راهکار پرس برای نجات رئال مادرید

به گزارش شیوا مارکت، رییس باشگاه رئال مادرید برای نجات تیمش از بدهکاری یک قرارداد امضا کرد و توانست تیم رویایی کهکشانی را بسازد.

راهکار پرس برای نجات رئال مادرید

به گزارش خبرنگاران، فلورنتینو پرس در حالی ریاست رئال مادرید را بر عهده گرفت که تیم اسپانیایی بدهکاری زیادی داشت. به همین خاطر برای امضای قرارداد با لوییس فیگو باید از اسپانسر شخصی اش یاری می گرفت. با این حال یک ایده در سر داشت. او می توانست سیوداد دپورتیووی قدیمی را با قطارهای والدبباس که در نزدیکی فرودگاه قرار داشت جابجا کند. رییس باشگاه مادرید برای این کار احتیاج داشت تا قطارهایی که در دهه 50 توسط سانتیاگو برنابئو خریده گردیده بود را بازسازی کند (سیوداد دپورتیوو در سال 1960 افتتاح شد). با گذشت زمان فضاهای خالی این منطقه توسط ساختمان هایی همچون مغازه ها، اداره ها، مرکز کنفرانس ها، ایستگاه چامارتین و بیمارستان بزرگ لا پاس پر شد. پرس برنامه داشت تا منطقه سیوداد دپورتیوو با چند برج مهم احاطه گردد. پنج فضای خالی اطراف آن وجود داشت. بقیه به عنوان پارک باقی می ماند و می توانست ساختمان سازی در آنجا انجام و حتی به عنوان یک پروژه المپیک در نظر گرفته گردد.

مادرید مبلغ دو برج را که 80 میلیارد پسو ارزش داشت پرداخت، شهرداری هزینه یک برج و نیم را داد (60 میلیارد پسو) و قسمت دیگر توسط بخش خودمختار مادرید پرداخت شد (20 میلیارد پسو). تیم اسپانیایی به خاطر این قرارداد مجبور شد 60 میلیارد پسو مالیات بدهد. ریچارد الیس این قرارداد را ممکن کرد و سپس برج ها را به افراد علاقه مند فروخت.

این قرارداد جنجال زیادی به وجود آورد. این در حالی بود که در میان قدرت های سیاسی تنها چپ گراها مخالف بودند. اسکرا رپولیکانا (حزب سیاسی کاتالانی) از اتحادیه اروپا یاری گرفت. 9 ماه طول کشید تا پرس به هدف خود برسد و جنجال ها را فرو بنشاند. در نهایت 7 می 2001 در یک مراسم روئیس گایاردون (رییس بخش خودمختار مادرید که بالاترین ارگان اجرایی در پایتخت اسپانیا به حساب می آید)، آلوارس دل مانسانو (شهردار مادرید) و پرس توافق های سه طرفه خود را در رابطه با بازسازی قطارها به امضا رساندند.

با این حال هنوز یک گام باقی مانده بود. باید جلسه اعضای مادرید 20 روز بعد برگزار می شد. خوسه ماریا گارسیا، خبرنگار رادیویی که در آن سال ها نفوذ زیادی در رسانه های ورزشی اسپانیا داشت معتقد بود پرس شکست خواهد خورد و در میان اعضا مخالفان زیادی وجود خواهد داشت. در جلسه خوان اونیوا به روش خاصی واکنش نشان داد. او که نایب رییس اقتصادی باشگاه محسوب می شد بدهی 60 میلیارد پسویی تیم را یادآوری کرد. او درست می گفت و همه از این قضیه مطلع بودند. اونیوا معتقد بود پرس نمی تواند رای مورد نظر را کسب کند اما رییس باشگاه توانست یک گام رو به جلوی دیگر بردارد چون 1100 رای موافق و تنها 39 رای مخالف کسب کرد. این قرارداد باعث شد مادرید بدهی های خود را پرداخت کند و در مسیر ساخت یک شهر ورزشی جدید در والدبباس قرار بگیرد. این اتفاق همچنین باعث شد مادرید بتواند با ستاره ها قرارداد امضا کند. آنها پس از جذب فیگو در هر تابستان با بازیکنانی همچون زین الدین زیدان، رونالدو نازاریو و دیوید بکام قرارداد امضا کردند تا پس از سال 1960 دوباره به یک تیم رویایی تبدیل شوند. مادرید آن دوران لقب کهکشانی ها را گرفت.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1154

به "راهکار پرس برای نجات رئال مادرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکار پرس برای نجات رئال مادرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید