درگذشت یکی از پیشکسوتان موسیقی نواحی لرستان

به گزارش شیوا مارکت، عزیز بُسّاق یکی از هنرمندان پیشکسوت موسیقی نواحی لرستان و از آخرین بازماندگان تشمال های این منطقه در سن 88 سالگی دارفانی را وداع گفت.

درگذشت یکی از پیشکسوتان موسیقی نواحی لرستان

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، علی مغازه ای پژوهشگر و دبیر هنری فستیوال موسیقی نواحی آینه دار با اعلام خبر درگذشت عزیز بساق از هنرمندان پیشکسوت موسیقی نواحی لرستان شرح داد: مرحوم عزیز بساق از جمله هنرمندان مطرح موسیقی نواحی لرستان به ویژه در منطقه الیگودرز بود که از وی به عنوان یکی از تُشمال های عظیم این منطقه نیز یاد می کردند. این تشمال از نسل و تبار شاه میرزا مردای از نوازندگان عظیم موسیقی لرستان بود که به نوعی نسل آخر نوازندگان این منطقه را تشکیل می دهند که متاسفانه این شیوه های نوازندگی در نسل بعدی استفاده نمی گردد.

وی اضافه نمود: این هنرمند بعدازظهر روز سه شنبه بیستم آبانماه در بیمارستان شهید ولیان الیگودرز بر اثر بیماری قلبی و عظیم شدن قلب از جهان رفت. البته طی این سال ها وی از ناراحتی های جسمی متعددی برخوردار بود که واقعاً شرایط او را تحت تاثیر قرار داده بود.

مغازه ای گفت: مرحوم عزیز بساق چندی پیش هم در فستیوال موسیقی نواحی آینه دار حضور فعالی داشت که در مراسم اختتامیه نیز تندیس این رویداد به وی تقدیم شد. او به جد یکی از هنرمندان عظیم منطقه الیگودرز بود که خدمات قابل توجهی را در عرصه موسیقی و شیوه های سرنا نوازی انجام داد. این در حالی است که او در سال های پایانی عمر پربارش همچنان قادر به نوازندگی ساز سرنا بود که این فضا شگفتی بسیاری از مخاطبان را فراهم کرد.

تا8: تا8: مجله نقد و بررسی کالا ها و محصولات برندها مختلف

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25313

به "درگذشت یکی از پیشکسوتان موسیقی نواحی لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگذشت یکی از پیشکسوتان موسیقی نواحی لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید