درباره گلکسی نوت 20 و نوت 20 پلاس، اولترا چه می دانیم؟

به گزارش شیوا مارکت، در این مطلب به بررسی آنچه که درباره گلکسی نوت 20 و نوت 20 پلاس/اولترا سامسونگ می دانیم می پردازیم تا ببینیم با توجه به شایعات و اخبارهای گوناگون پیرامون این سری، غول کره ای چه برنامه ای برای آخرین پرچم داران خود در سال 2020 دارد.

درباره گلکسی نوت 20 و نوت 20 پلاس، اولترا چه می دانیم؟

در نیمه دوم سال 2020 گوشی های زیادی راهی بازار می شوند که یکی از هیجان انگیزترین آن ها گلکسی نوت 20 و برادر بزرگ ترش یعنی گلکسی نوت 20 پلاس است. تا به امروز در رابطه با این گوشی ها خبرها و شایعات زیادی را شنیدیم اما مسئله ای که هنوز در حد یک معمای پیچیده باقی مانده، وجود یا عدم وجود گلکسی نوت 20 اولترا است.

اخیرا شنیده بودیم سامسونگ قصد ندارد مدل پلاس را راهی بازار کند و فقط نوت 20 و نوت 20 اولترا را شاهد خواهیم بود. برخی ها نیز به وجود سه مدل اشاره کردند و خب در این بین هنوز هیچ چیز به صورت رسمی معین نشده. هنوز نمی دانیم آیا مدل اولترا وجود دارد یا خیر و اگر قرار به تولید آن باشد، چه چیزی آن را منحصر بفرد می کند؟

سامسونگ برای اولین بار با سری اس 20، از محصولی با پسوند اولترا رونمایی کرد. به نسبت گلکسی اس 20 پلاس، مدل اولترا واقعا قدرتمندتر و بهتر است. چه از نظر اندازه نمایشگر و چه از نظر کیفیت دوربین و حتی در مدلی هم حافظه رم. اما خب اگر قرار بر وجود گلکسی نوت 20 اولترا به عنوان گوشی سوم باشد، نباید انتظار تفاوت زیادی بین آن و مدل پلاس داشته باشیم.

اما با توجه به آخرین شایعات و خبرها که درباره گلکسی نوت 20 و نوت 20 پلاس منتشر شده، تصمیم گرفتیم محتمل ترین ها را کنار هم قرار داده تا ببینیم سامسونگ چه برنامه ای برای آینده دارد و نوت های جدید قرار است با چه قابلیت هایی راهی بازار شوند. لازم به ذکر است درباره گلکسی نوت 20 اولترا و احتمال وجود آن هنوز هیچ خبر قطعی در اختیار نداریم.

قیمت و تاریخ عرضه

سامسونگ معمولا گلکسی نوت ها را در ماه آگوست هر سال راهی بازار می کند و دلیل خاصی هم ندارد امسال این تاریخ با تاخیر روبرو شود. حتی سری گلکسی اس 20 هم در اوج شیوع کرونا رونمایی شدند و بعید به نظر می رسد حالا که شرایط کمی بهتر شده، تغییری در زمان عرضه این محصولات ببینیم.

با توجه به خبری که اخیرا منتشر شده، ظاهرا سامسونگ تاریخ دقیق برگزاری رویداد آنلاین خود را 5 آگوست (15 مرداد) در نظر دارد. همین منبع نیز ادعا می کند در این رویداد، گلکسی فولد 2، گلکسی واچ اکتیو 2 و گلکسی تب اس 7 در کنار کهکشانی های سری نوت رونمایی می شوند.

در رابط با قیمت اما سخت است پیش بینی خاصی انجام دهیم. در شرایطی قرار داریم که اصلا معین نیست دو مدل قرار است راهی بازار شود یا سه مدل. به همین خاطر پیش بینی قیمت کمی غیر ممکن می شود. اما با نگاهی به سری قبل، شاید بتوان حدس هایی زد. گلکسی نوت 10 در 6 مدل و با قیمت های زیر راهی بازار شد.

  • گلکسی نوت 10 با 8 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی: 949 دلار
  • گلکسی نوت 10 5G منحصرا برای بازار کره: 1049 دلار
  • گلکسی نوت 10 پلاس با 12 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی: 1099 دلار
  • گلکسی نوت 10 پلاس با 12 گیگابایت رم و 512 گیگابایت حافظه داخلی: 1199 دلار
  • گلکسی نوت 10 پلاس 5G با 12 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی: 1299 دلار
  • گلکسی نوت 10 پلاس 5G با 12 گیگابایت رم و 512 گیگابایت حافظه داخلی: 1399 دلار

از آن جایی که سری نوت 20 قرار است با پردازنده گران تر و قدرتمندتر اسنپدراگون 865 راهی بازار شوند، هم مدل استاندارد و هم مدل پلاس یا اولترا به اینترنت 5G مجهز خواهند شد. بنابراین اگر بخواهیم به این برچسب قیمتی تکیه کنیم، به احتمال فراوان سری جدید با قیمت پایه 1000 تا 1100 دلار برای مدل استاندارد و 1200 دلار برای مدل پلاس/اولترا عرضه می شوند.

تاریخ احتمالی معرفی گلکسی نوت 20 فاش شد

گلکسی نوت 20؛ طراحی و اندازه نمایشگر

اخیرا تصویری از قاب محافظ گلکسی نوت 20 و نوت 20 پلاس منتشر شد که نشان می داد نمایشگر این دو گوشی قرار است به چه صورتی طراحی شود. با توجه به قاب، دیده بودیم نمایشگر مدل استاندارد به صورت تخت و بدون هیچگونه خمیدگی طراحی خواهد شد اما برای مدل بزرگ تر خمیدگی کمی را شاهد هستیم.

سامسونگ معمولا گوشی های بالارده خود را با نمایشگر خمیده راهی بازار می کرد و اینکه می بینیم پرچم داری از سری نوت قرار است چنین ویژگی نداشته باشد کمی عجیب است. هرچند نمایشگر تخت برای بسیاری ها بهتر و قابل اطمینان تر است.

شما عزیزان می توانید در زیر، تمام تصاویری را که از قاب محافظ این دو گوشی منتشر شده تماشا کنید.

همچنین برای هر دو مدل همان ماژول های مربعی شکل بزرگ دوربین را شاهد خواهیم بود که البته برای مدل پلاس این ماژول بزرگ تر است. روی پنل جلویی هم بعید به نظر می رسد سامسونگ تغییر خاصی را به نسبت سری اس 20 در نظر داشته باشد و احتمالا دوربین سلفی در همان جای همیشگی قرار می گیرد.

با توجه به تصاویر دیگری هم که از این دو گوشی منتشر شده، احتمالا سامسونگ تصمیمی را که برای سری نوت 10 گرفت و کلیدهای سخت افزاری را به سمت چپ برد، تغییر داده و این بار همه کلیدها را به راست می آورد. جز این ها، جزئیات بیشتری از طراحی این دو گوشی منتشر نشده و برای مطلع شدن از آن باید اندکی بیشتر منتظر بمانیم.

اما در رابطه با اندازه نمایشگر باید بگوییم سامسونگ تغییر خاصی را مد نظر ندارد. ظاهرا مدل استاندارد قرار است به بزرگی مدل پلاس سری اس 20 باشد و این یعنی 6.7 اینچ. برای مدل پلاس/اولترا نیز نمایشگر 6.9 اینچی در نظر گرفته می شود.

ظاهرا سامسونگ پشتیبانی از رفرش ریت 120 هرتز و فناوری LTPO را فقط به مدل پلاس می آورد و مدل استاندارد برای کاهش هزینه از چنین فناوری بهره نمی برد. هرچند شنیده می شود رفرش ریت 120 هرتز برای آن در نظر گرفته می شود چون وضوح تصویر آن +FHDخواهد بود و لذا هزینه زیادی را در پی ندارد.

در رابطه با LTPO هم باید بگوییم این فناوری به نمایشگر اجازه می دهد تا میزان رفرش ریت را بسته به نوع محتوا از 1 تا 120 هرتز تغییر دهد و این یعنی در مصرف انرژی به میزان بسیار زیادی صرفه جویی خواهد شد.

قاب محافظ گلکسی نوت 20 پلاس از نمایشگر خمیده آن خبر می دهد

معینات فنی گلکسی نوت 20

اولین چیزی که قطعا بین دو گوشی جدید سری نوت مشترک خواهد بود، پردازنده اسنپدراگون 865 و در نتیجه پشتیبانی از اینترنت 5G است. پیش تر با انتشار کد کرنل گلکسی اس 20 دیده بودیم نام رمز پردازنده بکار رفته در نوت 20، kona خواهد بود که در واقع این نام رمز جدیدترین پردازنده کوالکام است.

با توجه به این کد اما قرار شد مثل همیشه مدل های مجهز به اسنپدراگون در آمریکا عرضه شوند و با توجه به بازخوردهای منفی کاربران به اگزینوس 990 بکار رفته در سری اس 20، ظاهرا سامسونگ این بار از نسخه 992 پردازنده های اختصاصی خود بهره می برد که گفته می شود قدرتمندتر از سری قبل است.

سامسونگ برای رقابت با نسخه مجهز به کوالکام نماینده های خود نیاز به چیزی قدرتمندتر و بهتر از اگزینوس 990 داشت و اگر قرار باشد این شرکت فروش خوبی را تجربه کند، یا باید بازارهای دریافت کننده مدل مجهز به اسنپدراگون 865 را افزایش دهد و یا پردازنده اختصاصی خود را بهتر و قدرتمندتر طراحی کند.

با توجه به گزارش ZDNet کره، سامسونگ همین حالا هم آماده تولید انبوه چیپ های 5 نانومتری است که اگزینوس 992 نام گذاری می شوند. همانطور که می دانید، چیپ های کوچک تر علی رغم قدرت بالایی که دارند، باعث مصرف کمتر انرژی نیز می شوند.

اما سوالی که مطرح می شود این است که این شرکت معمولا هر سال سری اس و نوت را به یک مدل پردازنده مجهز می کند. اگر به خاطر داشته باشید، سال گذشته در حالی که اسنپدراگون 855 پلاس برای استفاده آماده بود و حتی رقبایی نظیر وان پلاس از آن برای پرچم دارهای خود استفاده کردند، سامسونگ ترجیح داد از همان اسنپدراگون 855 سری اس 10 در نوت 10 استفاده کند.

علاقه این شرکت به عرضه پرچم دارهایی با معینات سخت افزاری مشابه باعث شده در رابطه با صحت این ادعا که گلکسی نوت 20 به اگزینوس 992 مجهز می شود تردید کنیم. از طرفی گله و شکایت بسیار زیاد کاربران را هم نمی توان نادیده گرفت چون این مسئله می تواند آسیب جدی به سامسونگ وارد کند.

پرچم دارهای سامسونگ قطعا به گواهی ضد آب IP68 مجهز شده و حداقل 12 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی خواهند داشت. علاوه بر این ها، پشتیبانی از شارژر بی سیم، حسگر اثر انگشت درون صفحه و دوربین های چندگانه از دیگر معینات گلکسی ها هستند.

در سری نوت 10 دیده بودیم تنها مدل پلاس به اسلات کارت حافظه مجهز بود و اگر سامسونگ بخواهد همان رویه را در پیش بگیرد، گلکسی نوت 20 از چنین درگاهی بهره نخواهد برد. هرچند امیدواریم این اتفاق رخ دهد.

لازم به ذکر است جک 3.5 میلی متری نیز در هیچ یک از این دو سری وجود نخواهد داشت چون چند سالی هست که سامسونگ از تعبیه این درگاه در پرچم داران خود خودداری کرده.

با توجه به گزارش SamMobile، گلکسی نوت 20 از یک باتری 4300 میلی آمپر ساعتی بهره خواهد برد. این باتری قطعا از باتری 3500 میلی آمپر ساعتی بکار رفته در نوت 10 کیفیت بیشتری دارد اما با در نظر دریافت پشتیبانی از اینترنت 5G و نمایشگر 120 هرتزی، احتمالا از نظر عملکرد باز هم نتیجه مشابهی را شاهد خواهیم بود.

همین وب سایت از وجود باتری 5000 میلی آمپر ساعتی برای مدل پلاس خبر داد اما اخیرا با دریافت گواهی 3C توسط این گوشی ها، باتری 4500 میلی آمپر ساعتی را برای گلکسی نوت 20 پلاس شاهد بودیم و این با توجه به معینات سخت افزاری آن کمی عجیب است. خود این موضوع می تواند دلیلی باشد بر اینکه باور کنیم نسخه اولترا این گوشی ها با باتری 5000 میلی آمپر ساعتی نیز وجود خواهد داشت.

قابلیت جذاب ویوو X50 پرو که گلکسی نوت 20 شدیدا به آن نیازمند است

دوربین گلکسی نوت 20

با توجه به اطلاعاتی که اخیرا از یک منبع کره ای منتشر شد، مدل استاندارد گلکسی نوت 20 از دوربین اصلی 12 مگاپیکسلی به همراه دوربین تله فوتو 64 مگاپیکسلی و یک سنسور فوق عریض 12 مگاپیکسلی بهره می برد.

در طرف مقابل، گلکسی نوت 20 پلاس هم مجهز به دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی، تله فوتو 12 مگاپیکسلی، فوق عریض 12 مگاپیکسلی و سیستم فوکوس اتوماتیک لیزری است.

موسسه Ice Universe که منبع بسیار موثقی هم به حساب می آید در رابطه با معینات دوربین گلکسی نوت 20 پلاس چنین پستی را در توییتر منتشر کرد:

بنابراین ظاهرا دیگر قرار نیست بزرگ نمایی 100 برابری را در نوت 20 پلاس ببینیم و این میزان تنها به 50 برابر محدود می شود. البته انتظار می رود سامسونگ کیفیت بزرگ نمایی این گوشی را افزایش دهد.

دوربین سلفی زیر نمایشگر یک قدم به واقعیت نزدیک تر شد

رنگ بندی

با توجه به گزارشات اخیر، گلکسی نوت 20 در سه رنگ خاکستری، سبز و مسی راهی بازار می شود در حالی که نوت 20 پلاس تنها در دو رنگ مشکی و مسی در دسترس قرار خواهد گرفت.

اینطور که به نظر می رسد، سامسونگ قصد ندارد آن رنگ بندی زیبا و جذابی که در سری نوت 10 بکار برد را بار دیگر استفاده کند ولی خب می توان انتظار داشت بعد از عرضه آن ها نیز شاهد تولید مدل هایی با رنگ بندی جدید باشیم.

در حال حاضر درباره گلکسی نوت 20 اولترا اطلاعات زیادی نداریم اما این مطلب به محض دریافت خبرهای جدید درباره گلکسی نوت 20 و نوت 20 پلاس/اولترا بروزرسانی می شود.

منبع: androidauthority

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20702

به "درباره گلکسی نوت 20 و نوت 20 پلاس، اولترا چه می دانیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درباره گلکسی نوت 20 و نوت 20 پلاس، اولترا چه می دانیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید