رتبه های کمتر از دو هزار کنکور در استان سمنان 11 درصد رشد داشت

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، محمد دستورانی بعدازظهر پنج شنبه در نشست شورای آموزش وپرورش استان سمنان به میزبانی سالن غدیر استانداری ضمن بیان اینکه تعداد رتبه های کمتر از دو هزار کنکور سراسری در استان 11 درصد رشد داشت، بیان نمود: کسب رتبه های دوم رشته زبان انگلیسی و 35 علوم انسانی توسط دانش آموزان تنها نمونه بارزی از درخشش آن ها در کنکور سال جاری به شمار می رود.

رتبه های کمتر از دو هزار کنکور در استان سمنان 11 درصد رشد داشت

وی بابیان اینکه دانش آموزان استان سمنان در المپیادهای علمی نیز خوش درخشیدند، اضافه کرد: 104 نفر از دانش آموزان به مرحله دوم المپیادهای علمی کشور راه پیدا کردند که نشان می دهد در حوزه آزمون های علمی، مهارت دانش آموزان افزایش یافته است.

مدیرکل آموزش وپرورش استان سمنان بابیان اینکه دانش آموزان این دیار نه تنها در مسابقات علمی و کنکور سراسری بلکه در همه عرصه های دیگر نیز موفقیت هایی را برای استان خلق کردند، ابراز داشت: کسب رتبه نخست مسابقات تفسیر قرآن کشور در بخش پسران و رتبه چهارم قرائت قرآن در بخش دختران برنامه موفقیت های دیگر دانش آموزان استان در عرصه دینی و مذهبی محسوب می گردد.

دستورانی در ادامه توضیح داد: کمبود نیروی انسانی ماهر و فضای آموزشی دو مشکل عمده در بخش آموزش وپرورش استان سمنان به شمار می رود که انتظار است استانداری، دستگاه های ذی ربط و خیران برای جبران کمبود این سرانه آموزشی اقدام نمایند تا بتوانیم با همکاری نهادها در ایجاد فضای آموزشی لازم برای این دانش آموزان شگفتی ساز نقش مهم ایفا کنیم.

وی اضافه کرد: رسانه ها می توانند آموزش وپرورش و استانداری را در راستای ارائه دغدغه های دانش آموزان و اولیا بهتر یاری نمایند تا بتوانیم با طرح موضوعات در خیل این شورا به بیان راهکارهای لازم برای حل مشکلات دانش آموزان بپردازیم.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: mehrnews.com
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 162

به "رتبه های کمتر از دو هزار کنکور در استان سمنان 11 درصد رشد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه های کمتر از دو هزار کنکور در استان سمنان 11 درصد رشد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید