دانشگاه علمی کاربردی بر اساس نیاز جامعه رشته های خود را تغییر می دهد

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران/آذربایجان شرقی رئیس دانشگاه علمی کاربردی کشور با اعلام اینکه دانشگاه علمی کاربردی بر اساس نیاز جامعه رشته های خود را تغییر می دهد، گفت: حدود 14 هزار کد رشته در کشور داشتیم که به جز 5000 مورد، بقیه را حذف کردیم و این نشانگر حرکت متناسب با هدف جامعه است.

دانشگاه علمی کاربردی بر اساس نیاز جامعه رشته های خود را تغییر می دهد

دکتر محمد حسین امید در دومین جشن دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی، اظهار کرد: بزرگ ترین هدف از ایجاد این دانشگاه، تربیت کسانی است که مهارت لازم و توانایی ایجاد شغل را داشته باشند.

وی اضافه کرد: دانشگاه علمی کاربردی، دانشگاهی انعطاف پذیر و پویایی است، چرا که هر ساله رشته های این دانشگاه متناسب با نیاز جامعه تغییر می کند.

وی گفت: در دانشگاه جامع علمی کاربردی سعی داریم که کارفرما تربیت کنیم تا کارمند؛ چرا که تمام کسانی در این دانشگاه آموزش می بینند از مهارت های لازم در هر زمینه برخوردار هستند.

امید با بیان اینکه این دانشگاه جامع علمی کاربردی، اظهار کرد: از حدود 5000 کد رشته محل، 1000 کد رشته در کشور منسوخ شده و بنابر شرایط جامعه تغییر پیدا می کند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی کشور با اشاره به وجود 8000 کد رشته این دانشگاه، اعلام نمود: این دانشگاه با انواع شرکت های بزرگ خصوصی تفاهم نامه ای برای ایجاد مهارت جهت اشتغال در این شرکت ها امضا کرده که امیدواریم موثر باشد.

امید در پایان اعلام نمود: آمادگی داریم نیروهایی با مهارت کامل متناسب با نیاز استان تربیت کرده و وارد بازار کار کنیم.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14401

به "دانشگاه علمی کاربردی بر اساس نیاز جامعه رشته های خود را تغییر می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه علمی کاربردی بر اساس نیاز جامعه رشته های خود را تغییر می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید