دستگاه از بین برنده ویروس و باکتری برای اماکن عمومی تولید شد

به گزارش شیوا مارکت، دکتر امیر حسام آقایی مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در گفتگو با خبرنگاران گفت: ما در این شرکت توانسته ایم دستگاه ازن ژنراتور را تولید کنیم که طی شیوع اپیدمی کرونا برای ضد عفونی کردن هوا و سطوح مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه از بین برنده ویروس و باکتری برای اماکن عمومی تولید شد

از پروفایل ما bestcanadatours دیدن نمایید.

وی با اشاره به کارکرد دستگاه ازن ژنراتور گفت: دستگاه ازن ژنراتور، اکسیژن موجود در هوا را طی فرایندی تبدیل به گاز ازن می کند و گاز ازن مولکول ها را اکسید می کند؛ در ادامه بو و میکروارگانیزم هایی چون ویروس، قارچ و باکتری به واسطه این گاز ازن از بین می فرایند.

آقایی با تاکید بر اینکه ازن یکی از قوی ترین ضد عفونی کننده ها در جهان به شمار می رود، افزود: این ویژگی ازن باعث شده که از آن به عنوان ماده ای برای تصفیه در زمینه های مختلفی چون تصفیه فاضلاب شهری، تهیه آب آشامیدنی، صنایع غذایی، صنایع کاغذ و نساجی استفاده شود.

مدیرعامل شرکت گفت: گاز ازن در غلظت بالا برای انسان مضر است و به همین جهت روی دستگاه، تایمری نصب کرده ایم که با تنظیم آن بتوان هوا و سطوح را بدون حضور افراد ضد عفونی کرد؛ با تنظیم تایمر، رأس ساعت تعیین شده گاز ازن در محیط منتشر شده و پس از استریل کردن خاموش می شود و عمل ضد عفونی سطوح و محیط را انجام می دهد.

وی با اشاره به میزان ضد عفونی این دستگاه در مدت زمان معلوم گفت: این دستگاه با انتشار گاز ازن با غلظت 25 ppm می توان در مدت زمان یک ساعت 100 متر مربع را ضد عفونی کند. با توجه به اینکه گاز ازن دارای نیم عمر بوده، پس از چندساعت مجدداً به اکسیژن تجزیه می شود.

به گفته وی، این دستگاه در راستای از بین بردن انواع ویروس، باکتری، کپک، قارچ، از بین بردن انواع ترکیبات آلی فرار (VOCs) موجود در هوا مانند فرمالدهید، بنزن، هیدرازین، از بین بردن بو باقی مانده و نامطبوع سیگار و انواع دخانیات (SHS deodorizer)، حذف فوری بو و دود از فضا استفاده می شود.

وی تاکید کرد: از این دستگاه می توان در محل هایی مانند منزل، هتل، دفتر کار، اتومبیل، فروشگاه، رستوران، بانک، فرودگاه، ترمینال، سالن ورزشی و … استفاده کرد.

وی با بیان اینکه این دستگاه تاییدیه های لازم برای تولید را اخذ کرده است، گفت: این محصول در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی به تولید رسیده است.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22271

به "دستگاه از بین برنده ویروس و باکتری برای اماکن عمومی تولید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه از بین برنده ویروس و باکتری برای اماکن عمومی تولید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید