دانشگاه پیغام نور باید به دانشگاه چابک و با مهارت تبدیل گردد

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، محمدرضا زمانی عصر پنج شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: دانشگاه پیغام نور بزرگترین دانشگاه دولتی کشور است که بیش از 400 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی، ارشد و دکترا در حدود 500 مرکز و واحد این دانشگاه در سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه پیغام نور باید به دانشگاه چابک و با مهارت تبدیل گردد

وی ادامه داد: چهار هزار عضو هیات علمی در رشته های مختلف و 10 هزار پرسنل پشتیبان در این دانشگاه مشغول هستند.

زمانی با اشاره به اینکه این دانشگاه در بیش از 50 کشور مختلف، واحد و نمایندگی دارد، گفت: یکی از ویژگی های خاص این دانشگاه، سیستم آموزشی آن است که طبق اساسنامه شیوه آموزشی این دانشگاه، روش نیمه حضوری و همچنین غیر حضوری است.

رئیس دانشگاه پیغام نور ادامه داد: محتواهای درسی که برای دانشجویان این دانشگاه در مراکز مختلف ارائه می گردد، مشابه هم است و به عبارتی دانشجویان شهرهای مختلف یک نوع محتوای درسی را در واحدها می گذرانند.

وی اضافه نمود: امتحانات آخر ترم این دانشگاه به صورت متمرکز و همزمان در کل کشور برگزار گردیده و در انتها سال برای سه میلیون دانشجو به صورت همزمان چه در داخل و چه خارج از کشور آزمون برگزار می نمایند.

زمانی با اشاره به سیاست های دانشگاه مبتی بر تمرکززدایی از سازمان مرکزی گفت: کوشش داریم تا با اعمال این سیاست ها، سازمان مرکزی یک سازمان کوچک ولی چابک، سیاست گذار و برنامه ریز باشد.

رئیس دانشگاه پیغام نور ادامه داد: قرار است تمامی مراکز را تحت فرمول خاص سازماندهی کنیم که تغییر ماموریت برای برخی مراکز را به دنبال خواهد داشت تا تعداد کمتر از 500 مرکز داشته باشیم که هویت علمی دارند.

وی همچنین از ساماندهی رشته های این دانشگاه اطلاع داد و گفت: کوشش می کنیم طی یک عملیات ساماندهی، تعداد رشته ها را کاهش و در عوض رشته هایی که حکم بین رشته ای را دارند، ترویج کنیم.

زمانی ادامه داد: طی برنامه دو ساله با تغییراتی در محورهای مختلف کوشش می کنیم تا دانشگاهی چابک و مهارت دار ایجاد کنیم.

رئیس دانشگاه پیغام نور با اشاره به تسهیلات ارائه گردیده برای دانشجویان این دانشگاه گفت: انلاین کردن سفارش کتب توسط دانشجویان با تخفیف 20 درصدی یکی از اقدامات انجام گردیده است تا از اول مهر دسترسی دانشجویان به منابع به شکل آنلاین باشد، از سوی دیگر توافق با یک شرکت خصوصی برای ارائه اینترنت با تخفیف به دانشجویان از دیگر تسهیلات خواهد بود.

وی همچنین از ایجاد آزمایشگاه های مجهز در واحدهای پیغام نور اطلاع داد و گفت: یک آزمایشگاه ملی پیغام نور با دستگاه های بسیار مجهز در تهران ایجاد نموده ایم، از سوی دیگر ایجاد آزمایشگاه های تخصصی در مناطق برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا از دیگر امکانات ایجاد گردیده است.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 639

به "دانشگاه پیغام نور باید به دانشگاه چابک و با مهارت تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه پیغام نور باید به دانشگاه چابک و با مهارت تبدیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید