دانشگاه های علوم پزشکی موظف به ایجاد و تجهیز نمازخانه شدند

به گزارش شیوا مارکت، دانشگاه های علوم پزشکی موظف به ایجاد و تجهیز نمازخانه­ در بیمارستان ها، مراکز بهداشتی و خوابگاه های دانشجویی فاقد نمازخانه شدند.

دانشگاه های علوم پزشکی موظف به ایجاد و تجهیز نمازخانه شدند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، بنابر درخواست سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و با دستور سعید نمکی وزیر بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی موظف به ایجاد و تجهیز نمازخانه­ در بیمارستان ها، مراکز بهداشتی و خوابگاه های دانشجویی فاقد نمازخانه شدند.

در پی درخواست معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت مبنی بر ایجاد و تجهیز نمازخانه­ در بیمارستان ها، مراکز بهداشتی و خوابگاه های دانشجویی فاقد نمازخانه، وزیر بهداشت در طی نامه ای از معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت خواست تا در این خصوص اقدام لازم صورت پذیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت نیز معاونان توسعه مدیریت و منابع دانشگاه های علوم پزشکی، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی و تجهیزات پزشکی کشور و سرپرست امور مهندسی و فناوری های نوین سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی وزارت راه و شهرسازی را موظف کرد فضا هایی مناسب جهت نمازخانه در بیمارستان ها، مراکز بهداشتی، درمانی و خوابگاه های دانشجویی ایجاد نمایند.

بنابر این دستور دانشگاه های علوم پزشکی موظف شدند فضای مناسبی جهت جانمایی نمازخانه، در مرحله طراحی نقشه ­ها و ساخت ساختمان­ های تحت پوشش را در دستور کار قرار دهند، همچنین در مورد ساختمان ­های موجود، در صورتی که به دلایل مختلف، تغییر کاربری در نمازخانه های بیمارستان­ ها، خوابگاه ­های دانشجویی و... صورت گرفته است و یا فضا های موجودی که از کیفیت مناسبی برخوردار نیست، نسبت به استفاده مجدد از فضا تحت عنوان نمازخانه و نیز بهبود کیفیت فضا های موجود اقدام نمایند.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12004

به "دانشگاه های علوم پزشکی موظف به ایجاد و تجهیز نمازخانه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه های علوم پزشکی موظف به ایجاد و تجهیز نمازخانه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید