجام شد.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13766

به "دانشگاه بیرجند در جمع دانشگاه های برتر دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه بیرجند در جمع دانشگاه های برتر دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید