درخواست نماینده ایران برای دسترسی جانبازان شیمیایی به دارو و تجهیزات پزشکی در پی شیوع کرونا

به گزارش شیوا مارکت، نماینده دائم ایران در سازمان منع سلاح های شیمیایی با اشاره به درگذشت تعدادی از جانبازان شیمیایی بر اثر کرونا، خواهان یاری مدیرکل این سازمان برای دسترسی مصدومان این سلاح ها به دارو، درمان و تجهیزات پزشکی شد.

درخواست نماینده ایران برای دسترسی جانبازان شیمیایی به دارو و تجهیزات پزشکی در پی شیوع کرونا

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، علیرضا کاظمی ابدی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان منع سلاح های شیمیایی در هلند، روز چهارشنبه 29 اسفند ماه با ارسال یادداشتی به مدیرکل این سازمان، ضمن اشاره به شیوع ویروس کرونا در دنیا از جمله در ایران و همچنین درگذشت تعدادی از جانبازان سلاح های شیمیایی کشورمان به دلیل ابتلا به این ویروس، تاکید نمود که اعمال تحریم های یکجانبه از سوی آمریکا باعث شده است تا دسترسی جانبازان شیمیایی به دارو و درمان مورد احتیاج با محدودیت و مسائل جدی روبرو گردد.

وی خواهان تسریع در کوشش های مدیرکل سازمان برای یاری به دسترسی مصدومان سلاح های شیمیایی به دارو، درمان و تجهیزات پزشکی لازم شد.

بیش از 70 هزار مصدوم و جانباز سلا ح های شیمیایی در جمهوری اسلامی ایران که از بیماری های تنفسی رنج می برند٬ به دلیل موانع و مسائل ناشی از تحریم های غیرانسانی از دسترسی به دارو و درمان های لازم محروم هستند.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17515

به "درخواست نماینده ایران برای دسترسی جانبازان شیمیایی به دارو و تجهیزات پزشکی در پی شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست نماینده ایران برای دسترسی جانبازان شیمیایی به دارو و تجهیزات پزشکی در پی شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید