دهقانی: برجام هیچ گاه قابل مذاکره نخواهد بود

به گزارش شیوا مارکت، رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید نمود که جمهوری اسلامی ایران دیگر درباره برجام مذاکره نخواهد کرد چون تبدیل به قطعنامه ای الزام آور برای همه کشورها شده است.

دهقانی: برجام هیچ گاه قابل مذاکره نخواهد بود

کمال دهقانی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به سفر اخیر وزیر خارجه به فرانسه در حاشیه نشست G7 گفت: آمریکا در محاسباتش درباره ایران دچار اشتباه محاسباتی، نظامی و مالی شده که باعث انزوای آمریکا شده است.

وی شرح داد: آمریکایی ها جنگ مالی را علیه ما راه انداختند تا اینکه به اهدافی دست پیدا نمایند اما به بن بست رسیده و دچار انزوا شدند. آنها ابتدا به وسیله ژاپن و اکنون به وسیله فرانسه کوشش می نمایند که از انزوا خارج شوند چون می بینند ما در جمهوری اسلامی به دنبال منافع ملی هستیم و مطمئنیم که روزی سیاست های اشتباه آمریکا به ضررش تمام خواهد شد. البته که ما تمامی توجه مان حفظ منافع ملی و تبدیل تهدیدها به فرصت ها است.

وی با تاکید بر اینکه سیاست های آمریکا شکست خورده است، گفت: در مذاکرات انجام شده با فرانسه و سایر کشورهای غربی تاکید ایران همیشه این بوده که مذاکره ای درباره تغییر برجام نخواهد شد چون پرونده برجام بسته شده و در شورای امنیت به قطعنامه 2231 به عنوان قطعنامه الزام آور برای همه کشورهای جهان تبدیل شده است. لذا هیچ گاه برجام قابل مذاکره نخواهد بود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید مجدد اعلام کرد: کوشش های فرانسه را می توان از این جهت تحلیل کرد که شاید آمریکا به دنبال برداشتن قدم هایی برای بازگشت به برجام است که در این صورت دلیل آن کاهش تعهدات برجامی ایران می باشد. به هر حال باید منتظر ماند تا وزیر خارجه در مجلس درباره گفت وگوهای انجام شده در فرانسه شرح دهد. کما اینکه مجموعه اقدامات ظریف را در جهت منافع ملی کشور ارزیابی می کنیم.

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10052

به "دهقانی: برجام هیچ گاه قابل مذاکره نخواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهقانی: برجام هیچ گاه قابل مذاکره نخواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید