دختران مکانیک در تهران

به گزارش شیوا مارکت، کیانا یاراحمدی، 31 سال دارد و مدرک کارشناسی خود در رشته حقوق گرفته است. اما او اکنون به عنوان مکانیک در مرکز تهران کار می نماید.

دختران مکانیک در تهران

به گزارش خبرنگاران، خانم یاراحمدی شغلش را رها کرد و همراه با دوست نزدیکش نیلوفر فرهمند چهار سال قبل در یک گاراژ کوچک داوطلبانه مکانیکی را یاد گرفتند. او اکنون در شمال تهران در اتوتکنیک کار می نماید. آرزو دارد که به خارج برود و بیشتر یاد بگیرد، تجربه و دانش را یک روز به ایران بیاورد و با زنان دیگر مرکز اتوتکنیک خودش را داشته باشد.

شغل مکانیکی برای زنان در ایران شغل مردانه تلقی می گردد. کیانا یاراحمدی می گوید که در ابتدا با مسائل زیادی روبرو بودند، ولی در نهایت این تابو را شکستند. اکنون زنان زیادی هستند که می خواهند مکانیک شوند و از آنان مشاوره می خواهند.

وی گفته که انتظار برخورد محترمانه را از طرف مردم نداشته، ولی حتی افراد مذهبی آنان را تشویق نموده اند. نیلوفر فرهمند و کیانا یاراحمدی تمام دوره های مکانیکی را که در ایران وجود دارد، دیده اند. اما آن ها آن را بسنده نمی دانند، می خواهند به خارج بروند و این کار را به صورت حرفه ای یاد بگیرند.

نیلوفر فرهمند نیز 31 سال دارد. او مدرک کارشناسی خود را در رشته طراحی گرافیک گرفته و اکنون به عنوان مکانیک در کارگاه بنز کار می نماید.

وی اکنون زبان آلمانی می آموزد تا به آرزوهایش که کار در کارخانه بنز در آلمان باشد، برسد.

به گفته او در ابتدا مکانیک ها او را به عنوان مکانیک قبول نداشت، ولی اندک اندک کار او را پذیرفتند. اکنون خیلی از مکانیک های مرد از آنان مشورت می گیرند.

فرهمند می گوید که تحریم های ایران بر کارشان تاثیر گذاشته و گیر آوردن مواد دسته اول در ایران سخت شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 30 تیر 1401 بروزرسانی: 30 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29919

به "دختران مکانیک در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دختران مکانیک در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید